Americký upír

Americký upír https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/150081/bmid_americky-upir-g46-150081.png 4 281 41

Americký upír série

Krvavá noční můra Skinner Sweet je nemilosrdný a lstivý psanec. A taky upír… ale ne jen tak ledajaký. Jako první upír, který se zrodil na americké půdě, je silnější, sveřepější a světlo mu neuškodí ani v nejmenším. Pětačtyřicet let poté, co vstal z hrobu, se Sweet ocitne v Los Angeles dvacátých let, kam světla Hollywoodu vábí jako můry mladé a krásné dívky. Jak ovšem záhy zjistí mladá a chudá herečka Pearl Jonesová, působí tu síly mnohem zlověstnějšího než pouhá lidská hrabivost. Když její sny o hvězdné filmové kariéře promění v krvavou noční můru, pomůže jí Skinner Sweet přežít - a pomstít se.... celý text

Horory Komiksy Fantasy
Vydáno: , BB art

American Vampire vol.1 , 2010

Predator666
07.07.2017 5 z 5

Má v tom prsty mistr King a to je jen dobře. Zjistil jsem, že u druhého dílu už King není a tak se toho bojím.
Je to zajímavý námět, krásně kreslený příběh a vše je to perfektně sladěné. Líbilo a to moc, ale opravdu jen díky Kingovo přispění.

A22Los
03.07.2017 5 z 5

Komixy moc nekupuji, ale kdyz tam bylo jmeno King, nemohl jsem odolat. Paradni kresby a pribeh s upiry taky super.

Cryptkeeper
22.04.2017 4 z 5

Precizně nakreslený,parádní barvy. Upíří návrat ke kořenům,žádné náctileté kousavé pipky,hledající oběti v disco barech,aby se do nich poté zamilovali a ve finále umřeli na vyhladovění z lásky. Ne,tohle je to,co od upírů očekávám;)

Wurths
13.07.2016 4 z 5

Příběh prvotřídní, o tom není pochyb. Postavy zajímavé a Skinner Sweet prostě nejlepší upír, na jakého v naší době narazíte. Co mě ale neuchvátilo, a někdy mě to docela zaráželo, byla kresba - některé panely vyšperkované a vypulírované, jiné, třeba obličeje, nápadně odfláknuté a zabijí tak atmosféru komiksu.

memphisz
25.04.2016 3 z 5

Bohužel mě to nechytlo, a to jinou práci Snydera vcelku obdivuju. Něco mi tu scházelo, příběh mě nevtáhl a postavy až na výjimky nezaujaly. Nicméně to rozhodně není špatný komiks.

trudoš
15.11.2015 4 z 5

Projednou zapomeňte na Ságu Stmívání a všechny ty romantické báchorky o upírech, kterými nás moderní doba krmí. Tenhle komiks totiž zvysoka kašle na nějaké rozervané hrdiny. Tvorové temnot scenáristy Scotta Snydera jsou především lovci. Lovci, které emoce kořisti zajímají asi tolik, jako vy myslíte na životní příběh tabulky čokolády.
První album série představuje historii vzniku nového upírského rodu, který oproti tomu tradičnímu z Evropy lehce zmutoval. Jenže evropští páni nehodlají americkému druhu dát šanci pro (ne)život. A tak začíná boj šmejdů proti ještě větším šmejdům. Což je detail, který je na komiksu nejfantastičtější – hlavními hrdiny jsou postavy, které jsou v důsledku ještě horší než monstra, proti kterým bojují.
Tahle sága začíná v pravdě hodně ze široka, ale o to víc navnadí svou surovostí a brutálností, což dynamická kresba Rafaela Albuquerquea jen podtrhuje. Je znát, že autoři plánují osudy hrdinů hodně zamotat, a tak nezbývá než se těšit, kam nás další díly zavedou.

Miker
30.10.2015 5 z 5

Pěkné zpracování. Návrat ke klasice taktéž velmi potěšil. Nezbývá mi než doufat v další díly.

OldaB
20.07.2015 5 z 5

Výborný komiks, který vrací upíry k jejich počátkům. Tohle je skvělá jízda plná krve.

Terva
08.06.2015 4 z 5

Začnu vysvětlením, proč jen čtyři hvězdy. Kresba, ta se mi moc nelíbí. Taková hrubá a někdy i nevýrazná. Zato příběh je perfektní. Kniha je rozdělena na pět kapitol po dvou příbězích v každá kapitole. Příběhy na sebe navazují. Vždy první příběh napsal Scott Snyder a druhý příběh vždycky napsal Stephen King. Stephen King má i úvod s názvem Překousněte to a Scott Snyder má závěrečné prohlášení. Na úplném konci jsou ještě nějaké dodatky, původní dialogy, prvotní kresby a skici. Knihu nakreslil Rafael Albuquerque a koloroval Dave McCaig.

Nagadir
27.01.2015 4 z 5

Zajímavý komiks. Co mě hned na poprvé dostalo je kresba, která je fakt úžasná a už jenom kvůli ní to stojí za to. No a pak je tu Pearl, což je strašně sympatická postava. Krom toho celý ten příběh dýchá neskutečně úžasným příslibem do budoucna a hend teď bych nejraději četla dál.

borknagar
14.11.2014 4 z 5

Velmi zdařilý komiks, povedená kresba a velké + Scott Snyder a Stephen King. Oblíbená postava: Pearl Jonesová :))

Fuksinka
18.01.2014 4 z 5

Příběh byl super, ale dost často mě vadila kresba. Velmi povedené scény střídají evidentně odfláknutá políčka s plochými ksichtíky. To je ta mínus hvězda. Jinak je příjemné, že se po všech těch citově vyšinutých chcípáckých upírech zase objevil "pravý upír".

evickakyticka
23.09.2013 4 z 5

Dlouho jsem přemýšlela, koho mi to ten Sweet připomíná...že by Loba???

fear
28.07.2013 5 z 5

Wow. Můj první přečtený komiks a jako fakt dobrý. Musim teda říct, že když jsem se v knihovně u pultu "Novinky" doslova vrhla na knihu, vůbec jsem netušila, že jde o komiks a tudíž je asi jasný, že po prvním otevření knihy, následovalo dost silný zděšení. Cože ??? Komiks ??? To mám číst ? :))) Ale včera večer jsem se na to se značnou skepsí vrhla a dnes absolutně nadšená dočetla. Byl to pro mě úplně novej zážitek a zase se mi jen potvrdilo, že nejlepší knihy ( v tomhle případě komiks ), jsou ty, od kterých většinou nic nečekám. :D

RaptoR
02.07.2013 5 z 5

Konečně! Od dob Bladea se pod pojmem upír usadila celá spodina znuděných metrosexuálů a anorektiček. Naštěstí přichází duo Snyder/King a s nimi Skinner Sweet. Který je pravým upírem, nejenom hošíkem hrajícím si na dravce.
Americký upír je nejlepší upírská věc, kterou jsem kdy četl. Drsný, hladový a nezkrotný. R Albuquerque navíc svým citem pro kompozici a vynikající kresbou dává celému dílu intuitivní vedení, díky kterému celou knihu přečtete jedním dechem. Dokonalé!

SedllY
01.07.2013 5 z 5

Skvělý komiks..už se nemůžu dočkat pokračování :)

Lilithen
22.06.2013 5 z 5

Až dosud jsem nebyla zrovna fanoušek komiksů. Americký upír mne zaujal především proto, že se na něm skvělo jméno Stephena Kinga, což je pro mě zárukou kvality. A ani tentokrát jsem se nezklamala, i když je King autorem jen jedné linie příběhu. Celou knihu jsem měla zhltlou za necelé tři hodiny. Do té dynamické a živé kresby plné emocí jsem se zamilovala. Rafael Albuquerque to prostě umí. Stejně tak jsem jásala nad tím, že upíři už konečně nejsou prezentováni jako uhlazení gentlemani blýskající se na slunci. Třikrát hurá.

3DD!3
10.06.2013 4 z 5

Slaďoučké. Příběh Pearl a Skinnera Sweeta prvního upíra přeměněné na novém kontinentě a jejich konfliktu se zastaralými upíry od nás z Evropy. Snyder dodal ryze proamerický příběh a King ty šťavnaté kudrlinky. První část se čte trochu hůř možná i kvůli dvěma časově odděleným liniím, ale hned od druhého čísla začne to začně být velmi zábavné. Zajímavá variace na upíří žánr se zajímavými postavami a poutavým příběhem, který právě začíná. Těším se na druhou světovou válku.

Wries
23.05.2013 5 z 5

Na to, že Skinner Sweet stojí pětibábu, jsem byl trochu na rozpacích. Příběh je fajn, i když jsem nepoznal tvůrčí rozdíl mezi Snyderem a Kingem, možná protože jsem byl pohlcen do příběhu a kreseb tak hluboce, že jsem to skoro vnímal. Budu si to muset přečíst ještě jednou.

Já teda komiksů, když nepočítám Čtyřlístek nebo Rychlé šípy, moc nepřečetl a kresba v Americkém upírovi mi přišla jako na houpačce. Někdy nudné nebo spíše odfláknuté (např. zívající Skinner) obrázky, jindy ale epické (Skinner vyplouvající z hrobu), přišlo mi, jak se Rafa vyspal, tak to nakreslil. Barvy jsou ale výborné, celoformátová barevná A4 si to pětikilo obhájí, to ne že ne, proto dávám plný počet.

Příběh je dobře rozehrán, ale byl uťat velice záhy, doufám, že vydají druhý díl česky. Doslov Scotta Snydera slibuje ohromné věci: staré upíry, nové upíry, mutanty, příběh ve válce, atd. Svět Amerického upíra toho má zatím hodně co nabídnout, takže, abych použil starý reklamní slogan, GO, BBart, GO!

Dovolím si ještě přidat své review: http://www.youtube.com/watch?v=Oil3uYKfO_o

daviskaaa
09.03.2013 5 z 5

Perfektní... skvělý příběh... dokonalá kresba... konečně pořádní upíři !!!