Analýza 17. listopadu 1989 + 10 bonusových textů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Letošní 25. výročí takzvané „Sametové revoluce“ je ideálním okamžikem, kdy z této události definitivně strhnout bahno mýtů, legend a báchorek, z něhož porevoluční garnitura uplácala golema „jediné a nedotknutelné pravdy“. Tomuto účelu nemůže lépe posloužit žádný jiný materiál než opětovně vydaná, s originálním strojopisem porovnaná a opravená Analýza 17. listopadu 1989 od Miroslava Dolejšího. Tato publikace jejímu autorovi vzdává hold zveřejněním vzpomínek jeho přátel i tří porevolučních, nicméně stále aktuálních rozhovorů – dnes možná ještě více než tehdy. Knihu pak uzavírá dechberoucí analytická úvaha „Úpis pro budoucnost“, po jejímž přečtení nikdo nemůže pochybovat o tom, že Miroslav Dolejší patřil mezi největší české myslitele 20. století. Kritičtější náhled na Analýzu podává Tomáš Pecina. Disident a politický vězeň Jiří Wolf čtenáře seznamuje s odvrácenou tváří „Charty vyvolených“ i samotného Václava Havla: alkoholismus, obžerství, systematické rozkrádání peněz určených pro vězně, zákeřnost, amorálnost, spolupráce s StB – to je druhá tvář slavné Charty 77, o které se povinně mlčí. Publikace přináší též řadu pikantérií – například o filmu tajně pořízeném StB, na němž Václav Havel souloží se 13letým chlapcem, se zaručeně nikde jinde nedočtete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230775/analyza-17-listopadu-1989-10-bonuso-230775.jpg 4.529
Nahrávám...

Komentáře (8)

Kniha Analýza 17. listopadu 1989 + 10 bonusových textů

kokondel
24.04.2021

Havel iste nebol ideálnym človekom - kto z nás ním ale je? Dve poznámky: 1. bol ale kľúčovou postavou nevyhnutnou k tomu, aby sa ČSFR a ČR dokázali "vrátiť" do slobodného sveta 2 . videu o súložení VH s 13 ročným chlapcom snáď neverí nikto so zdravým rozumom.

tom.v
09.02.2021

Povinná četba pro všechny, kteří uvažují kriticky a chtějí hledat jádro pudla. Netroufám si tvrdit, nakolik je Analýza pravdivá, ale vzhledem k současnému vývoji a z povahy logiky věcí, je mnohem reálnější, než oficiálně proklamovaná propaganda o Sametové revoluci, studentech, disidentech a Chartě v čele s mýtem a kultem osobnosti jménem Václav Havel (se vším respektem i nerespektem k tomuto člověku).


michaela2887
03.10.2019

Nadčasová kniha.

Lesní_chodec
06.12.2018

Také Vám příjde na průběhu Sametové "revoluce" něco zvláštního? Pokládate si otázky, jak mohla partička okolo bohéma Havla položit systém, který držel v rukou veškerou represivní moc a o svých opomentech věděl naprosto vše?! Nepříjde Vám zvláštní, že jedna z nejmocnějších vojenských mocností své doby, bez výstřelu "pustila" veškeré své satelity a sama na svém území dovolila převrat?

Pokud chcete znát alespoň částečný náčrt vysvětlení výše položených otázek, je Analýza 17. listopadu právě pro Vás. Publikaci bohužel škodí, že chybí jakékoli zdroje a odkazy, taktéž by bylo vhodné doplnit o výpovědi akterů, kteří po převratu nebyly nově nastolené elitě v čele s Havlem po chuti.

zahadum
07.01.2018

"V politike sa nič nedeje náhodne. Avšak ak sa už niečo udeje náhodne, môžete si byť istý, že to bolo práve takto plánované."
F. V Roosevelt bývalý prezident USA

Memphis333
30.07.2017

Velmi dobrá kniha aj ked niekedy by to chcelo ist viac do hĺbky.

VladimirTetur
16.02.2017

Legenda československé konspirace. Aneb z totality proletariátu rovnou do totality korporátního fašismu. Bohužel chybí zdroje, reference a cokoliv, co by zvýšilo důvěryhodnost této tragické výpovědi.

Pro vydavatele: Nebylo by od věci vyhledat v Košicích posledního žijícího důvěrníka pana Dolejšího a provést s ním rozhovor a knihu doplnit. Co se týče mýtu Václava Havla, existuje spousta dalších rozhovorů (např. herec Landovský), které by mohly být rovněž součástí publikace. Negativně se k tzv. disentu z Prahy vyjadřovali i známí cestovatelé Zikmund s Hanzelkou, což jsou pojmy světové třídy. Berte to jako podnět pro zlepšení příštího vydání.

GrasselováL
01.01.2015

Toto by měla být povinná četba pro žáky základních a středních škol...