Vzpomínky stínů

Vzpomínky stínů https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/163889/bmid_alex-craftova-vzpominky-stinu-WfS-163889.jpg 4 206 41

Alex Craftová série

< 3. díl

Když si mrtví potřebují promluvit, Alex Craftová je vždy připravena naslouchat… Coby stínová čarodějka řeší Alex případy vražd povoláváním mrtvých – schopností, za niž platí vysokou cenu, a po několika posledních případech je cena nezměrná. Její magie není ovšem to jediné, co jí činí ze života jeden velký zmatek. Ačkoliv se vždy přátelila s Deathem, Smrtí samotnou, jejich vztah se stal nedávno mnohem osobnějším a intimnějším. Jejímu bývalému parťákovi, agentu Falinu Andrewsovi vládne a přikazuje Zimní královna. A její nejlepší přítelkyně strávila příliš času ve Faerii a nyní čelí důsledkům. Osobní život musí jít stranou, když v Nekrosu dojde k záhadné sebevraždě a Alex je najata, aby případ vyšetřila. Stín, který povolá, si ale na dny před brutálním koncem svého života nepamatuje, proto je případ ze zřejmé a veřejně spáchané sebevraždy překlasifikován na vraždu. Jaký druh magie ale dokáže ovládnout lidskou mysl? A proč si stín nepamatuje na svou vlastní smrt?... celý text

Literatura světová Romány Fantasy
Vydáno: , Baronet

Grave Memory , 2011

švédka538
19.01.2018 5 z 5

Pěkné a napínavé čtení.
Mrzí mě, že nejsou další díly :( a nedozvím se jestli Death nebo Falin......

Tesset
04.01.2018 4 z 5

Tenhle díl mě bavil asi nejvíc, hlavně teda díky Deatha :) neví někdo, jestli nejsou udělané nějaké fanpřeklady dalších dílů? Nevím, zda bych tomu v angličtině rozuměla a ráda bych se dověděla co s tím naším úžasným smrťákem bude :)

AKO
29.11.2017 5 z 5

Autorka to prostě umí! Její knihy jsou strhující, napínavé, velmi čtivé a těžko hledat další správné slova. Děj vás vtáhne do knihy a nepustí. Tato knižní série mě vzala za srdce.

Ewik
28.10.2017 4 z 5

Konečně jsme se trošku hnuli z místa a začali rozplétat tenhle kouzelný milostný trojúhelník. Alex dostala velmi zajímavý případ, který je zatím tím nejtvrdším oříškem v celé její kariéře a po boku jí nestojí nikdo jiný než sexy smrťák Death, který jí pomáhá.
Ohromně napínavé, velmi barvitě popisované a postavy jsou skoro jako živé a vesměs všechny sympatické. Mezi Alex a Deathem je to pekelně žhavé, ale ani Falin nechce být pozadu. Celá atmosféra je vyhnaná pěkně do obrátek a nenechává na pochybách, že to bude už jen zajímavější.
Osobně fandím Deathovi se šibalským úsměvem a srdcem na dlani. Neskutečně mě ale štve že série už nebude pokračovat, jak jsem se dozvěděla od nakladatelství. Takže jdu objednat v AJ.

Ferum
01.09.2017 5 z 5

Mám ráda tuto sérii a moc mě mrzí, že další díly od Baronetu již nevyjdou. :-(

paprika75
26.07.2017 4 z 5

Tak tady už to na mne bylo chvilkama trochu překombinované, ale OK. Co nepochopím je to, proč nejsou další díly v CZ verzi. Kuwa ... vždyť už je jich venku 6 ... Tomuto dílu dávám 4* a nakladatelství Baronet -5* za to, že tuhle sérii usekli v půlce :-(

ht.lenicka
29.04.2017 5 z 5

Zase jedna výborná série u které nepředloží další díl. To je k vzteku. Asi to budu muset přelouskat v angličtině.

scharko
03.04.2017 5 z 5

Jedním dechem jsem přečetla všechny tři díly a mrzí mě ,že není ještě pokračování i přesto ,že to tak zvláštně skončilo.Já chci pokračování

evik.sv
24.01.2017 5 z 5

Každý díl je lepší a lepší a oni se rozhodnou další díl nepřeložit?Opravdu nechápu je přeloženo tolik knih co za to nestojí a jsou podprůměrem z toho mi jde hlava kolem.Nevím jestli se mi chce řvát nebo brečet....Holt budu muset začít věřit v zázraky!!!!

Kačí137
24.01.2017 4 z 5

U téhle série mě vážně mrzí, že nepokračuje. Hezky se četla, měla vše promyšlené, hlášky hlavní hrdiny taky dobrý.Je to prostě škoda.

Sarfias
04.09.2016 5 z 5

Upozornění - možná trochu spoil: Asi jsem divná, že jsem tyto knihy tak hltala.. Nemám ráda milostné trojúhelníky, ale tady mi to celé přišlo velmi dobře podané.
Ve většině případů jsem neměla ani chuť žádnou postavu zastřelit, což se mi stává málo kdy. Tyto knihy jsou po dlouhé době jedny z těch, ke kterým bych se i po čase vrátila. Každý díl je napínavější a zajímavější. Charaktery jsou vesměs barvité, hlavní představitelka je po všech stránkách zábavná. Kniha má tu vlastnost vás chytit a nepustit, dokud ji nedočtete. Takže jiná práce stojí..ale čtenář si nemůže pomoct. I když jsem v případě Ghůlů čekala jiného padoucha, nakonec se ukázalo, že to celé bylo opět moc hezky promyšlené.
Autorka má opravdu co nabídnout a jediné, co bych vytkla je, že další díly jsou zřejmě v nedohlednu. Více takových knih, prosím!

x.bone.x
17.07.2016 5 z 5

Rozhodne zatim nejlepsi kniha z cele serie!

esussi
18.04.2016 5 z 5

Opět zajímavý a napínavý příběh, přečteno jedním dechcem. Sice mám výhrady k obálce knihy (fuj fuj), ale jinak palec nahoru :)

IvankaM
28.03.2016 5 z 5

Miluji tuto knižní sérii a miluji tuto knihu! Dokonalost sama! Prostě Falin :333 Úžasné ukončení, strašně se těším na pokračování, které jsem nucena si koupit v originále ze Států díky českému nakladatelství, které přeloží první díly, ale kašlou na dokončování.

Jass
06.03.2016 5 z 5

Další skvělý díl. Jen mám vážný problém s tím, že se nemůžu rozhodnout s kým chci aby skončila. Většinou nemám ráda milostné trojúhelníky a mívám jasno s kým chci aby hrdinka skončila - ten druhý už mi pak připadá přebytečný... Ale tady mám ráda oba *sprostě kleje...*

petrzel
17.08.2015 5 z 5

Teda normálně mi to bude moc chybět. Třetí díl byl nejlepší a teď budu jen čekat jestli vyjde další.

lechaba
22.06.2015 5 z 5

Příběh vás zavede do kouzelného světa, který svými postavami připomíná svět zaklínače, svět kde nic není nemožné. Celá série Alex Craftové mě velice nadchla a teď mi nezbývá nic jiného než čekat na dopsání zbylých dvou dílů. (4. díl by podle facebooku autorky měl v originále vyjít v únoru 2016)

Acinore
20.02.2015 4 z 5

Nejlepší díl! Ale ten otevřenej konec a čekání na další dva díly, který ještě ani nevyšly... To je velký mínus :/

Laf
05.02.2015 4 z 5

Tento díl byl asi nejlepší. Jenom škoda, že zajímavý konec, když je ta hlavní akce, je tak smrsknutý na pár stránek. Jinak by se už mohl ten milostný trojúhelník nějak rozplést, tak uvidíme :)

MiaVanAcid
13.04.2014

Pro mne nejlepší díl v sérii, i když místy je to červená knihovna....

čarodějnice duchové a přízraky mytické civilizace

Kalayna Price
americká, 1982