Smrtící šepot

Fox Mulder a Dana Scullyová, agenti FBI, stojí před novou záhadou. V okolí Albuquerque v Novém Mexiku se začala objevovat zohavená těla. Patří mužům i ženám bez ohledu na věk, barvu pleti či příslušnost k etnické skupině. Nejde o oběti znásilnění ani nějakého podivného rituálu. Všichni však zemřeli tou nejbolestivější, naprosto jistou a neuvěřitelně záhadnou smrtí…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/72_/72745/smrtici-sepot-72745.jpg 3.728

Akta X / Spisy X 2.

Horory, Sci-fi, Záhady

Vydáno: , Talpress

Whirlwind, 1995

Kniha Smrtící šepot

sgjoli

První moje přečtená kniha v r. 2021 a zrovna takový dost průměr.
Zápletka sama o sobě docela zajímavá, napětí z tajemna jsem tu cítila a většina knihy mi přišla obsahově vlastně docela fajn. Bohužel si však nejsem jistá, jestli jsem správně pobrala ten konec.
Dojem mi také kazila řada dost zbytečných překlepů a hlavně místy dost kostrbatý překlad. Některé větné konstrukty byly z hlediska češtiny poněkud nepřirozené a některé zase nedávaly příliš smysl a já si musela domýšlet, jak to asi bylo míněno v originále. Což asi není to, co při čtení příběhu tohoto typu čekáte a oceníte.
Knihy vzniklé na motivy seriálů je asi vždy potřeba brát s rezervou a nečekat od toho mnoho, ale je smůla, když vám nadějně vypadající příběh zkazí vágní překlad do mateřštiny.

Pog
19.02.2017

Jedna z nejlepších knih ze série Akt X, které jsem kdy četla. Dokonale se hodí do Mulderova světa a opět vyvrací předpoklady Scullyové. Tak to má být :D