Alenka v říši divů (převyprávění)

Alenka v říši divů (převyprávění) https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207399/bmid_alenka-v-risi-divu-XaL-207399.jpg 3 76 12

Alenka se pustí do pronásledování bílého králíka, který kolem ní proběhl. Spadne do králičí nory, která se ukáže být branou do podivného světa, ve kterém jsou přírodní zákony vystřídány neomezenou fantazií, překrásně zobrazenou nádhernými ilustracemi, které vykreslují veškeré kouzlo tohoto zázračného světa.

Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Naše vojsko

Alice in wonderland , 1940

sabina5156
26.12.2022 5 z 5

Knihu jsem si koupila pouze kvůli originální ilustraci, příběh sám není dobrý a kresby jsou skutečně nádherné.

Kocicimilovnice
04.12.2020

Velký špatný. Nepochytila jsem z toho nic. Nedoporučuji lidem, kteří se snadno ztratí ve stránce. Zato doporučuji film od Disneyho, ten je celkem pochopitelný

Eorin
03.12.2017 2 z 5

..hvězdičky opravdu jen za ilustrace. Pro čtení si raději sáhnu po klasice Lewise Carrolla.

eva9749
04.07.2016 2 z 5

Ilustrace krásné, text příšerný. Pozor, na knize je výslovně napsáno "inspirováno jedinečným dílem...". Příběh je sesekaný, takže čtenáři naprosto uniká smysl a návaznost příběhu, rozhovory končí rozpačitě... Ale prohlédnout si ji, to fakt stojí za to.

PokiCz
19.01.2016 2 z 5

Zajímavá kniha, bohužel ne pro děti ani mládež. Doporučuji shlédnout filmovou adaptaci od Disneyho, pokud nemáte rádi krkolomné texty připomínající Mein Kampf.

marcela6183
06.10.2015 2 z 5

Tak četla jsem sestře - a unesená nebyla. Viděla jsem Johnieho Deppa a díky němu jsem to skousla. Starší filmová verze z 50. let mi taky moc vtipná nepřipadala. Bože nedopusť, aby tahle kultura převálcovala lišku Ryšku Erbena a Babu Jagu Krásy nesmírné.
Sice nejsem dítě, leckdo by mohl namítat, že pohádky jsou především pro ně. Ale přece taková Perníková chaloupka je docela slušný horor i pro dospělé.
Jinak mám pana Carrolla ve velké úctě, protože ne každý matematik je vybaven obrazotvorností. On zcela jistě je - jen nikoli takové, která by byla mým šálkem kávy. Ty dvě jsou tedy odrazem mé nechápavosti jeho tvůrčího génia.

DennieForbes
18.09.2015 2 z 5

Nemůžu si pomoct, ale rozhodně jsem od knihy čekala mnohem víc. Ve finále jsem se už těšila akorát na to, až budu mít dočteno. :(

Eigis
13.08.2015 2 z 5

Tahle kniha je sen jedné malé dívky.....Když se zdají sny mě, jsou většinou ,,ne příliš inteligentní, prostě takový zmatek, rozdíl je, že ve bdělém stavu si mohu vybírat, a o něco více objektivněji hodnotit.... Tohle bylo hodně zlé, bez urážky, ale buď měli pána hospitalizovat nebo si dal něco na povzbuzení. Já jsem nepil, ani si nedal nic jiného, proto to hodnotím jako dost velkou blbost. P.S. Ať žijí české pohádky. Ti kdo s tím nesouhlasí, ať mi prosím napíší, literární debatu vždy ocením.

Alinka2
12.06.2015 3 z 5

Primitivní, dětské a lehce napsané. Čtení tak akorát pro děti, ale rozhodně to není kniha na světové úrovni. Nechápu, jak ji mohla většina, co ji přečetla a koho jsem se ptala, chválit.

Absinth_fairy
08.05.2015 4 z 5

Trochu bláznivé, bizardní ale vtipné čtení. Nebýt filmových zpracování, byla bych napjatá, zcela ponořená a nemusela si v hlavě říkat, co právě bude následovat.

józi.odkudkam
26.03.2015

Na Alenku jsem se vyloženě těšil a bohužel zklamala. Do čtení jsem se musel, i navzdory krátkosti dílka, nutit. Celé to ale bylo zpracováno v nějaké mojí divné, momentální, duševní klímě, takže radši nehvězduju. Uvidím. Dám ještě jednu šanci.

AdélkaÁďa
16.07.2014 3 z 5

Děj pohádky pěkný, jen chvílemi zmatený. Nedokážu si představit, že by to malé dítě mohlo pochopit. Sice je to klasika, ale čekala jsem více.

převyprávění zkrácená verze

2014  69%Alenka v říši divů (převyprávění)
2019  72%Frankenstein
2015  85%Čaroděj ze země Oz (převyprávění)
2019  63%Drákula
2015  83%Sněhurka (adaptace)