Alchymista

Alchymista https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/413/bmid_alchymista-zdB-413.jpg 4 7321 964

Vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou – jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato – přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

O Alquimista , 1988

JanaT.
23.07.2015 5 z 5

Po přečtení Alchymisty odebírám Coelhovy příspěvky na sociálních sítích. Jeho výzvy žít svůj život naplno a usilovat o svůj sen mi občas zlepší náladu a přesměruje myšlenky od banalit k příjemným úvahám o vyšších hodnotách. Coelhovy příběhy jsou pozitivní a to je důvod, proč mě těší a baví v přítomnosti přeplněné skandály a tragédiemi.

TaLu
21.07.2015 4 z 5

Moje první kniha od autora. Při jejím čtení mi stále letěl myslí Malý princ. Možná díky tomu myšlenkovému světu, ve kterém se každý má najít sám....
Při čtení se mi zdálo, že věty připomínají spíše citáty.
Není to běžná kniha s běžnou zápletkou. Je plná myšlenek a filosofování. A právě tak je zapotřebí k ní, podle mého názoru, přistupovat.

Barbiti
16.07.2015 5 z 5

Alchymista byl mou první knihou od Paula Coelha. Její hodnocení není bůhvíjak slibné, ale mě oslovila v mnohém. Řekla bych, že ti, co knihu hodnotí jako odpad sami v podstatě nejsou schopni pochopit, co se autor snaží říct. Ať už Veronika nebo třeba U řeky Piedra, žádná z jeho knih není "lehká". U všech je třeba přemýšlet a ne pro každého je to to pravé ořechové.
Příběh je o honbě za snem a o životním hledání, a přesto většinu z toho, co tak zoufale toužíme najít, máme tak blízko, ale nevidíme to. Alchymista, snažící se proměnit kov ve zlato je spíše symbolickou postavou. Představuje odvahu, odhodlání a vytrvalost, kterou člověk ve svém životním hledání potřebuje.
Rozhodně doporučuji. Ta kniha otevírá oči a kromě toho vtáhné do děje, ani nevíte jak :)

radeksen
16.07.2015 odpad!

Nebýt to tak krátké, nedočetl bych.
Hlavního hrdinu jsem začal velice brzy nenávidět a doufal jsem, že umře v poušti :-). Nijaký příběh a spousta přemoudřelých keců + hlavní hrdina je idiot . Je to blábol pro osazenstvo náplavky.

HonzinaS
09.07.2015 odpad!

Instantní moudrost. Čirá hrůza.

MissBlack
09.07.2015 5 z 5

Prý tak trochu "povinnost", pokud jste na Coelha už narazili :)
Nemám ani moc chuť vypisovat desítkami slov svůj komentář. Má v pořadí 3. jeho kniha a ač jsem si to nemyslela, nečekaně mi velmi dlouho po přečtení zůstala v hlavě. Zkrátka udělala dojem :) Bude jí patřit čestné místo v mé skromné knihovničce.

Vendelín2000
30.06.2015 odpad!

Nebudu hodnotit hvězdami, protože jsem to nebyla schopna přečíst do konce. Trápila jsem se s tím snad rok. Nevím, co k tomu víc napsat. Přišlo mi to nezáživné, snad je to věkem nebo já nevím čím, prostě mi to nesedlo. :)

Thamilka
30.06.2015 5 z 5

Kniha se musí přečíst vícekrát, aby byla správně pochopena :-)

Tyyynab
29.06.2015 3 z 5

Moje cesta touto knihou by se dala přirovnat k oné cestě za pokladem. V první fázi mě kniha velmi zklamala - tohle že má být tak úžasné? Kýčovitě napsaný průhledný příběh zabývající se různými filosofickými klišé. Nemohla jsem se ubránit srovnávání s Malým princem, ke kterému se bohužel tato kniha ani nepřibližuje. Přesto zde autor nastínil myšlenky, jež považuji za velmi zajímavé. Mile mě překvapil nečekaný konec, za něhož jsem přidala hvězdičku - cesta je někdy důležitější než cíl samotný...

jana0724
26.06.2015

Výborné relaxační čtení které vás pohladí po duši.

asfalt
17.06.2015 odpad!

takovou blbost už jsem dlouho necet, ode mne nula bodu, snad do hospody k pivu(nebo pod pivo?)

Aequis
17.06.2015 5 z 5

Tato kniha mi otevřela nové obzory. Bude to znít hloupě, ale snad díky této knize se mi povedlo rozhodnout se konečně podle sebe a ne podle názorů ostatních. Nikdy bych tomu nevěřila, ale vesmír se skutečně dokáže spojit proto, abychom dosáhli svého cíle. Ne vždy je jednoduché jít za svým a skutečně prožívat svůj ,,osobní oříběh" ale stojí to za to.Vřele doporučuji knihu nejen přečíst, ale alespoň se pokusit vcítit se do ní a najít vlastní chyby, pokusit se najít v sobě sílu a nebát se věřit vlastnímu srdci tak jako Santiago.

petulienka126
14.06.2015 3 z 5

nenadchne ani neurazi...takovy Maly princ 2, ale preco nie...aj dospeli obcas potrebuju rozpravky so stastnym koncom..:)

marie3310
13.06.2015 5 z 5

Zarazilo mě když naše češtinářka pravila, jak se synem smála jakým je kniha jednoduchým stylem psána. Mě velice potěšila a pohladila po duši. Krásný příběh o životní cestě - hledání svého osobního příběhu, něčeho, co skutečně máte dělat, a co jste skutečně vy - hledání radosti, moudrosti a lásky v životě, hledání opravdových hodnot, na kterých záleží. Knížku jsem poprvé četla asi ve 12 letech, jako dítěti vám všechno z toho připadá jako čirá pravda., - je předci absurdí dělat nějakou činnost, práci, která vás nebaví a nenaplňuje.., ale postupem času, jak člověk stárne prodá se egu a začne věřit, že se mu nedaří, upadá do pesimismu a spokojí se se svojí nespokojeností... To, ale není správné a každý to v hluboko v sobě cítí a když se otevře lásce a pravdě, opravdu věřím, že vesmír vám vyjde vstříc. Možná si říkáš, že jsem snílek, - but I am not the only one.

kujuduss
10.06.2015 2 z 5

Od této knížky jsem čekala hodně, ale upřímně mě zklamala. Mám pocit, že se autor snaží akorát tak napodobit Malého prince.

KarZu
09.06.2015 3 z 5

Na to, jak je kniha vychvalována, jsem čekala hodně víc, než starou (českou?) pohádku o pokladu, kterou mimochodem měla prababička v knize pohádek z roku 1928. Nicméně děj samotný je nepodstatný, i cesta je cíl, takže kdo chce, ten si v tom něco najde.

Jejda
02.06.2015 5 z 5

Tato kniha se nečte rozumem, ale srdcem. A ti kdo v ní vidí jen banální příběh (je to teď takový trend P.C. shazovat a kritizovat), ti nikdy nezažijí, aby se vesmír spojil...Já jsem to už zažila a fakt to funguje ;-)

RadkaKabát
26.05.2015 5 z 5

Mě bavila a pohladila po duši.

Peti
21.05.2015

Příběh, který vypráví o pastýři a naplnění jeho osudového příběhu - pohádka, která nás nutí k zamyšlení o vlastním životě.

minde
21.05.2015 4 z 5

Jednoduchý pohádkový příběh s hlubokým životním zamyšlením.

brazilská literatura

Paulo Coelho