Anansiho chlapci

Anansiho chlapci
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532994/bmid_anansiho-chlapci-65ddb417697a4.jpg 4 495 495

Američtí bohové série

< 2. díl

Když dá otec Tlustého Charlieho někomu jméno, žádná síla mu ho neodlepí. Jako když se tento nevyzpytatelný milovník karaoke a žen rozhodl pojmenoval Tlustého Charlieho ‚Tlustý Charlie´. Dokonce ani teď, po dvaceti letech, se navzdory spořádanému životu na druhé straně oceánu nedokáže Charlie Nancy svého přídomku zbavit. Jak se však po náhlé otcově smrti ukáže, není to jediné dědictví, které mu spadlo do klína. Je tu ještě nebezpečně okouzlující bratr, na kterého podle všeho nějakým záhadným nedopatřením Tlustý Charlie úplně zapomněl. S jeho příchodem vtrhne do života Tlustého Charlieho chaos. Ale také dobrodružství a zábava. A tak, stejně jako jejich otec Anansi – bůh fantazie a vzpoury – musí i jeho synové zvrátit řád i konvence, ale hlavně změnit sebe sama. Smrt se totiž přelstít nedá. A nebo přece jen?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: audiokniha , Tympanum

Anansi Boys , 2005

lucifuk
16.11.2014 5 z 5

Rozhodne skvelé. Napokon ako vždy u Gaimana.

Phoenix16.cz
04.11.2014 3 z 5

Zvláštní kniha... Nějak stále i s odstupem času nevím, co si o ní myslet. Ze začátku mě velice nebavila, v půlce poměrně chytla, ale ke konci jsem zase dočítala z "povinnosti". Asi jsem čekala víc, než jen příběh obyčejného chlápka příležitostně říznutý fantasy prvky. Bohužel postranní linky byly pro mě zajímavější než příběh samotného Charlieho, který však zabíral většinu prostoru.

ziriant
25.09.2014 4 z 5

Další z gaimanovských pohádek na dobrou noc a knížek k horkému čaji, když nás skolí horečka. V jeho knihách se už prostě cítím jako doma. Od závěru bych čekala více, ale průběh čtení jsem si absolutně vychutnala, jen škoda, že to trvalo tak krátce.

Makrela Liška
31.07.2014 4 z 5

dobrá a čtivá zábava, kterou sem zhltla v rámci dvou večerů. K plnému hodnocení mi tu chybí jen to osobní a podmanivé cosi co dokázal svým postavám vdechnout Barker

Modrina
30.05.2014 5 z 5

Celou dobu jsem se skvěle bavila. :)

Cibak
08.12.2013 5 z 5

Paráda. Chci být jako Spider :-)

see_sawandrew
11.10.2013 4 z 5

Gaimanovo nepřímé pokračování Amerických bohů má spoustu mušek, zbytečných scén a nekonzistentních pasáží, ale je to tak roztomilá kniha napsaná tak lehkým stylem, že ji ani kritizovat nechci. 75%

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Tak další knížka od Neila Gaimana přečtená a opět nezklamal. Moc se líbíl příběh okolo Anansiho, to jací byli Charlie a Spider dvojka. I Floridské babičky byly bezvadné. A prostě vše co se tam událo se mi moc líbilo a moc jsem se bavila.

kolacky
03.03.2013 4 z 5

Pavouky nemusím, ale p. Gaiman mě přemluvil, přečetla jsem a chválím!

Alix
30.11.-0001 4 z 5

Když se Tlustý Charlie dozví, že jeho zemřelý otec byl vlastně pavoučí bůh a že má dokonce bratra, o kterém neměl dřív ani potuchy, zdá se, že se mu život vymknul z rukou. Ale ono to pak začíná být hodně zajímavé.