Frankenstein

Frankenstein https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/399247/bmid_frankenstein-Df2-399247.jpg 4 10 3

Jeden z nejznámějších klasických hororů z pera Mary Shelleyové. Příběh je mimořádně graficky zpracován. Tak co, mladý čtenáři, jsi připraven probudit k životu strašné monstrum stvořené Frankensteinem?

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , CPress

Frankenstein , 2014

Bája89
15.01.2024 2 z 5

Za mě, jako milovníka Frankensteina, velmi nepovedené zpracování.

broskev28
03.02.2021 4 z 5

Často slýchám od kluků, návštěvníků naší knihovny, hned po příchodu otázku: "Máte tady taky horory?" Takže se snažíme vyhovět i těmto přáním, a právě od Frankensteina jsem si slibovala hodně.
Kniha je nádherná - od formátu, přes úžasné ilustrace až po členěný text. Na rozdíl od disneyovek je uvedená autorka původního díla i autor převyprávěného textu. Český překlad je příjemný, jen občas klopýtne (na jedné straně se dočtete "narodil jsem se v Ženevě", o čtyři řádky níž pak "narodil jsem se v Neapoli"). Mě by spíš zajímalo, jak se dnešní malí čtenáři popasují s dopisovými pasážemi - psací písmeno z/ž jako by vypadlo z dopisů mé babičky, narozené na konci 19.století.
Ale jinak jsem velmi spokojená a děkuju nakladatelství CPress za tuhle lahůdku!

bibi.r
23.05.2019 4 z 5

Zkrácená verze klasického hororu. Nádherné výtvarné a grafické zpracování. Určeno dětem od 9 let.