Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/297690/mid_polibek-zyI-297690.jpg 4 2347 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání.

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Yoli (ČR)

After , 2014

kokolka
26.08.2015 3 z 5

Tři hvězdičky jen za neschopnost se od příběhu za žádnou cenu odtrhnout. A za Hardima.

Ewik
24.08.2015 4 z 5

Musím uznat, že příběh to byl vskutku čtivý. Nečekala jsem od toho žádné zázraky a žádné se taky nekonaly. Je to dobrá záležitost na odreagování a večer u toho báječně vysychají oči, když čtete až do ranních hodin. :-)
Na druhou stranu se dá vytknout několik věcí. Za prvé: spousta sprostých slov, která mě opravdu nevzrušují, opakují se tak často až to hezké není a Tessina hloupost mě vážně vytáčela. Všechno ví, všechno viděla a všude byla třikrát. Sama moc ohledy nebere a dostává se zbytečně do problémů a působí je i jiným. Docela jsem si oblíbila Landona.
A celkový dojem? Dobré na uvolnění a zabití času - po druhé číst knihu však nebudu, ale na další díly si počkám.

misbyxo
24.08.2015 5 z 5

Tak, četla jsem i fanfiction tak jsem si chtěla přečíst knížku a porovnat. Vlastně to bylo stejné až na jména.Překvápko? :D Knížka se mi líbíla stejně jako kdybych jí četla poprvé, Hardin neskutečnej kretén ale zároveň i zamilovanej až po uši, Tessa naivní ale inteligentní. Aaa jak já je miluju :D Je svižně napsaná a čte se krásně a rychle. Oblíbila jsem si všéchny postavy až naJace a Molly -_-
Rozhodně je na co se těšit ve druhém dílu, hodně zvratů a i překvapení :) Druhej díl bych řekla že je ještě lepší v drama :D :)

Aaliyan
24.08.2015 5 z 5

Nedá se říct, že by autorka přišla s něčím převratným, že by přinesla nový námět. Ale musí se nechat, že píše opravdu čtivě a že mě příběh naprosto spolkl a já nemohla přestat číst, dokud jsem se nedostala ke konci, který mě skutečně naštval :D Takže rozhodně doporučuji, pokud si chcete odpočinout, trochu se zasmát a v závěru neskutečně rozčílit a netrpělivě čekat na další díl až někdy do prosince.

Acinore
22.08.2015 3 z 5

Neurazí ani nepřekvapí. Rozhodně dost předvídatelná, ale četla se dobře. Jako všechny s tímhle tématem a to už nejsem náctiletá :D

KleaM
20.08.2015 5 z 5

je tu docela dost kritiky, ale na obranu knihy musím říct, že snad nikdo nemohl čekat nějaké úchvatné literární dílo. A ano, všichni předpokládáme, že všechny díly budou jen o tom, jak nemůžou být spolu, ani bez sebe. Od tohoto tématu se přece nic jiného ani očekávat nedá, a já osobně vážně nevím, jak to skončí, jestli spolu nakonec budou, nebo ne, zas tak jasné mi to nepřipadá. Nejde tu o to, že kniha bude mít nějaké velké překvapení (ale co když nakonec i to přijde..), ale o vykreslení hodně složitého vztahu, a to se autorce povedlo. Tess je vážně trochu hloupoučká a upřímně nevím, co na ní Hardin až tak miluje. Nicméně není pravda, že láska z knihy od obou postav není citelná, že miluju tě jsou jen slova. A Hardin? Je skvělej, jeho jsem si vážně zamilovala. Jestli někdo chce kvalitní knihu, ať sáhne po Shakespearovi, nebo v knize zmiňované Emily Brönteové. Kdo chce hodně čtivou, od které se jen těžko odchází a hodně zamilovaný příběh, pak tady ho máte.

EvaSupovic
18.08.2015 5 z 5

Kniha patří do mého žánru a tak jsem se do ní s chutí pustila a vlastně nelitovala, jen toho pokračujícího KONCE :-( Opět :-( Nesnáším neuzavřené konce a tahle série má snad mít 4 díly......ufff

paja0903
15.08.2015 odpad!

Co vlastně říci o této knize? Je to složité, jelikož je to jen "povídka", která nikdy neměla spatřit světlo světla natož aby se dostala do knihkupectví. Ale v dnešní době může knihu napsat každý a když má "dobrou známost" kniha je světě. Není mi 15 let a ani 20 let takže nemám ponětí, co je to Wattpad (za mích časů se povídky psaly na stránku, která byla o HP fanfiction.potterharry jelikož já nic jiného nečetla), takže jsem knihu brala jako každou jinou.
V knize nebyla žádná postava, která by mi přirostla k srdci - což mě mrzelo. Myslela jsem si, že si postavu Hardin zamiluji. (Jelikož jsem vždycky mela pro takové kluky slabost a to jméno jsem si musela v duchu přejmenovat jelikož jsem s ním mela problém) ale chápu to, a vím o kom povídka je napsaná) Myslela jsem, že bude sarkastický a ne jako v knize, kde některé jeho věty přišli ubohé. Pro mě v knize nebyla žádná propracovaná postava o které bych mohla říci WOW." A Tessa? Ta byla tak hloupá, že jsem jí chtěla vytrhat vlasy. Nejvíce mě nejspíš mrzelo to, že je "slečna spisovatelka" dala dohromady už v první knize (ano ano ano..konec byl tak nečekaný a plný zvratů, že máme další knihy) myslela jsem si, že když je tolik knih, že postavy budou spolu někdy v předposlední knize, že začátek bude jen "pošťuchování" a ono zase nic. Jsem si jistá, že další knihy budou jen o tom jak spolu spí, nemůžou spolu být, pak přejde šokující tajemství..pak zase spolu nemůžou být a jééé on už je konec a oni přece jen spolu jsou? :-O jak nečekané...postavám jsem vůbec nevěřila, že jsou do sebe zamilované a jehich slova "Miluji tě" zněli v té knize jako samozřejmost (jinak by to nikdo nečetl) - kniha je hodně špatná ale i přesto si koupím všechny díly jelikož občas potřebuji vědět, že jsou ještě blbější postavy a lidé než jsem já sama a jsou kdy, kdy nechci o ničem přemýšlet.

ElisR1
14.08.2015 5 z 5

Hodně čtivá kniha, která vám nedovolí přestat číst, dokud nejste na konci.

KleaM
13.08.2015 5 z 5

od toho se nedá odejít...co budu dělat, až to dočtu a do vydání dalšího dílu daleko?! Lehká, ale skvělá kniha na léto.

SindyEM
08.08.2015 5 z 5

Od knihy som sa nevedela odtrhnúť. Bola som z nej nadšená a čítala som do skorých ranných hodín. Je to trošku zdĺhavejšie, ale pri tejto knihe mi to nevadilo, práve naopak, nechcela som sa s ňou lúčiť, a za toľký čas som sa s postavami aj prostredím krásne vžila.
Milujem hl. pár, milujem ich neskutočnú chémiu, ktorú autorka vykreslila v mojich najobľúbenejších farbách, a milujem na knihe to, že je realistická – nič premrštené, všetko som autorke verila. Správanie hl. hrdinov dávalo zmysel, a celkovo mi hl. pár prirástol k srdcu, lebo som v ňom videla prvky svojho vlastného vzťahu.

A koniec? Po celý čas som premýšľala, čo Hardin robí? Kde je? Kto je? Ale rozuzlenie na konci ma ozaj prekvapilo... Neviem sa dočkať ďalšieho dielu série. Vrelo odporúčam!

Beni
04.08.2015 5 z 5

Čtenářská výzva 2015 - KNIHA S MILOSTNÝM TROJÚHELNÍKEM

Původně jsem měla vybranou úplně jinou knihu do výzvy s tímto označením, ale po přečtení této knihy jsem ji zařadila, protože ve mně zanechala divné pocity...

!!!Může obsahovat spoilery!!!
Kniha se mi líbila - to jo, protože mám tyhle příběhy prostě moc ráda - nejlépe se u nich úplně vypne a odreaguje - ale vážně tam mohlo být méně těch scén, kdy se nejdříve sexuálně sbližují a následuje hádka, tím mi přijde knížka až zbytečně natahovaná.... Hardin je fakt sladkej, jak ji miluje, ale přiznávám, že je to pěkný zmetek! Tess se nezachovala k Noahovi vůbec hezky, měla mu to říct hned a ne mu kecat. Dost podpásovka. Na konci je vážně chudák...
Jsem zvědavá na druhý díl - snad se tam už vše v dobré obrátí. Ale pak nevím, o čem budou další dva díly :-D

Konec spoileru!!

A teď malé přiznání - když jsem četla anotaci ke knize, tak jsem si myslela, že bude Hardin upír - možná dle věty: Jak to, že se od něj nedokáže odpoutat? Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení... Fakt nevím :-D

Paju
12.07.2015 odpad!

Četla jsem na WP a podle mě je to blbost. Rozchod - sex - rozchod - sex. A o tom jsou další knížky. Ze začátku jí litujete jaká je to chudinka a Harry "Hardin" bastard. Ale na konci je to naopak. Jeho litujete a jí nenávidíte. Je plno hezčích fanfiction, které by stály za vydání. A že se bude točit film je vrchol.
Fanfiction by měli zůstat tam kde vznikly. A to na internetu.