Americký zabiják

Americký zabiják https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353443/bmid_americky-zabijak-oW6-353443.png 4 169 40

Mitch Rapp série

Než o něm začali uvažovat jako o superagentovi CIA a než se stal nejhorší noční můrou teroristů a předmětem pohrdání i obdivu politiků z Capitol Hillu, Mitch Rapp býval nadaným vysokoškolským sportovcem, který se nezajímal o svět… a potom udeřila tragédie. Po dvou desetiletích vypjaté stranické politiky se CIA i celá země nacházejí ve stále složitější situaci. Veterán studené války a ředitel operací CIA Thomas Stansfield ví, že musí své lidi připravit na další válku. Islámský terorismus je na vzestupu a je třeba se mu postavit, než dospěje k břehům Ameriky. Stansfield nařizuje své chráněnkyni Irene Kennedyové a starému spolubojovníkovi Stanu Hurleymu, aby vytvořili novou skupinu tajných agentů pracujících mimo běžné struktury velení – jako muži, kteří neexistují. Jaký člověk bude zabíjet pro svou zemi, aniž si oblékne uniformu? Kennedyová ho nachází po teroristickém útoku na letadlo společnosti Pan Am nad Lockerbie. Onoho chladného prosincového večera zahynulo dvě stě sedmdesát lidí a událost zasáhla do života tisícovek příbuzných a přátel. Jedním z nich je Mitch Rapp, který však nehledá útěchu. Prahne po pomstě. Po šesti měsících intenzivního výcviku je Rapp připravený utkat se s nepřítelem na jeho domácí půdě a pustí se do toho s brutální účinností. Začne v Istanbulu, kde zabije tureckého obchodníka se zbraněmi, který dodal výbušniny pro útok nad Lockerbie. Pak se přesune do Hamburku a se svým týmem se vydává na cestu po Evropě, kde po něm zůstává stopa mrtvých těl. Všechny cesty však vedou do Bejrútu a Rapp netuší, že nepřítel ví o jeho existenci a nastražil past. Lovec se má stát kořistí a Rapp bude potřebovat veškeré fyzické i duševní schopnosti, aby přežil mezi teroristickými frakcemi ve válkou rozvráceném městě. Flynnův napínavý román, brutálně realistický a nabitý akcí v rychlém tempu, čtenářům ukazuje, jak to celé začalo. Za ocelově tvrdým pohledem nejneohroženějšího národního hrdiny lze tušit mladého muže, jehož osudem bylo stát se Americkým zabijákem.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , BB art

American Assassin , 2010

nai.ivka
07.05.2018 5 z 5

Perfektní pohádka pro velké kluky.

albert19
16.02.2018 5 z 5

kniha mi zaujala a byla dost dobrá

DavidKeller
06.02.2018 5 z 5

Dávám 5* bez výčitek..myslím že se jedna o super dílo určitě si přečtu i další dily :) Špionážní, skvělá jízda plná napětí :)

ferenc_had
26.01.2018 5 z 5

Mám rád tento druh knih, co se čtou jedním dechem a 360 stran je nakonec málo a člověk po dočtení chce vzít další díl do ruky.

Lee7
21.01.2018 4 z 5

Četla se sama, super napínavý a hlavní hrdina mě vážně bavil. :) Těším se na další díl, jen co bude chvilka odechu.

Roux
17.12.2017 5 z 5

Mitch Rapp je člověk, kterého chcete na své straně a tajně doufáte, že se neobjevíte na jeho seznamu. První díl téhle série mě naprosto nadchl. Kniha začíná Mitchovým výcvikem a už v tu chvíli odhalujete, že se nejedná o nějakého joudu, který vás bude slepě následovat a plnit vaše rozkazy do nejmenšího puntíku. Když se příběh přehoupne do akce, je to jen a jen lepší. Ačkoliv je Hurley parchant každým coulem, ve chvíli kdy je vyslíchán, je zrátka borec k nezaplacení.

Selinute
02.11.2017 5 z 5

Napínavý a velmi povedený špionážní thriller.
Mé první setkání s Mitchem Rappem okamžitě vyneslo jeho autora mezi mé oblíbené. Jinak tomu ale bylo se stejnojmenným filmem, který podle mě za moc nestál. Bez rozmýšlení dávám plný počet a k Mitchi Rappovi se určitě brzy vrátím...

moudivlacek
02.08.2017 5 z 5

Nikdy jsem nemusela ani filmy o super špionech (viz James Bond) či knihy, byli v nich hrdinové naprosto neprůstřelní, nezdolatelní, prostě samá superlativa.
Přesto jsem se nechala zlákat. A byla jsem unesená. Rozhodně to napsal autor, který věděl, jak to napsat. Od začátku to má spád. A pro mne obrovský klad - i hlavní hrdina pozná bolest a nejde vše tak, jak by chtěl, a občas to dopadne jinak. Přesto se nevzdává. A není sám.
Takže autora si zahrnu určitě do oblíbených autorů a budu pokračovat ve čtení této série.

harena
31.05.2017 4 z 5

Ano, superagent nezklamal a opět bravurně osvobozuje a zachraňuje. Odpočinkové čtení, které mi na chalupě a po sekání trávy prostě sedlo. Příběh má spád, dobře se čte a protože v sérii je 14 dílů, tak když budu mít chuť, vím, kam sáhnout.

Lenka.Vílka
17.05.2017 4 z 5

Autora jsem v nadšených komentářích zaznamenala už dřív, ale nějak mě to nechalo chladnou (s žánrem mám trochu delší pauzu). Ale po shlédnutí traileru k adaptaci, jsem věděla, že tohle číst chci. Jo, a nejlépe hned teď. Začala jsem tedy právě touhle knihou. Nějak naivně jsem doufala, část týkající výcviku bude trochu delší. Ale co už. Dějově dobré, super napsané a je jisté, že si přečtu další díl. Jenom mi něco chybělo. Snad v dalších dílech zjistím, co to "něco" bylo.

hankapimi
19.11.2016 4 z 5

Občas se mně stane, že se špatně vybranou knihou musím sveřepě prokousat až do hořkého konce, ale na spravení "chuti"pak neomylně sáhnu buď po nějakém historickém dílku nebo pozvu na návštěvu Vince Flynna s Mitchem Rappem. Škoda, že pan Flynn už nic nového nenapíše, jeho napínavý a akční styl vyprávění je opravdu jedinečný !! Zbývají mi přečíst ještě dvě tři jeho špionážky , které si už opravdu šetřím a moc se na ně těším...

Jaruš7
02.10.2016 3 z 5

Kniha nabízí pohled do špionážních her, je z bezmobilní doby, má větší procento bojového stylu, tréninku a mučení, v podstatě špionážní zisk ( a asi to tak bude pravdou), jsou many, bankovní konta, hybná síla pro terorismus, a to za každou cenu. Chybí mi zde nadhodnota, cenná pro smysl příběhu. V porovnání s R. Ludlumem nezáří.

šipek
10.11.2015 4 z 5

Tak kniha dobrá , ale četl jsem s Mitchem Rappem i lepší. Špionážní tématiku nemám moc rád , ale knihy tohoto autora si vždy rád přečtu.

danekdj
09.06.2015 4 z 5

Super, kniha zahrnující výcvik Mitche Rappa a jeho první mise. Ale nebavila mě tak moc jako další díly :-)

Jack Bauer
16.02.2015 5 z 5

Opět vynikající. Mich Rapp je můj neoblíbenější knižní hrdina, tak jako třeba byl v mládí Old Shaterhand alá Kara ben Nemsí nebo filmový Jack Bauer. V této knize se autor vrací na začátek Rappovi kariéry, jako vždy velmi čtivé hned od první stránky a není hluchého místa až do konce.

rengers
28.09.2014 4 z 5

Knížka pojednává o tom, jak vycvičit tajného agenta alias nájemného vraha. Příběh má spád a dobře se čte, jelikož podobné příběhy už napsaly desítky spisovatelů, tak tomu dávám čtyři hvězdičky. Pokud máte rádi špionážní knížky, tak rozhodně doporučuji přečíst.

Herodes
16.02.2014 5 z 5

Výborná kniha! Špionážní já rád...:-)

wallach
16.10.2013

Plně se ztotožn'uju s předchozíma komentářema

čef
20.04.2013 5 z 5

Nadprůměrná špionka vynikajícím způsobem odvyprávěná, napínavá až do konce. Doporučená četba zejména pro ochránce lidských práv a korektního ustupování muslimům - i malé kapky dokáží po čase divy. Ostatním přizpůsobivým to jistě alespoň na chvíli zvedne náladu.

Hella
02.02.2013 4 z 5

Fanoušci Mitche Rappa určitě nebudou zklamaní, i když se kniha v čase vrací na úplný začátek Rappovy "čističské" kariéry a k jeho naverbování a prvním akcím. Doporučuji, sama jsem přečetla jedním dechem.

zfilmováno terorismus

Vince Flynn