Pád

Pád https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/343008/bmid_pad-T65-343008.jpg 4 1899 364

Andělé / Padlí anjeli série

Některým andělům je souzen Pád… Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit… i kdyby ji to mělo zabít.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Angels 1: Fallen , 2009

Emily14819
05.06.2012 2 z 5

Joo, pravda pravda. Obálku to má moc pěknou. Ale ten zbytek? Chaos nad chaos. Děj tak na kratší příběh, ale na román? To teda ne. Oddechová knížka, která se čte plynule s tím, že je někde nudná a nezáživná. Přijde mi, že se některé části pořád opakují.

Charlottka
05.06.2012 odpad!

NEjnudnější, nejchaotičtější a nejméně zajímavější - až na pár věcí - kniha, kterou jsem kdy četla... Doufám, že už takovou knihu nikdy nebudu číst!

Maragad
01.06.2012 5 z 5

Pár věcí bych trochu vylepšila, ale jinak jsem byla spokojená.. Pád je moje první kniha s andělskou tematikou a je to opravdu příjemná změna :-)..

Lea
11.04.2012

Já s názorem bend-ik nemůžu souhlasit. Ani ne tak s tím, co píše o této knize. Jsem asi v podobném věku a tohle pro mě není. Jde o to škatulkování. Fantasy je přece žánr jako každý jiný. Mládež buď sáhne po něm, nebo si vybere knížku ze života. O tom to je :) Ono těch knih o realitě je na trhu taky obrovské množství, jen to chce sáhnout do regálu vedle. Řekla bych, že s upíry a nadpřirozenem se to ani nedá srovnat, i když se teď takových románků vyrojilo dost.

bend-ik
11.04.2012 2 z 5

Pri tejto knižke som si uvedomila dve veci: 1. takáto literatúra je adresovaná pre teens (tzn. vo svojich middle twenties ju už nezvládam) a 2. som vďačná za to, že keď som ja chodila do ZŠ, z knižnice som si odnášala plný ruksak knižiek typu Traja pátrači, Slávna päťka či Medzi nami dievčatami. Áno, už som vyrástla aj z nich, no mám pocit, akoby dnešní spisovatelia neboli schopní pracovať s reálnymi bytosťami a nedokázali priblížiť situácie, v ktorých sa ocitá mládež zaujímavo bez toho, aby sa tam nevyliahol drak, nespadol anjel či neprežil upír. Áno, uznávam, že je to dnešná móda a viem aj to, že knihy sú na to, aby nás vtiahli do fantastického sveta.. ale.. mne sa na tých mojich &quot;oldschoolových&quot; páčilo práve to, že si o mne podobných problémoch môžem prečítať aj inde, že nie som sama. A dnes? Koľko z nás sa asi tak zamiluje do reálneho upíra??

Lenka 13
09.04.2012 4 z 5

Moje první přečtěná kniha o andělech,líbila se mi.
Těším se na další pokračování :o)

medvídě
04.04.2012 5 z 5

Tahle kniha mě zaujala hned na první pohled. A proto jsem velmi ráda, že po přečtení zavrhujících komentářů jsem si ji nakonec přečetla. Už se těším, až se mi do ruky dostane pokračování. :-)

trynitrix
23.03.2012 3 z 5

Mno nevím co na to napsat Luca mi přišla trochu schizofrenní :-D Myslela jsem že to bude více zajímavý příběh ale nic moc ráda čtu takže serku dočtu takže třeba druhý díl už bude OK. A co se týče konce strašnej guláš pořádně to nemělo hlavu ani patu nevíte pořádně o co jde. Mno nechám se překvapit jak to dál dopadne.

Uchihulee
29.02.2012 4 z 5

Tato knížka byla asi moje první o andělech. Musím říct, že do poloviny knížky jsem se nudila, ale četla jsem dál a doufala, že se to nějak rozjede. Moje přání bylo vyslyšeno a knížka začala mít ke konci napínavý děj, od kterého jsem se nemohla odtrhnout. Hrozně jsem se těšila na další díl, který jsem dostala k Vánocům. Ještě jsem ho nečetla, protože knížek mám opravdu hodně a nevím, kterou číst první. Podle mě tato knížka je dobrá, až na ten začátek. Kdyby si stím autorka trošku víc pohrála, věřím, že by to bylo o mnoho lepší. Přesto mám v plánu si přečíst další díly. :)

Pinkeska
27.02.2012 3 z 5

Docela mi trvalo, než jsem to přečetla...přišlo mi, že začátek se hrozně vlekl, byl tak nějak nezajímavý, na rozdíl od konce...taky mi kniha přišla i hodně zmatená....jak píše Val, myslela jsem,že s tím brzo praštím...ale neudělala jsem to a vzhledem k otevřenému konci mám v plánu přečíst i další díly...:)

Val
15.02.2012 3 z 5

Téhle knize jsem se nějaký čas bránila...Upřímně, stačilo si přečíst zde uvedené komentáře :-) Jenže pak mi byla skoro vnucena a já se do toho tedy pustila. Co k tomu říct ? Chvílemi to šlo, chvílemi jsem myslela, že s tím praštím....ale dočetla jsem.... Chystám se i na druhý díl, když už jsem zvládla ten první, tak mi to nedá. Každopádně, kdybych měla o 20 let míň, tak jsem si jistá, že bych byla knihou unesená....Každopádně...nenadchne ani neurazí .

eniete
12.02.2012 3 z 5

I když jsem četla i druhý díl..musím se přiznat, že mě víc uchvátil obal než samotný obsah knihy..

Buhvico
10.02.2012 2 z 5

Knížka je oddechová, čte se docela dobře..Čekala jsem více zápletek, nebo jednu obrovskou..Ale i tak jsem to přečetla skoro najednou :-) Těšila jsem se na další díl Muka..

KrvMys
06.01.2012 3 z 5

Tak jsem konečně tuto knihu dočetla. Uff!! Musí říci, že konec se mi četl daleko lépe než začátek. Konec měl větší spád a větší napětí, kdežto začátek je dost zdlouhavý a vykreslení situací je dost neohrabané. I když jsem byla na konci, pořád jsem netušila, co se tam vlastně děje a proč. Veškeré vyprávění je zmatečné a mnohokrát mi tam jakoby chyběly nějaké detaily, informace či něco, co by mne více přiblížilo k ději a postavám. Připadala jsem si ještě více zmatenější než samotná hrdinka :)
Každopádně se mi líbí nápad s anděli. Je to zase úplně něco jiného než pořád motivy upírů. Určitě tam každý může najít různé motivy jiných fantastických děl, ale v dnešní době v takové kupě příběhů si nevybereme. Všude něco je.
Musím však podotknout, že po přečtení jsem byla lehce zklamána z málo prokreslených postav a i samotného děje. Epilog, který mne snad měl navnadit na druhý díl, mne spíše více zmátl. Nejdříve to vypadalo, že je tam jasně vymezené dobro a zlo a pak jak kdyby autorku napadla nová věc a trošku se to změnilo. A najednou nevíme na čem jsme.
S nadějí rozuzlení si koupím druhý díl a budu doufat, že se autorka nerozmyslí to natáhnout na deset dílů, pochybuji, že už pak budeme vědět, o čem to vlastně skutečně je. To je podle mne největší chyba dnešních autorů. Vidina velkých výdělků z mnoha knih, ale kvalita už je tatam. Děj je jen opakováním předešlého děje a po přečtení se nedovíme nic.
Ještě jedna poznámka. Nelíbilo se mi usekávání kapitol. Ocenila bych větší dokončení rozepsané situace. Ne že v jednu chvíli jsou u vody, kde něco probíhá a pak otočíte stránku a hned se tam děje úplně něco jiného a vy vlastně čekáte jak dopadne ta rozepsaná situace, o které se jen tak zmíní. Jsem ale určitě zvědavá, co mi přinese druhý díl :)

Dummy147
23.12.2011 2 z 5

Kniha mě zaujala svým obalem,avšak .... čekala jsem něco lepšího. Objevují se zde zajímavé postavy, možná i ten příběh by byl ucházející, ale z té nahromaděné lásky se mi dělá špatně. Je to jako kdybych do Angelologie (Trussoniová, D.) vmáčkla The Twilight sága (Meyerová, S.)

KateCullen
18.11.2011 4 z 5

Čekala jsem od toho něco víc. Připadá mi, že autorka spojila Zavrženého, Napořád, Školu noci a Stmívání. Nedokázala moc dobře popisovat osoby, zdáli se mi takové lehce čitelné, už o dvacet stránek dřív jsem věděla, co se vždycky stane, co bude následovat... nějaké scény byly opravdu super, takže zas tak hrozné to nebylo - taková odpočinková četba :)

netty.vanity
21.10.2011 3 z 5

Příběh mě ihned oslovil,i když mi pár věcí nesedělo..ale číst o lásce Daniela a Luce a dopátrat se k rozuzlení,kdy vyjde najevo,že se oba hrdinové potkávali již v minulých životech mě příjemně překvapilo.Bohužel mi konec připadal poněkud přitažený za vlasy.Nemluvě o tom,že mě rozčílilo,že autorka neuzavřela příběh..na pokračování se tudíž zatím nechystám..

ronnie999
16.10.2011 3 z 5

Na téhle knížce mě zaujala už obálka, která mi hned padla do oka. Obsah už je však bohužel o něco horší. Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila, 2. díl si určitě koupím, jen jsem asi očekávala trochu víc, už kvůli tomu, kolik slávy to má v Americe.

Zuzkanka
04.10.2011 4 z 5

knizka se cetla velmi dobre, jen jsem nekdy mela pocit, jestli to spis neni literaura pro pubertaky.. V mych 25letech jsem si obcas pripadala, ze ctu romanek ve stylu Lenka Lanczova, ale jako oddechova literatura je to povedene dilo. Neni to nic narocneho a na zahnani chmur urcite doporucuju..

Lusius
30.09.2011 4 z 5

Kniha mě zaujula hned svým obalem. Děj je vcelku lehčí ale podle mě dobře čtivý, jako oddechová četba se skvěle hodí.