Kdekoliv

Kdekoliv https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508143/akademie-dunbridge-kdekolivkS4zJy-dzZ-.jpg 4 167 35

Akademie Dunbridge série

Emma se vydává na roční výměnný pobyt do Skotska s jediným cílem: najít svého tátu, který před lety odešel od rodiny. Doufá, že jí v hledání pomůže právě nová internátní škola, Akademie Dunbridge, kde se její rodiče seznámili. Už cestou do Edinburghu ale potkává Henryho, který není jen mluvčí školy, ale taky neskutečně okouzlující kluk. Sice už je zadaný, ale to Emmě vlastně přijde vhod, protože se přece nepřijela do Skotska zamilovat. Jenže na něj naráží všude – v hodinách, při ranním běhu, na půlnočních párty. A když se pak Henry ještě nabídne, že jí pomůže tátu najít, musí si Emma přiznat, že je na nejlepší cestě se do něj zamilovat. Ani on nedokáže ignorovat, jak moc ho tato německá studentka přitahuje. Brzy jsou oba vydáni napospas citům, které každým dnem sílí a sílí. Jenže ve chvíli, kdy už se schyluje ke šťastnému konci, do jejich životů nemilosrdně zasáhne smrt…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red

Anywhere

Wajny
20.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Kdekoliv - Akademie Dunbridge je romantický příběh odehrávající se na internátní škole v Skotsku, kam se dostane nová studentka, Emma. Hlavní důraz je kladen na vztah mezi Emmou a Henrym, který začne už na letišti při prvním setkání. Emma hledá svého otce a to je hlavním důvodem jejího stěhování do Skotska.

Postavy jsou popsány velmi detailně a autorčin styl psaní dokáže skvěle zachytit emoce a pocity. Čeká vás čistá a vyspělá romantika, ačkoli na začátku knihy se téměř nic neděje. Ze začátku tu jsou pouze lehké popisy školy, kamarádů a zapojení do života na internátě. Poté následuje obří vzplanutí a krutý náraz dolů a nechybí zde ani menší dramata. Celkově je zápletka velmi jednoduchá a zaměřuje se především na city a vývoj vztahu mezi hlavními postavami. Autorka se také zabývá křivdou z minulosti a chybami rodičů, což bylo předvídatelné, ale i tak zajímavé.

Kniha je psána z pohledu obou hlavních postav, a to velmi detailně - popisuje jejich emoce, city a pocity při zamilování. Autorka také dokáže velmi dobře vykreslit, co jsou hlavní postavy schopny pro druhého obětovat. I přesto, že jsou hlavní postavy adolescenti ve věku 17+, působí velmi dospěle a vyspěle. Velmi se mi líbilo, že hlavní postavy jsou obyčejní a sympatičtí.

Emma a Henry jsou sympatickými postavami, kteří se navzájem podporují a rozumí si. Jejich vztah je popisován velmi detailně a autorka dokáže perfektně zachytit jejich pocity, emoce a city, takže si čtenář může být jistý, že všechny důležité momenty a myšlenky jsou dokonale vykresleny. Kromě toho se oba snaží být dospělí a zodpovědní vůči svému vztahu, což je velmi osvěžující vzhledem k tomu, že jsou obě postavy stále ještě na střední škole.

Kniha se mi celkově líbila, i když je to spíše průměr. Popisuje velmi dobře city a emoce hlavních postav a má perfektně vykreslené postavy. Kniha je spíše romantická a věnuje se více citům než ději. Já se už těším na další díly.

Instagram - Nikmakbooks

alexvera
13.05.2023 4 z 5

(SPOILER) Kdo z nás netoužil po studiu na zahraničním internátu? Asi všichni, že?!
Díky Akademiii Dunbridge máme skvělou příležitost se spolu s Emmou z Německa na takové skotské internátní škole objevit.
"Voní to tu jinak, dřevem a papírem, prachem a sliby."

Do Emmy a Henryho se zamilujete už v letištní hale v Hamburgu, kde se oba chystají nastoupit na spoj do Edinburghu. Díky nově navázanému přátelství se Emma v cizí zemi necítí tak sama a do Henryho téměř na každém kroku v nové škole naráží. Tak trochu se do něj zamiluje, ale on má přítelkyni a Emma přijela hlavně proto, aby našla svého otce. Henry bojuje s porušením rodinné tradice, chce se stát učitelem a svoji oblíbenou akademii opouštět jen na prázdniny, aby se do ní mohl vracet a zažívat pocit, že se vrací domů.. Pomalu rozvíjející se vztah je popsaný tak dobře, že máte chvilkami pocit, že jste Emma.
Krom sympatické hlavní dvojce dostanete i skvěle vykreslené vedlejší postavy. S těmi se více setkáme v dalších dílech. Máme tu plamennou lásku, pátrání po otci a bohužel i smrt ale tak k životu zkrátka patří. Ocenila bych více popsané prostředí akademie, každopádně kniha se četla vážně dobře.

"Potřebuješ jen sama sebe. Nikoho jiného. Ale já jsem takový příjemný bonus."

jitka_dankova
28.04.2023 4 z 5

(SPOILER) (pozor spoiler) Smutný příběh o vyrovnávání se s nečekanou ztrátou sestry. O tom pro mne především knížka byla. Hezkou romanci, která v ní je, ta smutná záležitost prostě přebila. Ne, že bych nevěděla, co čtu, přecejen kniha začínala slovy: "Milí čtenáři, tato kniha obsahuje pasáže, které ve vás mohou vyvolat nepříjemné pocity." Nj, vyvolala, autorka měla s tím upozorněním pravdu. Kvalitně napsané to je, ne že ne, ale vracet se ke knize nebudu.

happy19
26.04.2023 5 z 5

Skvěle napsaná!
Slow burn romantická linka Vás zavede do studentského světa,který si zamilujete od prvních stránek:-)
Výborně vykreslené hlavní i vedlejší postavy si mě naprosto získaly!
A ty emoce...páni..
Tak se budu těšit na další shledání na půdě Skotska;-)

,,Každý vidí, jakým se zdáte být, ale málokdo vycítí, jakým opravdu jste. "

Petulka50
23.04.2023 4 z 5

Úžasně napsaná kniha, krásně se četla, i děj se mi vcelku líbil, za týden dočteno,doporučuji, je to spíš romanťarna, ja jsem asi spíš pro dektektivky, ale jak píšu, hezky napsáno.

evineckY
22.04.2023 5 z 5

Mohou děti napravit hříchy svých rodičů a jejich následky ?
Může se bratr smířit se smrtí své sestry ?
Tato kniha je sice o studentech, ale není to žádná pubertální romance.
Skvělá parta, která drží při sobě, dlouhé odloučení od rodičů, milá romantika,
věrnost a Skotsko. I když mně moc mrzí, že se spisovatelka nepopsala
nic z krajiny a přírody, moc doporučuji, protože je kniha skvělá a pěkně přeložená.

Slyším výskot a křik, jakmile vstoupím na trávník, naskočí mi husí kůže. Běžím, jak jen můžu. Tak jako jsem běžela na letišti ve Frankfurtu. A srazila se s Henrym, zamilovala se do něj, smála se s ním, plakala, padala, objevovala, rostla a cítila víc než kdy dřív. Běžím tak rychle jako v Glasgow. Pryč od táty a vědomí, že nás nečeká happy end jako ve filmech. Možná nějaký jiný, někdy, jestli na něj budu připravená. Běžím, jako jsem běžela s Henrym za hustého deště, než jsem se svezla vedle něj na rozblácenou lesní půdu a cítila hořké vzlyky, které mu otřásaly tělem. Běžím, protože to umím ze všeho nejlíp. Ale nepoběžím za někým, kdo pro mě ve svém životě nemá místo.

sebemi
19.04.2023 4 z 5

Moc krásně napsané, emotivní, romantické, sympatičtí hlavní hrdinové a Skotsko. Takové Bradavice pro teenagery, ale i já 30+ jsem si čtení moc užila a měla jsem chuť vrátit se do svých školských let.

Spoiler: Je tam Snape alias pan Ward, totální Snape a první jeho věta: "Vypadáte jako váš otec." Šla jsem do kolen.

sidonka
15.04.2023 5 z 5

Báječná, úžasně čtivá, sympatičtí hrdinové i kouzelně popsané prostředí Akademie, prostě když se chcete zachumlat po deku a užít si romantický příběh, to je jistě správná volba, už se těším na další díl

dam.si.knihu
10.04.2023 4 z 5

Příběh v sobě skrývá krásně se rozvíjející lásku, ale také smutek a neštěstí. Autorka to dokázala všechno skvěle propojit a popsat, a vy se ani nenadechnete, a jste u konce. Bavilo mě, jak dokáže skvěle popsat děj, ale i místo kde se příběh odehrává. Nemáte absolutně žádný problém si ho představit. Spíš máte pocit, že vy jste hlavní hrdinka. Protože všechny ty pocity, co tam prožívá jsou perfektně vykreslené. A co je důležité, ta chemie a jiskření mezi hlavními hrdiny tam byla.

I když tady jen chválím, tak jsem musela trošku ubrat v hodnocení, protože byť jsem si ten příběh zamilovala, tak mi tam trošku nesedla linka s Grace. :)

Nicméně tahle kniha rozhodně stojí za přečtenívykouzlí Vám úsměv na tváři, rozbrečí Vás, ale také si ji zamilujete.

Boook-planet
10.04.2023 5 z 5

Tohle bylo opravdu skvělé! :-) Nádherné prostředí skotské krajiny okořeněné o impozantní soukromou střední školu, která dost nápadně připomínala Bradavice. Rozhodně bych se nebránila tomu, takovou instituci navštěvovat. Ema, Henry i ostatní vedlejší postavy byly jednoduše úžasné a strašně moc mi přirostly k srdci. Příběh se sice na první dobrou tváří jako pohodová romantika, ale řeší i vážnější témata jako je odloučení od rodiny, rodinné tragédie nebo dospívání a hledání sebe sama nebo zpracování traumatu z dětství. Je to strašně dobře napsané, střídání pohledů dvou pilotních protagonistů vám umožní lépe pochopit jejich pocity a prožitky. Za mě to byla neuvěřitelná emoční horská dráha, ale jakmile se mi knížka dostala do rukou nedokázala jsem ji odložit, dokud jsem ji nedočetla. Hrozná závislost, protože mi celá akademie přirostla k srdci. Tohle je fakt skvělý, hrozně feel good čtení, které pohladí po duši a rozradostní jakýkoliv den. :-) A ta obálka i mapka na předsádce tomu jen nasadí pomyslnou korunu, je to fakt skvělý a nechybí tu ani boží playlist, který dokáže dokreslit už tak skvělou atmosféru! :-)

eliska2126
08.04.2023 5 z 5

Od autorky jsem už jednu knížku četla. Bylo to Co když se utopime a přiznám se, že až tak nadšená jsem z ní nebyla. Jenže pak jsem viděla, že bude autorce vycházet nová série a tak jsem si řekla, proč to nezkusit.
A Akademie Dunbridge opravdu předčila má očekávání. Přišlo mi, jakoby to napsal dokonce i někdo jiný, protože do Co když se utopime jsem měla problém se začíst, ale tady žádný problém nenastal. Možná je to tím, že se autorka už trochu vypsala.

V knize sledujeme Emmu, která se vydává do Skotska na roční výměnný pobyt na Akademii Dunbridge, s postranním úmyslem, aby našla svého otce. Už na letišti se potkává s Henrym, který shodou okolností letí na stejné místo. A tak se nám rozbíhá příběh plný lásky, překvapení, trápení a zvratů.

Postavy jsem si oblíbila hned od začátku. Jsou mladší než v předchozí autorčiné sérii, chodí na střední internátní školu ve Skotsku. Střídání pohledů Emmy a Henryho bylo taky super. Občas se pohledy i prolínaly, takže jsme se dozvěděli i, co si ten druhý myslel v tu danou chvíli, kdy my jsme to viděli z pohledu prvního.
Na to, že je Akademie Dunbridge elitní internátní škola, tak jsem čekala, že všichni budou takoví ti snobové, ale opak je pravdou. Oblíbila jsem si i spoustu vedlejších postav - třeba Tori a Sinclaira (těším se na jejich druhý díl!) a spoustu dalších. Jediný, kdo mi moc nesedl byla Olive.

Bavila mě i zápletka s Jacobem Wileym. Bavilo mě sledovat, jak Emma patrá. Nicméně v knize nastala zápletka, kterou mi přišlo, že hlavní postavy až moc vyhrotily. Beru, jak to pak řešili ve škole, ale prvotní reakce hlavních postav byla za mě nereálně vyhrocená.

I tak si ale myslím, že Akademie Dunbridge: Kdekoliv je solidní romantika z německé stáje a líbila se mi víc, než Co když se utopime. A já se moc těším na druhý díl!

valika0302
07.04.2023 5 z 5

Na túto sériu som sa veľmi tešila. Od prvého pohľadu ma hneď uchvátila obálka a dizajn, ktorý je neskutočne krásny a pôsobí vysoko luxusným dojmom.

Nová séria od mne už známej nemeckej autorky prináša príbeh na internátnej škole Dunbridge Academy, ktorá má síce na oko staro pôsobiace budovy, no disponuje učebňami na najvyššej úrovni.

Hlavného hrdinu Henryho tam čaká predposledný rok štúdia a Emma sa tam rozhodne odísť na ročný výmenný pobyt. Preto vymení svoju domovinu (Nemecko) za chladnejší Edinburgh.

Jej hlavná motivácia ale nie je kvalitnejšie štúdium, no ide tam s hlavným cieľom: nájsť svojho otca, ktorý od nich odišiel pred 6 rokmi a odvtedy o ňom nepočula. S Henrym sa stretnú náhodne na letisku vo Frankfurte, kde do seba doslova vrazia. On je k nej neskutočne zlatý už od úplného začiatku. Jeho náklonnosť má ale určitú hranicu a to je jeho priateľka Grace.

Napriek tomu, že sa Henry veľmi snaží, čoraz viac ho to ťahá k Emme. Náklonnosť aj keď viac menej obojstranná je zakázaná a hlavní hrdinovia si ju odopierajú. Teda, do určitého momentu. Po ňom, kniha naberá ešte oveľa vyšší level a čitateľ sa len veľmi ťažko odtrhne.

Stane sa tam aj veľa akcie, či už spojenej s polnočnými žúrkami, stretnutie Emmy s jej otcom, Henryho náhla strata blízkej osoby či neférové zaobchádzanie učiteľa. Ak Vás niečo podobné baví čítať a máte radi školské uzavreté prostredie, tak si knihu nenechajte újsť. Mne sa veľmi páčila a už teraz sa teším na pokračovanie série.

Hodnotenie: 5/5

ElessaRiverbow
30.03.2023 5 z 5

Od autorky jsem četla už jednu knihu, a tak jsem věděla, že mě to bude bavit. A opravdu, čtení jsem si moc užila a těch 400 stran uteklo jako nic. Naprosto jsem se zamilovala do prostředí internátu, úplně mě to hodilo do doby, když jsem já sama před čtyřmi lety přišla na intr (i když ten náš není na hradě), a zároveň mi to trošku připomínalo Bradavice. Emma a Henry mi byli sympatičtí hned od začátku a postupný vývoj vztahu mezi nimi byl skvělý. Oblíbila jsem si i spoustu dalších postav - hlavně Tori a Sinclaira, o kterých je další díl série, na který se hodně těším.

lena.o.knihach
30.03.2023 3 z 5

Emma odjíždí studovat na rok do Skotska na prestižní akademii Dunbridge. Její cesta má jeden hlavní cíl - najít svého otce a odpovědi na otázky, které jí už tak dlouho leží v hlavě. Ještě na letišti na ni narazí (a to doslova) Henry, přičemž záhy zjistí, že mají společnou cestu.
Ti dva na sebe na internátě všude naráží, mají několik společných hodin, přátel, ale Emma se už po předchozí zkušenosti nechce zamilovat a Henry má navíc přítelkyni...

Tohle je moje první kniha od autorky, i když u nás už vyšla její trilogie Co když. Okamžitě jsem se začetla a 400 stran mi uteklo jako nic. Je to velmi jednoduše, stroze a hlavně čtivě napsané.
Moc se mi líbilo prostředí školy, které mi připomínalo např. Mýtonoše nebo Winx Sagu (samozřejmě bez těch kouzel).

Sympatická mi byla i hlavní dvojice, i když ničím nevynikala. Emma je obyčejná sedmnáctiletá studentka, která si ráda přivstane, aby si před vyučováním zaběhala a je dobrá v počtech. Henry je mluvčí školy a porušuje rodinnou tradici, protože se nechce stát lékařem, ale učitelem.
Vedlejší postavy (Olive, Tori, Sinclair) mě zaujaly více a na jejich příběhy v dalších dílech se hodně těším a věřím, že romantické linky i vývoj postav budou stát za to, v úvodním díle tomu totiž tak nebylo. Rozhodně se máme na co těšit!

klarka009
29.03.2023 4 z 5

Kniha se mi velmi líbila prostředím, ve kterém se odehrávala. Celá ta akademie je prostě boží :) Kapitoly se střídají z pohledu obou hlavních hrdinů, tedy Emmy a Henryho. Začátek byl trochu pomalejší, ale bylo to čtivé a četlo se to lehce. Aby to ale nebyla až taková oddechovka, autorka nám tam dala pořádně tvrdý zvrat. Jelikož jsem anotaci před čtením prolétla jen zběžně, absolutně jsem nečekala co se stane a byla jsem v šoku. Proto doporučuji anotaci nečíst. Henryho mi bylo líto, měl to velice těžké :-/
Vedlejší postavy jsem si také velmi oblíbila a těším se na další díly :) Myslím, že se nám tu rozjíždí další slibná romantická série.. a ještě s tak krásnými obálkami.