Analýza 17. listopadu 1989 + 10 bonusových textů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Letošní 25. výročí takzvané „Sametové revoluce“ je ideálním okamžikem, kdy z této události definitivně strhnout bahno mýtů, legend a báchorek, z něhož porevoluční garnitura uplácala golema „jediné a nedotknutelné pravdy“. Tomuto účelu nemůže lépe posloužit žádný jiný materiál než opětovně vydaná, s originálním strojopisem porovnaná a opravená Analýza 17. listopadu 1989 od Miroslava Dolejšího. Tato publikace jejímu autorovi vzdává hold zveřejněním vzpomínek jeho přátel i tří porevolučních, nicméně stále aktuálních rozhovorů – dnes možná ještě více než tehdy. Knihu pak uzavírá dechberoucí analytická úvaha „Úpis pro budoucnost“, po jejímž přečtení nikdo nemůže pochybovat o tom, že Miroslav Dolejší patřil mezi největší české myslitele 20. století. Kritičtější náhled na Analýzu podává Tomáš Pecina. Disident a politický vězeň Jiří Wolf čtenáře seznamuje s odvrácenou tváří „Charty vyvolených“ i samotného Václava Havla: alkoholismus, obžerství, systematické rozkrádání peněz určených pro vězně, zákeřnost, amorálnost, spolupráce s StB – to je druhá tvář slavné Charty 77, o které se povinně mlčí. Publikace přináší též řadu pikantérií – například o filmu tajně pořízeném StB, na němž Václav Havel souloží se 13letým chlapcem, se zaručeně nikde jinde nedočtete....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/230775/big_analyza-17-listopadu-1989-10-bonuso-PL5-230775.jpg 4.136
Nahrávám...

Komentáře (9)

Kniha Analýza 17. listopadu 1989 + 10 bonusových textů

mayhem993
20.05.2022

Vpravdě mrazivý historicko-politický spis o mýtu sametové revoluce, humanitárnímu bombarďákovi a světci Václavu Havlovi a divnolidech jej obklopujících. Kniha pro kriticky uvažující jedince, je demolicí libtardských skleněných zámků. Mínusem je snad jen absence zdrojů, na které se tato individua jistě ráda povozí, aniž by knihu četla. Děkujeme.

kokondel
24.04.2021

Havel iste nebol ideálnym človekom - kto z nás ním ale je? Dve poznámky: 1. bol ale kľúčovou postavou nevyhnutnou k tomu, aby sa ČSFR a ČR dokázali "vrátiť" do slobodného sveta 2 . videu o súložení VH s 13 ročným chlapcom snáď neverí nikto so zdravým rozumom.


tom.v
09.02.2021

Povinná četba pro všechny, kteří uvažují kriticky a chtějí hledat jádro pudla. Netroufám si tvrdit, nakolik je Analýza pravdivá, ale vzhledem k současnému vývoji a z povahy logiky věcí, je mnohem reálnější, než oficiálně proklamovaná propaganda o Sametové revoluci, studentech, disidentech a Chartě v čele s mýtem a kultem osobnosti jménem Václav Havel (se vším respektem i nerespektem k tomuto člověku).

michaela2887
03.10.2019

Nadčasová kniha.

Lesní_chodec
06.12.2018

Také Vám příjde na průběhu Sametové "revoluce" něco zvláštního? Pokládate si otázky, jak mohla partička okolo bohéma Havla položit systém, který držel v rukou veškerou represivní moc a o svých opomentech věděl naprosto vše?! Nepříjde Vám zvláštní, že jedna z nejmocnějších vojenských mocností své doby, bez výstřelu "pustila" veškeré své satelity a sama na svém území dovolila převrat?

Pokud chcete znát alespoň částečný náčrt vysvětlení výše položených otázek, je Analýza 17. listopadu právě pro Vás. Publikaci bohužel škodí, že chybí jakékoli zdroje a odkazy, taktéž by bylo vhodné doplnit o výpovědi akterů, kteří po převratu nebyly nově nastolené elitě v čele s Havlem po chuti.

zahadum
07.01.2018

"V politike sa nič nedeje náhodne. Avšak ak sa už niečo udeje náhodne, môžete si byť istý, že to bolo práve takto plánované."
F. V Roosevelt bývalý prezident USA

Memphis333
30.07.2017

Velmi dobrá kniha aj ked niekedy by to chcelo ist viac do hĺbky.

VladimirTetur
16.02.2017

Legenda československé konspirace. Aneb z totality proletariátu rovnou do totality korporátního fašismu. Bohužel chybí zdroje, reference a cokoliv, co by zvýšilo důvěryhodnost této tragické výpovědi.

Pro vydavatele: Nebylo by od věci vyhledat v Košicích posledního žijícího důvěrníka pana Dolejšího a provést s ním rozhovor a knihu doplnit. Co se týče mýtu Václava Havla, existuje spousta dalších rozhovorů (např. herec Landovský), které by mohly být rovněž součástí publikace. Negativně se k tzv. disentu z Prahy vyjadřovali i známí cestovatelé Zikmund s Hanzelkou, což jsou pojmy světové třídy. Berte to jako podnět pro zlepšení příštího vydání.

1