Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7356 7356

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista , 1988

Šárka_D
25.06.2013 3 z 5

Filosofická pohádka. Pro mě trochu naivní.

Mishka_a7
22.06.2013 5 z 5

Moc krásný příběh! *Když něco opravdu chceš, celý vesmír se spojí, abys to mohl uskutečnit.*

Tiana
21.06.2013 5 z 5

Doufám, že se jednou také vydám vstříc svému Osobnímu příběhu...

Neon
16.06.2013 3 z 5

Kniha se mi líbila. Motivace není nikdy dost. Citáty byly skvělé, akorát mě mrzí to že jde o *sen*, jenže on to nebyl žádný Santiágův sen. Člověk má něco chtít a jít si za svým, a né že mu někdo řekne že má za něčím jít a on to udělá. Mrzelo mě že na konci našel jen bohatství. Čekal jsem něco víc :)

Toda
13.06.2013 4 z 5

Nečetla se tak svižně jako např. Veronika.., ale rozhodně mě zaujala a předala toho mnoho.

Darkrufus
11.06.2013 4 z 5

Příběh je opravdu hezky napsaný, po celou dobu četby jsem se usmíval, ale nejsem nijak nábožensky ani fylosoficky založený člověk, takže mě všechno to o Bohu a Osobním příběhu nějak nebralo. Někdy mi i připadlo že to bylo lehce v rozporu, píše o víře v Boha, ale vesmír se spojí, aby si uskutečnil svůj Osobní příběh, no nevim. Celkově to ale hodnotím na slabé 4 hvězdy a už si nic od něj nepřečtu.

Sklenička
09.06.2013 5 z 5

Skvělá knížka pro všechny, kdo hledají a nenalézají smysl života. Jednoduchá, čtivá, optimistická, moudrá. A - krátká :-)

BooksLucyKing
08.06.2013 5 z 5

Nádherná kniha, příběh připomíná trochu pohádku, četl se moc dobře. Moc se mi líbil. Jednou si ho přečtu určitě znova. Když jsem knihu četla tehdy poprvé, byla jsem zrovna u moře na dovolené, byla to paráda číst si takovýhle pěkný příběh a k tomu poslouchat šumění moře.

Skjaninka
08.06.2013 4 z 5

Alchymista je prvá Coelhova kniha, ktorá ma zaujala o niečo viac než jeho ostatné. Rozprávkový príbeh, o ceste za snom a nájdení skutočného šťastia. Magicky príťažlivé, s ľahkou filozofiou, v ktorej sa dajú nájsť hlboké pravdy. Musím sa tak trošku usmievať, pretože Coelhovo tvrdenie, že "keď po niečom veľmi túžiš, celý vesmír sa spojí, aby si to mohol uskutočniť"....nie je pravda, ktorú by som takpovediac žrala, ale hneď ma napadá výrok Woodyho Allena, "ak chcete pobaviť Pána Boha, zoznámte ho so svojimi plánmi do budúcna"...čo je pre mňa skutočnejšie a pravdivejšie. Ale to nič nemení na tom, že Alchymista sa mi páčil viac než som očakávala.

kadgam
04.06.2013

Knihu som porovnávala s Hesseho Sidhártom a ten u mňa vyhral

Dymond
03.06.2013 5 z 5

Alchymista mě naprosto pohltil... Od Coelho je to má první kniha a rozhodně ne poslední...

oliviet
02.06.2013 3 z 5

Obdivuji popularitu této knihy od tohoto autora. Z jeho knížek se mi tato četla zatím nejhůř a nejdéle. Na mě je až moc prošpikovaná filozofickými úvahami. Od autora mám mnohem oblíbenější knížky.

katerinn
23.05.2013 5 z 5

„Srdce umírá strachy už jen při pomyšlení na lásku, která zmizí navždy, na okamžik, který nesplní očekávání, na poklad, který místo aby byl nalezen, zůstane navěky skryt v písku. Protože když k tomu dojde, srdce nakonec velice trpí.“

Má první knížka od Coelho.. Zamilovala jsem si jí, citáty, myšlenky, zůstane moji oblíbenou. Po četbě jeho dalších knih mi přišlo, že Coelho si založil byznys na vykrádání myšlenek jiných a jeho knihy jsou stále jedno a to samé, pořád dokola..

MsHumble
14.05.2013 5 z 5

Nevím, zdali se mi vůbec kdy v minulosti při čtení nějaké knihy stalo, abych se tolikrát usmívala, jako jsem se samou blažeností usmívala, když jsem si plnými doušky vychutnávala úžasný příběh Santiaga. Také, ačkoliv je konec příběhu nádherný, nedokázala jsem potlačit pláč. Vůbec to ale nebyly slzy smutku, nýbrž dojetí, jakým na mě kniha zapůsobila. Její řádky jsem četla s porozuměním a kupodivu pro mě nebyla překvapením z hlediska poznání určité filosofie. Před přečtením Alchymisty jsem totiž přemítala o podobných věcech jako postavy v Alchymistovi a udivilo mě, že mi může nějaká kniha připadat tak osobní. Sama bych proto knihu doporučila všem, kteří žijí přítomností a kteří ví, že sousloví "Osobní příběh" má smysl, protože odlišuje lidi, dokonce i všechny prvky přírody, jíž je člověk součástí, mezi sebou. V tom je to kouzlo a mnozí to znají, možná už jim připadá jako něco trvalého, že není nutno o tom hovořit, ale Alchymista je tu, aby nám to připomněl, ve chvílích, kdy úplně zapomínáme na své sny, jenž by se mohly proměnit ve skutečnost. Tato překrásná kniha neodradí ani filosofické nenadšence a pokud by věřili, že v ní objeví jen suchou filosofii, hrubě by se zmýlili, jelikož příběh je velmi krásný, dějový a hlavně vás vtáhne. Budete chtít znát každou vteřinu ze Santiagova života. Tak moc vás Alchymista ovlivní...

bubo bubo
29.04.2013

Tak tento skvost koloval u nas na gymplu snad v prvaku, a tedy uz jako -nactilete mi spadla celist co to je za kravinu. Za par let jsem panu Coelhovi dala jeste jednu sanci a se sebezaprenim docetla Veroniku, ktera, byt o chlup lepsi, potvrdila moje presvedceni ze tento autor se svym mixem cizych citatu, levne teozofie a radoby filozofickych uvah rozhodne uz sanci nedostane.

exitus
19.04.2013 3 z 5

Velmi čtivá knížka s příjemným hlavním hrdinou, jen jeho rozmluvy s větrem a Sluncem už na mě byly poněkud moc. A mimochodem, celá ta krásná pointa o hledání pokladu všude možně, když ho máme doma, se již objevila ve Werichově Splněném snu.

čohynka
13.04.2013 5 z 5

Četla se moc dobře... Napoprvé mě dostala, napodruhé oslovila...

Holden
10.04.2013 5 z 5

Hodně důležitý u Alchymisty je, v jakým období svýho života si tuhle knihu přečtete. Když na ni narazíte v nepřiznívým období, kdy se všechno sere, dokáže vás celkem povzbudit k tomu, abyste šli hledat svoje vlastní štestí, stejně jako to dělá hlavní hrdina Coelhovy knihy.

Veronica
05.04.2013 5 z 5

Kniha mě velmi obohatila!Po jejím přečtení jsem si mnoho věcí uvědomila,knihu vřele doporučuji.Je nejen zajímavá,ale poukazuje na to,jak člověk hledá dlouho to,co mu leží „před nosem“.

Viki9
04.04.2013 3 z 5

Na poprvé je to příjemné, čtivé, poetické a místy i objevné dílko - na podruhé to najednou nemá čtenáři co říci.