Obsidio

Obsidio https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391310/bmid_obsidio-BCz-391310.jpg 5 506 117

Akta Illuminae série

< 3. díl

Poté co se Kady, Ezra, Hanna a Nik zachránili a porušili přitom všechny existující zákony, musí se společně s několika tisíci přeživšími dostat do trvale osídlené části vesmíru. Ovšem obchodní konsorcium, které stálo za invazí na mírumilovnou planetu, to nehodlá nechat jen tak. A tak se všichni musí spojit, aby odvrátili hrozící zničení sebe, evakuační lodi i jedné malé promrzlé planety, která byla na začátku toho všeho.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež

DOKONALOST
10/10 ABSOLUTNĚ MILUJU

Pog
26.05.2022 5 z 5

(SPOILER) Ve třetím díle téhle fantastické série se vracíme na planetu Kerenza IV., kde to vlastně celé začalo. Myslím, že zakončení série Akta Illuminae je naprosto perfektní, moc se autorům povedlo. Přiznám se ale, že po slabším druhém díle, který v podstatě kopíroval námět z jedničky, se mi do Obsidia moc nechtělo, ale byla by obrovská chyba to vzdát. SPIRO konečně opět dostal více prostoru, což myslím ocení každý čtenář Akt Illuminae, protože tohohle zmetka nejde nemilovat :)

SPOILER

Jediná věc, která mi vadila už od prvního dílu - mrtvé postavy by měly zůstat mrtvé. U Ezry v Illuminae jsem to sežrala i s navijákem, u Nika v Gemině jsem jen čekala, kdy se znovu objeví, bylo nad slunce jasné, že není doopravdy mrtvý... a já blbá jim v tomhle díle zase skočila na špek se SPIREM :D jak já ho obrečela! I když... co není živé, nemůže přece zemřít.

Hatshepsut
14.05.2022 5 z 5

Rozhodně skvělá série a její zakončení mě nezklamalo. Nejsem fanouškem tohoto žánru, ale tady jednoznačně vede originalita grafického provedení. Je to napínavé, akční, zábavné i smutné a hlavně velmi čtivé. Strhne vás to!

HermanekB
08.05.2022 4 z 5

(SPOILER) Knihu jsem četla opravdu dlouho, ale myslím si, že za to mohl spíše nedostatek času a únava než nezáživnost knihy. Autoři nám uzavírají fenomenální příběh, který je emotivní a grandiózní přesně, jak jsem čekala. Jejich humor se nezapře. Konec mě ničím nepřekvapil, ale seděl k tomuto příběhu jako p*del na hrnec, takže si nemůžu stěžovat. I slzička ukápla, moc mě zabolel konec SPIRA. Tak nějak mi ta šílená a vražedná umělá inteligence přirostla k srdci. Jediné, co mě zamrzelo, byl závěrečný soud a rozsudek, který nám absolutně nic neřekl. Frobisherová je obviněna a čeká ji trest, což znamená....co? Bude uvězněna? Čekají ji poprava? Nemám tušení. A co bude s Óširovou a Garverem? Bylo řečeno pouze, že Óširová byla u soudu a Garver chce vydat knihu. To mi nestačí, já chci znát jejich osudy. Jak dlouhý bude jejich trest? Jak velký? To se asi už nikdy nedozvím...

Kniha se mi líbila, fenomenální závěr úžasné série. Dávám čtyři hvězdičky ****.

papajapa
17.04.2022 5 z 5

Za me spokojenost. Ačkoliv stále platí, že je to přiřazené za vlasy. Škoda, že už je konec.

Ainyska
17.03.2022 4 z 5

Dle mého názoru, je tento díl nejslabší. První dva díly mají spád, akci, napětí a stránky letí pod rukama. Tento díl je, díky početným kamerovým záznamům, pomalejší, vleklejší s mnoha nezáživnými scénami.

Ovšem celá série jako celek je skvělá.

SPIRO byť jsi netvor, bez tebe by to nešlo.

kikizubik
06.02.2022 2 z 5

Bohužel budu jedna z mála, která byla celkem zklamaná. Děj se dost vlekl, hlavně nebyl tak zajimavý, takže když jsem knihu odložila, tak jsem neměla potřebu číst další stránky. Kniha má stejný vzorec jako dvě předešlé, takže nic moc překvapivého tam nebylo. Nová hlavní ústřední dvojce nebyla tak zajímavá jako dvě předešlé u jejich částí jsem se celkem nudila. Upřímně si myslím, že kniha mohla být poloviční, a když jsem začala přeskakovat, tak o moc jsem nepřišla a chytala jsem se dost dobře. Dočetla jsem to vlastně kvůli Spiro, ja tu vražednou umělou inteligenci miluju.

l_Riky_l
30.01.2022 4 z 5

Tahle kniha završila skvělou sci-fi sérii, Illuminae. Zbožňuju ji, všechny díly jsou originální, jak graficky, tak i příběhově.

Jedinou věc, kterou bych tomu mohla vytknout je, že jsem se skoro přestala bát o hlavní hrdiny. Nějak jsem už počítala, že to všichni přežijí, tak jak to bylo v minulých dílech. Ale i tak knihu rozhodně hodnotím pozitivně, vtáhla mě do příběhu a hrozně mě bavila. Takže doporučuji tenhle díl i celou sérii

Lokina
30.01.2022 5 z 5

Já jsem velmi spokojená. Předchozí díly mě nadchly a závěrečný díl byl třešničkou na dortu. Při čtení jsem se neskutečně bavila a každému, kdo má rád sci-fi, určitě srdce zaplesalo nad touto knihou.
Nejde to jinak než vystihnut slovy jako famózní, dechberoucí, napínavé, vtipné. Romantická linka zde tak netlačí na pilu, ale když už se objeví, není otravná, ale milá a srdcervoucí.
Jsem velmi potěšena za tak výborný konec. Hodně si to pohrálo na moje nervy, ale stálo to za to. A už teď mi ta banda chybí :-)

Emilie.Black
24.01.2022 4 z 5

Dopredu musím povedať, že celá séria je naozaj magické dielo, ktoré je skvelo spracované, či už po grafickej alebo dejovej stránke. No žiaľ pre mňa zostáva top prvá časť, čiže Illuminae. Možno je to tým, že som akosi vedela že príde ten happyending a tým pádom som to tak neprežívala ako pri prvej časti. Koniec prvej časti som doslova čítala bez dychu a zo strachom sledovala ako bojuje Kady o život. Samozrejme že aj tu boli napätie, akcia a rôzne zvraty ale tu už som to akosi takto necítila. Ale aj napriek tomu môžem povedať, že je to pre mňa výnimočná séria, určite sa k nej ešte vrátim.

ardeas
31.10.2021 4 z 5

(SPOILER) Musím pripustiť, že posledný diel ma ničím nejako extra neprekvapil. Vieme kde sme a kam smerujeme. Je to predsa záznam zo súdu.
Môže sa zdať, že hlavnými hrdinami sú ľudia, ale pre mňa je najväčším hlavným hrdinom SPIRO. Dôjde Vám to až na konci, že je to vlastne celé o ňom... Náš temný rytier. Skvelá séria.

houdkic
27.10.2021 5 z 5

Neskutecny zaver cele trilogie. Sice mi delalo problem se zacist (mylsim, ze hlavne z toho duvodu, ze je to smichany z vic ruznych mist), ale pak ta akce, napeti… To vsechno zachranilo.

Akta Illuminae jsou neskutecna jizda.

Anonym877
15.10.2021

Nemůžu než souhlasit s ostatními, kdo sem umístil komentář s vlastním názorem na knihu. Celá tato trilogie by se dala popsat jedním slovem... DOKONALOST! Nadchla mě forma, jak jsou knihy psané. Různé rozhovory, záběry z kamer, dokumenty a myšlenky počítačového systému SPIRO, který byl až do konce jednou z mých nejoblíbenějších "postav".
Nemohla bych než doporučit!

Miliarda
16.09.2021 4 z 5

Autoři knihy svým specifickým přístupem v celé trilogii ukázali, že psát skutečně umí a Obsidiem umně završili toto pozoruhodné dílo. Bohužel ze začátku byla kniha ma můj vkus moc jednotvárná a místy i zdlouhavá, což však plně vynahradilo množství akčních sekvencí a spletité zápletky ve zbylých dvou třetinách knihy. A stejně jako v předchozích knihách pro mě osobně hrál značné negativum fakt, že hlavní postavy jsou "nesmrtelné" a tudíž se o ně čtenář nemusel strachovat, neboť věděl, že ze sebesložitější situace zázrakem vyklouznou. Celkově však hodnotím Obsidio velmi kladně a budu s napětím očekávat jestli autoři v budoucnu napíšou nějaké další podobně netradiční, ale velmi kvalitní knihy.

Charloteen
27.08.2021 5 z 5

Tohle byl fakt nářez!!!
Tahle knížka mě rozervala na kusy a zároveň mi přivedla tolik štěstí…nechápu jak to dohromady může fungovat, ale fungovalo to. Nejlepší kniha z celé série! Ale všechny jsou nesmírně dobré.
Miluju to prolínání příběhů.
Kniha je od samého Začátku až po úplný Konec napínavá.

Fazulajda
13.08.2021 5 z 5

Sice mi trvalo o něco déle, než se mi podařilo začíst, nicméně to nic nemění na tom, jak skvělé Obsidio bylo. Posledních 150 stran jsem přečetla jedním dechem.

knihomolkaMist
03.06.2021 5 z 5

Naprosto skvělý příběh! Tuto sérii neskutečně miluju a ihned bych přečetla klidně dalších x dílů :)

Ronnie68
02.06.2021 5 z 5

Knihu jsem opět přečetla jedním dechem ... tahle série mě fakt bavila ...

Ivet_V
26.05.2021 5 z 5

Tento díl se mi z celé trilogie líbil nejvíc, nechápu proč z ní má nejnižší hodnocení. Líbilo se mi, jak se tam odehrávaly dvě dějové linky. První, se dvěma novými hrdiny a druhá, pokračování předešlých linek, takže se podrobně setkáme se starými hrdiny. Taky je skvělé to vyvrcholení celé trilogie, kde se to konečně uzavře a nenechá nás to s dalšími otázkami, jak to bylo v předešlých dílech.

popeluška
25.05.2021 5 z 5

Právě dočteno a opět úžasné čtení. Moc a moc jsem si knihu užila, skvělé dovršení série :-)