Chameleon

Fox Mulder a Dana Scullyová, agenti FBI, vyrážejí do terénu, aby vyhledávali a prošetřovali mysteriózní případy, plné tajů a záhad, založené ad acta. Vyřešit je musí rychle a v tichosti, než veřejnost sama přijde na to, že venku se něco děje, a zpanikaří.

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72743/chameleon-72743.jpg 3.125

TAM
VENKU
JE
PRAVDA

Ve světě Akt X je mnoho příběhů, které jsou zastřeny tajemnem nebo které mají náznak přítomnosti mimozemšťanů. Chameleon je příběh z vojenského prostředí a obsahuje spíš to tajemno. Mimozemšťany zde nenajdeme. Jediný jejich náznak přítomnosti je tak jen hudba v Ripleyho baru, kdy se z beden rozmístěných po místnosti line hudba z filmu Vetřelci..

Malá ochutnávka:
Na co se musel dnes soustředit, byl ten případ v Louisianě, ve kterém se jednalo nejméně o jednu brutální vraždu, loupež dvaceti pěti tisíc dolarů za bílého dne a všichni svědkové přísahali na jakoukoliv bibli, která jim byla podána, že ta osoba, která to udělala, se přímo vypařila. A to se přihodilo uprostřed cirkusového stanu. A navíc měl aktér na sobě kostým klauna.

Příběh mě nějak moc nezaujal. Mám pocit, že vše je trochu zrychlené. Tvůrce, Charles Grant, se nevěnuje moc detailům a některé dialogy mi připadaly zmatečné a nepřehledné. Například rozhovor z motelu při jídle, kterého se zúčastní čtyři osoby. Dvě tři věty jsem nedokázal zařadit ke konkrétní osobě a ve stylu psaní to není jednoznačně rozpoznatelné. Toto je průměrný příběh, který si už nikdy znovu nepřečtu.
( Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ Ƹ̵ )

Citát: Kdybych byl mrtvý, tak to by byla tvoje vina a potom bych tě chodit strašit.

mulderka
27.05.2015

Tak slaboučké zpracování případu si Mulder a Scullyová skutečně, ale skutečně nezasloužili!! A ještě k tomu poslední zbytky napětí zabije strašidelný překlad :-(

Mr. Mercedes
24.08.2013

Slabý priemer, ale ešte chcem dať šancu inej knihe zo Spisov X.