Hořící andělé

JFK má pocit že selhal a nepatří k těm, kteří zastávají heslo: On po tobě kamenem, ty po něm chlebem. Vrah, ať už agentů, nebo jiných lidí, musí být potrestán. Obklopen zkázou a smrtí, s přáteli, na něž se může spolehnout, urychleně staví nejmodernější vzducholoď, jakou kdy měl malý městský stát k dispozici a vyráží za pomstou. Vrahové prchají, ale JFK a jeho společníci – velitel kopřivnické armády Tomáš Prof a hlavní inženýr, technik a technolog Roman Krystal jsou neochvějní. V cestě jim stojí lovci otroků, celá impéria rodící se z hekatomb smrti, vzdušní korzáři, k tomu vichřice, tlakové níže a bouřkové fronty. O námraze, která dokáže srazit k zemi každou vzducholoď, nemluvě. Udržet se ve vzduchu je otázka života a smrti, protože dole číhá zhouba v podobě zmutovaných virů a ještě horších věcí. Vodík vybuchuje a z nebe se jako pekelný sníh snášejí sežehnuté ostatky mužů a jejich meče zničené žárem… V jiném světě zatím komtesa de Villefort bojuje s hodinami smrti nezadržitelně tikajícími v těle agenta Kováře… Svůj svět si musíme zasloužit!...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/89_/89877/horici-andele-89877.jpg 4115

Agent JFK 7.

Literatura česká, Sci-fi
Vydáno · Triton

Kniha Hořící andělé

lyriq
29.11.2018

Místy nápadité, některé pasáže super, ale většinu času mi Hořící andělé přišli takoví nemastní neslaní... A zbytečně natahovaní. Škoda.

Tamten
25.09.2017

Stylem je to sice klasický Žamboch, ale děj mi tentokrát připadal poněkud nudný a nezábavný.

Ingenír
15.06.2017

Zcela chápu nutnost dodržovat určitý počet stran, ale upřímně - Se smrtí v zádech a Hořící andělé by byla nádherná, akční a dobrodružná kniha. Žamboch je prostě mistr, že si dovolí, rozdělit takový krásný příběh do dvou "paperbacků " :-)
Líbí se mi ta ženská převaha, není to jen o mužích. Tuto knihu (pardon, tyto dvě knihy), ze série JFK si klidně může přečíst každá žena. Určitě pochopí, že není určena jen k "rozmnožování". Ale chlapci pozor - mít takové ženy jako je Andrea Villeford nebo Krystýna Rustová - jsme v prd...élce.

NemmamSlov
08.05.2017

Tak ze pokracovanie Zambochoveho dvojdielu. Musim povedat ze jednotka sa mi viac pacila, ale aj tato cast ma svoju vysoku uroven. Nahananie vzducholodi mi pripadalo miestom zdlhave, dalo by sa to aj skratit, aby sa clovek nenudil.

T800
08.01.2017

Lehce prodloužené a na některých místech záplatované. Ale i tak je druhá část o něco málo lepší, než její předchůdce. Možná by bylo lepší spojit "Se smrtí v zádech" a "Hořící andělé" do jednoho díla. Mělo by to větší účinek.
Ale je to teprve začátek. Páni spisovatelé se teprve rozjíždějí a já se těším na další příběhy.

Terva
25.07.2016

Materiál není určen do lidských rukou, mohl by ovlivnit deformace kauzality.

Pokračování příběhu „Se smrtí v zádech“ se mi zdálo zbytečně prodlužované. Jako by pan Žamboch musel vše rozdělit do dvou knih. (Pro splnění JFK normy?)
Navíc je tento příběh ještě protkán dvěma příběhy o komtese Villefortové a Kristýně Rustové, které jsou skoro neslučitelné s hlavním příběhem, což jasně dokazuje, že je to celé uměle natažené. Ale to však neznamená, že by byl příběh špatný, to ne, ale v jedné celé velké knize by mu to slušelo lépe.

Malá ochutnávka:
Uvědomoval si, že za jeho černé myšlenky může vyčerpání spojené s buněčnou únavou následující po nanoroboticky urychlené rekonvalescenci. Nejlépe by udělal, kdyby si dal teplou koupel, nutričně speciálně vyváženou večeři a šel spát. Nebo se alespoň pořádně najedl a vypil dvě tři piva.

Mimochodem, o pivu je tu toho víc. Dokonce jsem se na straně 73 pořádně zasmál. Ale nebudu víc psát, byl by to sakra pivní spoiler.
Naštěstí se opět ukázalo, že Svůj svět si musíme zasloužit a John Francis Kovář opět dokázal, že není žádné ořezávátko a i když mnohdy porušuje pravidla, vždy se ukáže, že je to jen ku pomoci druhým.
Příběh není moc humorný, vlastně je skoro smutný, což mu dodává tu správnou atmosféru.
Sice dávám jen čtyři hvězdy, ale opakuji, jako celek jsou Se smrtí v zádech a Hořící andělé velmi povedeným příběhem.

CITÁT – Napijte se, je vychlazené tak akorát. Můj ležák.

hancijar
19.01.2016

Pro me jedna ze zatim nejlepsich knih o JFK, Ctive, napinave no proste Zamboch je moderni Pan spisovatel.

fmash
02.12.2015

Výrazné zlepšení oproti předchozímu dílu, na který Hořící andělé přímo navazují - Žamboch se trochu pochlapil. Na druhou stranu je až příliš zjevné, že se snažil do mrtě zužitkovat výsledky úsilí věnovaného získání znalostí o vzducholodích a jejich technice a ovládání, takže podstatnou část textu zapleveluje popis toho, kde se co jak a proč mačká, aby to letělo, jak má. Nicméně hrdinové jsou bez okolků hrdinští, nesrší při každém výdechu adolescentním humorem, a přinejmenším v rámci série je to pro mě skoro jasná čtyřka.