Pád

Některým andělům je souzen Pád. Na Danielu Grigorim je něco bolestně povědomého. Ten záhadný, odtažitý chlapec upoutal pozornost Luce Priceové, už když ho viděla poprvé – v první den jejího pobytu v internátní škole pro problémové mladistvé. Ve škole, kde jsou zakázané mobilní telefony, všichni ostatní studenti jsou divní a každý krok sledují bezpečnostní kamery, znamená Daniel pro Luce jediný světlý bod. A přestože on s ní očividně nechce mít nic společného – a dává to jasně najevo –, něco ji k němu přitahuje jako můru plamen svíčky. Luce musí zjistit, co se Daniel tak zoufale snaží utajit... i kdyby ji to mělo zabít....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/56_/56720/padli-anjeli-pad.jpg 3.81460

Andělé (1.)

Fallen (2009)

Literatura světová, Fantasy, Pro děti a mládež
Vydáno:, Knižní klub

Amitiel76
včera

Asi není příliš dobré, nejprve zhlédnout film, a pak teprve sáhnout po knize, jako to bylo v mém případě. To, že jsem věděla dopředu, o čem kniha bude, mě neskutečně rušilo. A o to víc, že kniha byla vlastně úplně jiná, než film. Ať už dějem, scénami nebo postavami. Všechno se tam totiž odehrávalo úplně jinak. Podle jiného scénáře....
I když musím říct, že kniha byla skutečně lepší než film, který mi přišel hodně zvláštní. Ani po jeho druhém shlédnutí jsem dost dobře nepochopila, co tím chtěl autor říci....
Knihu hodnotím jako průměrnou. Žádné "wow" se tu nedostavilo. Děj se začal tvářit zajímavě až téměř ke konci . Což mě samozřejmě donutí sáhnout po dalším díle, i když vlastně nejsem z knihy Bůh ví jak nadšená :-))
A pak je tu ta věc s "Padlými anděli"...Cožpak už i Bible neříká, že padlým andělům byla odňata křídla? Že byli uvrženi na Zem, bez možnosti jakékoliv nebeské pomoci a podpory? Tak jak to, že se tu Daniel, a všichni padlí andělští chlubí nádhernými křídly, a prohánějí se po obloze? Svádějí boj s temnotou, a používají svou andělskou moc? Asi jsem toho už o andělech načetla trochu moc, a proto mě tohle zarazilo... No, ale to je autorčina věc.
Pozitivně ale hodnotím tu ponurou atmosféru, která se line celým příběhem. Prostředí "nápravného zařízení pro mladistvé" je tu vykresleno doslova hororově.
A ten starý hřbitov z Občanské války, který přiléhá ke kampusu? Brrr...ani za nic bych tam v noci nestrčila nos :-)))
A na závěr musím ještě podotknout, že jsem rozhodně na vážkách, ke komu mám upírat své sympatie. Ke Camovi nebo k Danielovi? Ono asi není zas tak úplně jednoznačné, že je právě Cam ten skutečný záporák.... Uvidíme co ukáže druhá část.

Pythonissam

Sérii Andělů Miluji snad nejvíce na světě! Kdyř to byla úplná novinka, babička mi je kupovala jako dárek a já jsme byla nadšená, děj mne pohltil natolik, že místo abych spala, tak jsem až pomalu do rána četla, jelikož mi kniha neumožnila ji položit. Děj byl tak skvělý a vždy to končilo tak otevřeně, že jsme nemohla jen tak přestat číst. Ve škole se mi smáli, ale mne to bylo jedno, měla jsme svou sérii knih.
Pokud se zajímáte o andělé a démoni, o fantasy doporučuji!

MiaCooperová

No...autorka má čtivý způsob psaní. Je to i zezačátku vtipný, jak musím uznat. Ale přijde mi, že skoro od půlky do konce tam jsou hluchá místa-ta jsou tam jako nějaký hrudky, pak přijde ta rovinka v podobě akce, situace a pak zas to hluchý místo. Knize nemůžu křivdit-vymyšlené to je zatím dobře. Ale pak je tu taky věc s tím, že jsem alergická na to, když má hlavní hrdinka narozeniny na konci srpna/v září (ehm ehm Twilight) a vůbec se na to nechová, zvlášť když autorka se narodila jindy. Existují nějaká znamení zvěrokruhu-a přestože pro mě jsou knihy Harryho Pottera něčím, co doma nemusím mít, protože v knihovně jsou, říkám vám na rovinu-Rowlingová má můj obdiv za to, že dokáže Hermionu zformovat jako ztělesnění znamení Panny, Rona jako Berana, Siria jako Štíra a to i přesto, že sama je znamení Raka! Podle mne to má Pád moc dobrý nápad, ale potenciál je tak nějak poloviční. Bavilo mě to víc než Nadpozemská? Možná i jo. Sedla jsem si z hlavní hrdinky a děje Kdy-už-konečně-přijde-odhalení(-od-prvních-100-stran) na zadek? Vůbec ne. Další díl si asi přečtu za delší dobu. Hodnocení je skoro na 4 hvězdičky, ale prostě už to před cílem padá (možná proto Pád...). Takže pokud tuhle knihu chcete číst a je vám míň než mně (za několik hodin mi je patnáct let! :D) a máte rádi příběh trochu na způsob Twilight, asi vám to doporučím. Jinak pro mne stálicí mezi knihami s andělskou tématikou Dotek anděla od Thomase Breziny. Vidíte, chlap a dokáže popsat i holčičí osobu...

A.K.A.R.

Naprostý trhák.Nemůžu uvěřit jak se toho Lauren Kate zhostila.Na téma mytologie a andělé jsem toho moc nečetla a i možná, proto mě kniha tak nadchla.

kubakubikula

v knize se temer celou dobu nic nedelo, cetla jsem to asi jen proto, ze knihy nerada odkladam. za celou dobu poradne nic nevysvetlili, vsechno "davkuje" autorka postupne, takze de facto se nevi o moc vic nez z popisu knihy. vse nedoresene, nedotazene, kniha ma vetsi potencial. dalsi dily ani kupovat nebudu...

knihomolka78

Taková pohádka pro teenagery, ale překvapivě to bylo to čtivé, napínavé a otevřený konec nutí k přečtení dalšího dílu.
Hlavně se nedívejte na film, ten je pěkně zmršenej a zkazí Vám to dojem.

sola_lupa

Taková ta pohádka, kdy je dívka chudák oběť a nutně potřebuje zachránit princem - andělem. Ovšem potenciál to má, uvidím jaké budou další díly.

eliska2106

Velmi čtivé ;-)

veronika8798

Dá se to,hezké čtení

EleanorJane

Mám ráda příběhy o andělech. A ani tato kniha nezklamala. I když jsem měla dojem, že se v ní toho tolik ani neděje.

Hania932

Musím říct že toto se mi opravdu líbilo! Bylo to velmi hezké a příjemné čtení. Knížka byla velmi čtivá a napínavá. Ale upřímně jsem od této knihy moc neočekávala. Byla jsem zvědavá jak autorka napsala příběh o andělech a opravdu se jí to povedlo! Ten konec mě dostal, strašně chci vědět jak to bude dál! Já jsem si tuto sérii naprosto zamilovala a už se strašně těším na další díl! Takže všem doporučuji.

Kája5951

U málo knížek se mi stává, že bych se začetla hned od začátku. U téhle knížky se to (bohužel :D) stalo. 320 stránek jsem přečetla za necelé dva dny. Takže pokud se vám líbí tohle téma, tak určitě doporučuji přečíst.

Szekynka

Startovní kniha povedené fantasy série.

chmelda212

Jelikož to nebyla první kniha o "padlých andělech" ke které jsem se dostala, tak bych tuto knihu hodnotila jako průměrnou.. Příběh není náročný, čte se pěkně. Oceňuji nápad věčných milenců a otevřený konec, který láká k přečtení pokračování..
Postavy byly příjemné a dokonce jsem si Cama jakožto záporáka docela oblíbila (vlastně jsem svůj názor nezměnila ani po zhlédnutí filmu ani po přečtení knihy)

HollyMarie75

Knihu jsem kdysi dostala myslím k vánocům a přečetla jsem jí jedním dechem. Výborné čtení. Mohu jen doporučit. Chystám se koupit si i ostatní. Už se moc těším

petrulka

Čtyři hvězdy za nápad a hlavně perfektně ponurou, depresivní atmosféru. Divnýma týpkama počínaje, divnou školou pokračuje a podnebím konče. Zápletka tu už byla ( a ne jednou ) , přesto se čte dobře. Je to kniha pro nenáročné, opravdu třeba pobaví, jak snadno se hlavní dvě postavy poštěkají a naštvou na sebe kvůli malichernosti. A taková osudová, životní láska to je :-)

katuska995

Kniha se čte rychle a jednoduše. Děj není komplikovaný, ale není ani nudný. Prostě taková klasická teenage fantasy.

karca5233

No kde začít... Celkem čtivé ale občas nejasné a občas zase tak jasné že jen kroutím hlavou jakto že jí to nedochází.. Závěr nečekaný až trochu moc krutý že mi to bylo až líto... No co uvidím jak to bude pokračovat snad se Luce rozpomene na vše co má

andulka1406

Za sebe musím říct, že se mi knížka neskutečně líbila. Nemohla jsem se od ní odtrhnout a četla jsem od rána do večera, abych ji dočetla. Není to žádné veledílo, ale mě to opravdu moc bavilo. Co se týče filmu, ten se mi nijak extra nelíbil a přijde mi, že z knihy má opravdu jen minimum.

ja.cerven

Nic moc... spíš nic než moc :( Další díly už určitě číst nebudu... na mě je knížka překombinovaná....

wildXchos

Kniha je velmi dobře napsaná, jen občas předvídatelná.

DenisaBook

Kniha mi přišla jako slátanina asi 2 příběhů co už jsem četla. Není špatně napsaná, ale zdálo se mi jako bych ten příběh už držela v ruce.

An52imal
30.12.2017

Více knih, které mě nebavily, jsem nakonec přečetla, jelikož jsem věřila, že tam to zajímavé nakonec přijde. Bohužel, u Pádu se tak nestalo a poprvé za asi rok jsem knihu nedočetla. Slabý děj, skoro o ničem. Všechno je tam takové divné a zmatené. Nedoporučuju.

Leanis
21.12.2017

bohužel, "Pád" je jedna z mála knih, u kterých mě mrzí, že jsem je přečetla. Neskutečná ztráta času. Hlavní hrdinka ukňučená, naivní a zmatená. Děj naprosto předvídatelný, bez zvratů a postavy dělají jedno nesmyslné rozhodnutí za druhým. Fakt. Běžte si radši přečíst Stmívání.

Kačkaknihomol
10.12.2017

Těžký průměr. Opravdu hodně, hodně těžký průměr. Na začátku si to hraje na nějaký "tajuplný" svět a celkově to vypadá poměrně dobře. Jenže pak nastane jakýsi zvrat, kdy se hlavní protagonistka (jejíž jméno si nejsem schopna zapamatovat) asi totálně sjede, protože se chová jako absolutní kravka. U Cama si nejdřív usmyslí, jak hrozně hodný je a že by s ním dokonce mohla chodit, ale na druhé straně jí vlastně dojde, že Daniel je strašně sexy, a že o něj bude bojovat. Vážně, kam se hrabe Isabella Slonová! Do dalších dílů se rozhodně pouštět nebudu, plytký svět s jakýsi anděly, "nadměrná" inteligence hlavní hrdinky a další úžasný věci mě odrazují. A to jsem slyšela, že v dalších dílech bude hůř.

silvinka12
07.12.2017

Mám z toho takové... podivné pocity. Knížka se mi líbila, ale očekávala jsem toho víc.

Katka010
22.11.2017

Četla se mi dobře, mám ráda tento styl psaní ale chvílema sem se nutila to číst a rozhodně to stalo za to :)

RosaLucis
20.11.2017odpad!

Tak tohlee fakt ne, doufala jsem že mi to trochu objasní příběh filmu, ale to teda ani omylem. Oproti tomuhle je film špičkový. Už nikdy více...

jahoda444
07.11.2017

Knihu jsem četla spíš jako oddechovku a musím říct, že z těchto žánrů jsem už asi vyrostla. Každopádně tím nechci dávat nějaké negativní recenze...Kniha se četla celkem rychle a ten, kdo má rád tuto andělsko/nadpřirozenou tématiku, se tady určitě najde.

Lucijáš276
02.11.2017

Kniha se mi četla celkem dobře, ale po pravdě jsem od ní čekala mnohem víc! :O :)

andělé osudová láska milostný trojúhelník americká literatura pro dospívající mládež (young adult) zfilmováno

Lauren Kate

Lauren Kate