Jenom lidé

Jenom lidé https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397887/bmid_jenom-lide-ivp-397887.jpg 4 187 46

Akta Themis série

< 3. díl

Doktorka Rose Franklinová v dětství náhodou objevila v zemi zakopanou obrovskou kovovou ruku. Později jako vědkyně řídila tým, který vypátral další části ohromného těla, které společně tvoří Themis: gigantického robota mimozemského původu. Rose spolu s lingvistou Vincentem, pilotkou Karou a tajemným neznámým, co s nimi vedl rozhovory, zachránili Zemi před geopolitickými konflikty a cizí invazí. Nyní, po téměř deseti letech v jiném světě, na vzdálené planetě, se Rose vrací na Zemi, aby zde našla jen stará zkrachovalá spojenectví a vše naprosto zničené. Musí zburcovat zbytky Obranného sboru Země, když se její přátelé obrátili proti sobě. Závěrečný díl trilogie Akta Themis je kombinací sci-fi, apokalyptického thrilleru a mrazivě varovného příběhu.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Themis Files 3: Only Human , 2018

burianek
15.04.2019 odpad!

První 2 díly jsem hodnotil velmi kladně. Proto jsem si koupil i třetí díl, od kterého jsem čekal vyvrcholení série. Bohužel jsem ale zklamaný a nemůžu se zbavit dojmu, že se jedná jen o skrytou formou popsaný aktuální celosvětový trend. Vlastně to celé není vůbec o mimozemšťanech, ale o rasové nesnášenlivosti, boji o moc mezi velmocemi, strachu z něčeho cizího atd., atd., A cílem je výchova k toleranci a .. Se sci-fi to nemá vůbec nic společného, je to jen kabát, pod kterým se skrývá pravý účel. Je mi to opravdu líto, ale knížky asi půjdou do koše. Čekal jsem nějaké vysvětlení technologie, původu lidstva atd., Ale bohužel, je to jenom o vztazích mezi lidmi, a ty, jak víme, dobré nejsou a nikdy nebudou, i kdyby autoři agitovali, což dělají. Nechápu vůbec proč a kdo to platí. Je toho plná televize.

Andynka
14.04.2019 5 z 5

Ani třetí díl nezklamal. Byl plný zvratů, napětí, taktizování. Text byl stejně jako v předchozích dílech psán formou rozhovorů a deníkových záznamů. Prostě skvělé zakončení celé série.

sgjoli
10.04.2019 4 z 5

Co k téhle knize říct... jsem moc ráda, že tahle série vznikla, bavila mne, moc jsem si ji užila a autor píše moc dobře. Z těch tří dílů se mi však tenhle ten třetí zdál trošinku slabší. Horší čtyři hvězdy. Chyběla tomu taková jako... "šťáva", kterou jsem milovala u těch předchozích dvou dílů. Byla tu spousta bojůvek a tahanic mezi lidmi ze Země, což mne úplně nenaplňovalo. Spíš bych ocenila větší prostor cizím planetám. Asi jsem čekala trochu epičtější závěr.
Ale aby to nevypadalo, že jenom nadávám, bylo to čtivé, spousta akce, spousta napětí. Jako závěr trilogie to nebyla úplná pecka, ale solidní to bylo. Děj se uzavřel, otázky víceméně zodpovězené.
Pokud máte rádi sci-fi, tuhle trilogii určitě doporučuju!

missana
07.04.2019 5 z 5

Manžel pohoršeně: " To je hrozný, člověk ti koupí knihu a ty ji hned přečteš!" :D Takže tak... rychlá akce. Po dlouhé době závěr série, se kterým jsem vlastně celkem spokojená a nejsem naštvaná, že bylo něco opomenuto, zanedbáno, nebo nevysvětleno. Celkově mě Akta Themis potěšila. Poctivě - od začátku až do konce :)

luculi
07.04.2019 4 z 5

I když jsem původně čekala něco jiného, nakonec jsem byla spokojená. Kniha je plynulá, napínavá a zajímavá. Občas lehce škobrtá, zvlášť, když se skáče po větších časových úsecích. Ale na druhou stranu je zase jiná svým stylem psaní i obsahem a to oceňuji. Stále je to půl na půl, ale závěr byl opravdu pěkný...

Džungle_knih
28.03.2019 4 z 5

Dokonalé ukončení trilogie, i když v doslovu autora byl náznak, že tento svět neopouští navždycky. Možná se ještě něčeho dočkáme.
Autor vytváří uvěřitelné následky všech činů a umí je velmi pěkně propojit. Obsah třetí knihy odpovídal pravděpodobnému scénáři, jak by to vypadalo po invazi. To se mi na téhle sérii líbilo ze všeho nejvíc a k tomu vytvoření nového světa, jazyka, zvyků a problémům, kterým musí čelit. Čtení rychle odsýpá hlavně díky přímé řeči, která tomu dává rychlejší tempo. Třetí kniha Jenom lidé se drží stejné úrovně jako předešlé dvě.
Myslím, že tahle série by měla sedět v poličce každého milovníka kvalitní sci-fi.

P.S. Víc takových autorů, kteří se nad vývojem děje zamyslí logicky nikoliv stylem, co bude šokovat čtenáře.

Sylvain Neuvel
kanadská, 1973