Z deníku ajťáka

Z deníku ajťáka https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/269064/mid_z-deniku-ajtaka-269064.jpg 3 214 57

Ajťák série

Humorná próza známého herce a komika vyprávějící příhody ze života jedné ajťácké party, který je plný koblih, sladkých limonád, kabelů, mejlů a snů o holkách z právního oddělení, ke kterým se naši hrdinové snaží marně přiblížit. „Čekám, až mi potvrdí přátelství. Říkám si jestli vůbec poznala, že jde o mě. Jako profilovku mám totiž fotku Harryho Pottera.“ I ajťák umí vyznat ženě lásku. „Zkusím jí smazat poštu a počkám, až zavolá na helpdesk.“ I ajťák má svoje mužné zbraně. „Tak nevolá, asi jí smazaná pošta nezajímá.“ I ajťák prožívá citová zklamání. Spisovatel, herec a komik Lukáš Pavlásek je spolehlivý průvodce po tajných zákoutích ajťákovy rozpolcené duše. Ví toho o skrytém světě systémáků hodně. Býval ajťákem a teď vás bere na totální ajťácký mejdan. Stanete se: e-milovníkem, lovcem internetových nevěst, účastníkem teambuildingu, halucinogenním závislákem na koblize 2.0, drsňáckým pakem v tričku „Ajťáka musíš nemilovat“, zakladatelem osady podle Goodle maps, vytuněným ochráncem světa před mimozemskou invazí a Petrem Bezručem českého punku. Ale hlavně se budete smát.... celý text

pobijecmuch
30.09.2016 1 z 5

Lukáše mám rád pro jeho (taneční) humor, ale toto jsem asi nepochopil. Pro mně je to jednoduché čtení žáků základní školy. Snaha byla, ale asi ne velká ..... ha-ha, hi-hi, ho-ho.

blonde_elis
29.06.2016 4 z 5

Po knize jsem sáhla hlavně kvůli jejímu autorovi. Humor Lukáše Pavláska mi byl vždy blízký a jinak tomu není ani v této knize. Zpočátku jsem se nasmála opravdu vydatně, četla jsem knihu v MHD, a tak jsem musela snášet mnoho pohoršených pohledů, když se mě zmocňovaly neovladatelné záchvaty smíchu... :D Nicméně druhá polovina knihy už mi připadala vtipná o něco méně. I tak ale stojí za to.
Krátké a vyloženě oddechové počteníčko, ale pokud máte rádi Pavláskův styl humoru, rozhodně si ho nenechte ujít! :)

Spýťa
06.06.2016 5 z 5

Dost jsem se pobavil.

RSR
25.05.2016 4 z 5

Takové milé, odpočinkové čtení.

Gibis
05.05.2016 5 z 5

Vážně jsem se pobavila :) Při čtení jsem si živě dokázala představit, jak příhody vypráví právě Lukáš Pavlásek, s tím svým stále jako by trochu překvapeným výrazem ve tváři a vykulenýma očima a zážitek byl o to veselejší :)

orson
12.04.2016 4 z 5

Nečekaně dobrá a vtipná kniha... hlavně pro nás, které IT živí / živila. Tolik trefných a vtipných situací se jen tak nevidí. Doufám, že bude časem nějaké pokračování.

Monike
04.04.2016 5 z 5

Skvele jsem se pobavila!Super oddychovka :-)

babyboar
08.03.2016 4 z 5

Zprvu jsem se smála docela hodně, pak už o něco méně. Velmi oddechové čtivo pro každého, kdo měl kdy co do činění s nějakým "ajťákem". Ačkoli vtipy jsou velmi jednoduché a toho skutečně ajťáckého humoru je tam jako šafránu. IT Crowd to fakt není.

tulip131
08.02.2016 2 z 5

Jako čtenářská jednohubka do vlaku na dlouho cestu, což byl i můj případ, to jde. Ale každá stránka navíc by už byla nudná. Ale abych nebyla úplně negativní, několik úsměvných chvilek to mělo.

MahulenaK
29.01.2016 3 z 5

Pobavení pro jeden večer :-)

Tazz1
23.01.2016 3 z 5

Krátká knížečka, která má velmi dobrý a zábavný nástup, ale postupně sklouzává ke stereotypu. Stačil by klidně místo dvou let vydat jen popis jednoho roku a další třeba dle zájmu. Je vidět, že autor je ovlivněn seriály TBBT a IT Crowd. A také mi na pozadí příjde, že se tuto problematiku snaží přiblížit formou lehkého vyprávění ala Šimek s Grossmannem. Takže jako rychlý, svěží ebook za pár korun proč ne a pak by se vidělo. Nicméně celkově jsem poměrně spokojený i proto, že mám k této problematice blízko.

P.S. zdá se mi to nebo si to Lukáš Pavlásek vydal sám ?

cérka
13.01.2016 1 z 5

Každá kniha, která mě něčím zaujme, má u mě skoro 100% šanci být přečtena (tady mě zaujal autor). Opravdu jsem se snažila a po tři večery si pořád dokola opakovala, vydrž, ono to přijde. Nepřišlo, je to opravdu úlet a knihu nedočtenou vracím.

verukoci
12.01.2016 5 z 5

Knížečku jsem dala příteli k Vánocům, a když se u ní v jednom kuse pochechtával, neodolala jsem a také jsem si ji přečetla. Snad brzy vyjde pokračování, protože takhle jsem se u knížky už dlouho nezasmála! A hned se mi vybavil i seriál The IT Crowd. :-D

angel216
12.01.2016 5 z 5

Knížka se mi opravdu líbila. Dostala jsem ji k Vánocům a hned o svátcích přečetla. Hlavní postava byla sympatická a její krátké a originální prožitky z různých prostředí zábavné, ale i trošku napínavé. Doufám, že vyjde další skvělý a vtipný díl.

mozkit
30.12.2015 3 z 5

..klasika :)

Vec1980
27.12.2015 2 z 5

Určitě má kniha potenciál, bohužel mám dojem že ten je právě v osobním podání na prknech právě přímo Tydýtem :-).

Iva-JU-KA
25.11.2015 5 z 5

Jednohubka na večer, u které jsem se velmi pobavila :-)))). Možná i proto, že jednoho ajťáka mám doma. Na začátku jsme upozorněni, že se jedná o fikci a podobu čistě náhodnou, ale myslím, že jednotlivě popisované dny jsou obrazem mnohých z dnešní mladé generace.
Doporučuji ...