Alchymista

Alchymista
https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/159643/bmid_alchymista-wRQ-159643.jpg 4 7356 7356

Román Alchymista – největší brazilský bestseller všech dob – byl dosud přeložen do 34 jazyků a prodalo se ho na 10 milionů výtisků. Takřka pohádkové vyprávění o cestě španělského pastýře za zakopaným pokladem, vycházející z příběhu o splněném snu ze sbírky Tisíc a jedna noc, je zároveň výzvou k naplnění vlastního osudu i poznáním posvátnosti světa, v němž žijeme. Na cestě za oním dvojím pokladem, plné zkoušek a důležitých setkání, je třeba dbát všech znamení a s neustálou trpělivostí a odvahou (jako alchymista sledující proměnu obyčejného kovu ve zlato) přetvořit samu svou osobnost.... celý text

Literatura světová Romány Duchovní literatura
Vydáno: , Argo

Alquimista , 1988

tlapička
22.08.2013

Filozoficky zajímavé a přínosné

Honzeecheck
22.08.2013 2 z 5

Filosofická člověčinka pro dnešní vyprázdněnou společnost. Spolu s Hemingwayem nejnafouklejší bublina světový literatury

kamerus
21.08.2013 2 z 5

Knihu jsem sice s přemáháním dočetla, ale jen z důvodu, že všichni říkali, jak je to skvělé ... a zas tak skvělé mi to nepřipadalo. Autor čerpá své nápady z náboženských motivů (ať už křesťanských či jiných) a možná právě proto se lidí tak dotýká... odhaluje skrze příběh přeci staré pravdy. Často se opakuje a ano, je to sem tam zajímavé... ale čekala jsem od toho trochu více.

Verrrunka
12.08.2013 5 z 5

Já nevím, ať si říká proti Coelhovi kdo chce, co chce.... Tuhle knihu považuji za opravdu dobrou. Pravda, v dalších knihách se myšlenky opakují, někdy je to až plitké. Ale proti Alchymistovi nemůžu říct jediné slovo. Skvělé!

Thanyss
08.08.2013 3 z 5

Krátká knížka psaná spíše pohádkovým stylem, která mě zase až tak moc neoslovila. Možná je to tím, že jsem před tím četla Veroniku, která se rozhodla zemřít a ta se mi líbila mnohem víc než Alchymista. Možná jsem jen byla ve špatném rozpoložení a nedokázala se naladit na tu správnou vlnu, která se příběhem vine. Autor se snažil v jednoduchém příběhu, srozumitelném co nejširší mase čtenářů, naservírovat životní rady a moudra. Snahu oceňuji, ale v tomto ohledu mi dal mnohem více Malý princ od Exupéryho.

Ayllu
01.08.2013 3 z 5

Víc než cokoli jiného mi přijde, že autor chce svými knihami meditovat nad různými problémy. Mohl si vybrat jiné médium, ať už obraz nebo cokoli jiného, on zvolil formu příběhu. Myslím, že klíčové je, v jaké části svého života se čtenář s jeho knihami potká a zda pro něj budou mít ještě takovou platnost (pakliže bude čtenář již za hranicí toho, co chce Coelho sdělit v jednotlivých knihách, je otázkou, nakolik ho osloví styl opakovaného sdělení).

Čtenářsky bych upřednostnila trochu záludnější styl - záludnější v tom smyslu, že se mě nesnaží "tvrdošíjně" dovést k takovému závěru, jaký si autor předsevzal - a tím mi jako druhé straně nenechává místo pro pochyby, otevřenost a možnou dezinterpretaci (nebo spíš hledání, chcete-li).

Kituna
27.07.2013 5 z 5

moc pěkný, nádherný příběh, krásné rozuzlení.. možná si to jednou přečtu jeste jednou

Jamal
26.07.2013 4 z 5

Zatím první knížka, kterou jsem od Coelha přečetl a byl bych jen rád (ale pochybuji), kdybych od něj přečetl ještě něco lepšího. Rozuzlení je nádherné.

Marčullkas
24.07.2013 3 z 5

Považuji spíše za filosofickou knihu, plnou bádání, hledání, nalézání, ztrát ... Bohužel ač jsem se snažila Coelho mi nesedl. Snad někdy příště :)

lucy.sankova
13.07.2013 5 z 5

Četla jsem knihu už dvakrát. Pokaždé v ní objevím něco nového. Jeho filozofický podtext, jeho myšlenky.. Coelho je prostě Pan Spisovatel s velkým S!

martinkaLLL
11.07.2013 4 z 5

Krásný příběh,který se moc dobře čte a určitě se člověk zamyslí díky němu i sám nad sebou a svou cestou. Jednu hvězdičku mu ubírám jen za jednu pasáž,které nerozumím a nelíbí se mi, a to za tu vyhozenou knihu.

lusila
11.07.2013 2 z 5

Celkom fajn, až na to, že autor si námet "požičal". Bola som sklamaná.

JanTSch
07.07.2013 5 z 5

Jedna z knih, která dost ovlivnila můj život. Díky ní člověk pochopí, že již cesta je cílem. Doporučuju všem ;)

lady.kate
05.07.2013 5 z 5

Úchvatná kniha. Četla jsem ji v osmnácti letech, byla to hodně filozofická doba, doba hledání sebe, směru kam jít, takže Alchymistu jsem četla doslova ve správný čas. Zajímavá, neotřelá, nestárnoucí a nezapomenutelná kniha.

regenka
29.06.2013 5 z 5

Jednou jsem ji četla.. bylo to jako číst pohádku, jako otevřít knihu a ocitnout se v jiném světě. Spousta pravdivých a zamyšlení hodných se souvětí a myšlenek, které jsem si různě poznamenala.. Ano, tak jako si jednou za čas přečtu Malého prince, budu teď jednou za čas číst Alchymistu..

Petruše90
27.06.2013 4 z 5

Taková duchovno nereálno filozofická pohádka. Já jsem si u ní docela odpočinula :)

juckey
27.06.2013 3 z 5

Dobrý den. Právě se nacházíte na palubě divnosti společnosti Alchymista. Nouzové východy neexistují. Přejeme vám mnoho objevných okamžiků. Ehm. Upřímně, Coelhovi je fakt jedno, jestli půjdete hledat poklad k pyramidám nebo ne. Ale ty penízky, co mu zaplatíte za to, že vám s notnou dávkou patosu sdělí, jak chudý pasáček ke štěstí přišel, ty mu tak ouplně jedno nejsou, žeano. Jsem ráda za ty, kterým Alchymista změnil život, ale já k nim nepatřím, sorry kámo. Jde o to, že celý Alchymista je beznadějně nereálný a neskutečně daleko. Oukej, možná že se tady jedná o pár metafor, ale nějak to nefunguje. Spousta klišé a spousta vykonstruovaných situací naznačuje jenom to, že se celý vesmír spojil, abyste si uvědomili, že na takovou četbu jste až moc dobří. Díky Paulo.

Hanys_
27.06.2013 3 z 5

Zajímavý příběh o putování mladého Santiaga, ale na můj vkus až příliš filosofický. Každopádně toho, že jsem se do tohohle světoznámého autora pustil, rozhodně nelituju.

vejik
25.06.2013 3 z 5

Nemůžu říct, že by se mi knížka nelíbila, ale možná je na mě až moc "filozofická"... Po Veronice pro mě byla tato knížka trošku zklamáním, trvalo mi podstatně déle, než jsem ji přečetla a nedokázala mě vtáhnout do děje tak jako jiné knihy od tohoto autora :) Každopádně, citáty kterými je kniha protkána jsou vynikající. Kdyby tak mohl každý z nás jít za svým snem... :)

MonisPop
25.06.2013 4 z 5

Tato kniha určitě dokáže skvěle podpořit ve všech snech, které máme a navíc je to příjemný příběh, který mě svým koncem velmi překvapil.