Spící obři

Deadwood, Jižní Dakota. Jedenáctiletá Rose se prohání na kole poblíž domova, když tu se náhle propadne pod zem. Probere se na dně jámy v krychlové místnosti, na jejíchž stěnách září tajemné složité symboly. Hasičům, kteří ji přispěchají zachránit, se naskytne ještě podivnější pohled: Rose leží na dlani obří kovové ruky. Uběhlo sedmnáct let, avšak záhada bizarního artefaktu, jeho původu či tvůrců zůstává nevyřešena. Určení stáří se vzpírá logice, vojenské zprávy jsou cenzurované, nové teorie zuřivě zamítané. Pár lidí však neúnavně pátrá po odpovědích, mezi nimi i Rose, toho času již vystudovaná fyzička a vedoucí tajného týmu pokoušejícího se rozluštit záhadné symboly. Brzy je jasné, že se ocitli na cestě k odhalení objevu, který přepíše dějiny lidstva. Buď mu přinese definitivní mír, nebo hromadnou záhubu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/339908/spici-obri-JAh-339908.jpg 4373

Akta Themis 1.

Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno, Knižní klub

Sleeping Giants, 2016

Kniha Spící obři

INCOGNITOREADER

Zpočátku mi trvalo se začíst. Musel jsem zvyknout na formu vyprávění. Ale potom se příběh neuvěřitelně rozjede. Zvrat střídá zvrat. Postavy jsou i v tomto stylu vyprávění dobře popsané a hlavně jedná je naprosto úžasné sarkastická! Knize by moc slušela audio verze.

Margerite

Moje hodnocení je někde mezi 3* a 4*. Téma i obsah super, ale ta forma mi jaksi nedovolovala se pořádně začíst a ponořit do děje. Přesto zkusím další díly, jsem zvědavá, jak to bude dál.

Marekh

O této knize jsem už slyšel hodně superlativ, a tak jsem nakonec podlehnul a pustil se do čtení prvního dílu z této série. V této knize se prolínají prvky sci-fi s politickým thrillerem. Kniha má 5 částí. Bohužel musím konstatovat, že mne kniha příliš neoslovila. Očekával jsem, že se mi kniha bude líbit mnohem více, že se více ponořím do příběhu a kniha mne pohltí, ale bohužel tomu tak nebylo. Přitom je na zadním přebalu uvedeno, že čtenáři goodreads tuto knihu vybrali mezi šestici nejlepších knih roku 2016 v žánru sci-fi. Knihu hodnotím na 60 %.

Musím říci, že kniha je čtivá, stránky ubíhaly poměrně rychle, ale celkový příběh mne moc nebavil. Je zajímavé, jakým způsobem je kniha napsána. Většinou je napsána formou otázek a odpovědí. Otázky pokládá muž, který neprozradil svoji totožnost a který zastává názor, že účel světí prostředky, takže pokud přijdou někteří lidé o život, vůbec nic se neděje pro tak významný objev. Jedná se o první knihu (debut), kterou autor napsal. Asi by nemělo smysl, abych pokračoval v četbě druhého dílu, když mne nezaujal první díl. Ještě do budoucna popřemýšlím, jestli nedám šanci druhému dílu, těžko říci. Možná, že druhý díl bude více napínavější, bude to více zaměřeno na sci-fi, anebo druhý díl se ponese v duchu prvního dílu..

Citáty z knihy, které mne oslovily:

Jedna věc je riskovat vlastní život. Zdůvodnit si smrt cizích lidí je vlastně docela snadné. Ale nést odpovědnost za smrt přítele, někoho, koho znáte, to je něco naprosto jiného.

mirec88

Skvelo vystavaný sci-fi príbeh, ktorý má hlbšiu myšlienku ako bežné mimozemské príbehy. Taktiež sa mi páčilo to, že príbeh je písaný formou rozhovorov a som rád, že som si ho mohol prečítať, hoci škoda, že len prvý diel vyšiel v slovenčine. Tak si pokračovanie budem musieť zohnať v češtine.

Prince_of_book

Knihu a celou sérii jsem dlouho odkládal(od vánoc) a teď, když už na ni přišel čas, snad nemůžu být nadšenější.

Kniha je psaná formou rozhovoru. Tato forma asi ne každému sedne, ale za mě naprostá paráda. Kniha byla i díky formě neuvěřitelně čtivá, přelouskal sjem ji za prá dní což u mě není úplně zvykem. Příběh je zajímavý, není to jen ohrané mimozemská civilizace vs lidé, je to promyšlené, zapojené do historie a taky vlastně neuvěřitelně uvěřitelné.

Jediné dva mínusy za mě asi to, že jedna určitá událost z knihy byla pro mě naprosto předvídatelnou reakcí na událost jí předešlou a druhý mínus je přebal knihy(no minus i plus). Ten je sice neuvěřitelně krásný a nápaditý, ale jakožto paperback se neuvěřitelně ničí a "láme".

Hodnocení za mě 9,5/10. Ne třeba dodávat, že se vrhnu ihned na druhý díl s touhou se dozvědět, kdo je onen záhadný vševědoucí tahající za nitky.

MartinProtschke

Skvělá knížka. Zajímá mě,kdo je ten tajemný muž ????

lusitta05

Zaujímavý námet, najprv som nechápala, prečo je kniha písaná formou rozhovorov, ale po čase si človek zvykne. Ak by mala kniha ešte o nejaké strany naviac, už by ma to nebavilo,takže skončila asi v správnej chvíli. Takto nás autor na konci naláka na pokračovanie. Takže som zvedavá čo bude ďalej.

tomas3531

Kniha mě hned zaujala zajímavou obálkou, a musím říct že mě opravdu příjemně překvapila-je neuvěřitelně čtivá. Hodně se mi líbil způsob posouvání příběhu formou rozhovorů s neznámým, mocným člověkem, který se valnou většinu knihy zdá být sebestřední hajzl, ale nakonec jsem si ho i oblíbil. Tyto rozhovory jsou navíc často dost kreativní. No, nechejte se překvapit. Postavy mi byly sympatické, jednaly uvěřitelně a chápal jsem jejich motivace. Plus se mi líbilo že se je autor nebál vrhat do nebezpečných situací a člověk o ně měl opravdu strach. A nakonec příběh. Ten mě úplně uchvátil, knihu jsem přečetl na jeden zátah a těším se až si přečtu i další dva díly a zjistím jak to nakonec dopadne ????

Zpěv drozda
Zpěv drozda