Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2344 533

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

eliahah
23.11.2021 5 z 5

Za mě první a prozatím poslední kniha, posléze série, nad kterou jsem musela opravdu přemýšlet i potom, co jsem ji četla. Naprosto rozdílné charaktery, které tápou v životě se setkaly a způsobily nový Velký třesk. Bohužel až moc reálné. Nedoporučuji číst těm, co si něčím podobným procházejí - až moc se v tom budou vidět.

mskamila
21.11.2021 5 z 5

Knihu mi doporuzovalo spousta lidí a ikdyz jsem první vydělá film tak se mi moc líbila. Spousta humoru, pubertální vylevu a samozřejmě romantiky. Konec ( ikdyz jsem ho už znala ) byl strhující, nečekaný a plný emocí ( mela jsem díl s bonusovou kapitolou kde se konec popisuje z pohledu Hardina ale nic moc nového nepřinesl takze bych snesla i díl bez tohoto pohledu). Kniha určitě stojí za přečtení a jsem rada ze jsem se k ní konečně dostala.

verden
22.10.2021 2 z 5

Naozaj môžem len hádať, prečo slovenské vydavateľstvá považujú za dobrý nápad postavám v YA románoch korigovať slovník a vyjadrovanie natoľko, že mám chuť trhať si vlasy po každej druhej priamej reči. Prosím vás, nehodí sa to, ako čitatelia im to neveríme a je naozaj smiešne o niekom si x-krát prečítať, ako strašne nadáva, keď na 200 stranách povie 2x "doparoma". Nerozumiem tej logike, že na jednej strane je v poriadku, aby tínedžeri čítali detailné sexuálne scény (ja s tým nemám problém, to len na ilustráciu), ale na strane druhej by prirodzenejšie vyjadrovanie postáv už asi kazilo ich slovník alebo charakter?

jitka_dankova
11.10.2021 5 z 5

Tuto knihu buď čtenáři milují a nebo bojují za její upálení na hranici. Tak silné názory znamenají podle mne jediné - kniha se ostrým hrotem zabodla do několika tabuizovaných témat. Bez obalu popisuje toxické vztahy, problémy čerstvých dospělých, kteří nepochází zrovna z ideálních rodinných zázemí, nebojí se popsat podrobněji erotické scény, hnusné chování, přetvářku a manipulace a s čistým klidem se tváří, že ji mohou číst dospívající dívky. A maminky malých holčiček pak padají do mdlob, že by si knihu měla číst jejich dcera třeba v patnácti a přijít tak o ideál krásné romantické lásky.

Uf, holky, nevím, kde jste žily. Mně je pětatřicet a v patnácti jsem se bez problémů dostala k pornu, mamčiné rozsáhlé červené knihovně a potkávala kluky, kteří se mi velmi rychle akorát snažili dostat do kalhotek. Na moji první francouzskou pusu mně opili. Malou slušně vychovanou holčičku z křesťanské rodiny, nic z toho samozřejmě rodiče nevěděli. Já bych za tuhle knížku byla tehdy ráda, zjišťovat reálné věci o sexu tak nějak za pochodu a bohužel třeba i z porna je fakt blbý.

Považuji sérii After za POUČNOU. Poučnou v tom, co všechno se může stát. [dál možný SPOILER] Poučnou v tom, jak taky můžou vypadat nějaké ty věci kolem sexu. Že první sex holku prostě bolí a dva další taky. Že to štípe. Co se může stát, když se mladí dospělí opíjejí. Že ne každý je kamarád a ne každý to myslí s někým dobře. Jak zrádná je žárlivost a domněnky a lži. Jak taky může vypadat život vysokoškoláka. V knížce jsou tyhle věci popsané dost bez obalu. Prostě rovnou a dobře, ale přitom ne tak trapně, jako tomu bývá v klasice červených knihoven apod. Čím je kniha dál výjimečná? Především tou čtivostí. Opravdu dobře se čte. Děj je pořád jak na houpačce, dost se hlavní postavy nimrají v hloupostech, člověku už kolikrát dochází trpělivost a přece většina lidí tu knihu neodloží, ale poctivě dočte. A nebo přeskakuje řádky, jen aby věděli, jak to dopadne. Prakticky vás kniha tou čtivostí nutí číst, i když si v tom ději zrovna nelibujete. Postavy v knize si většina lidí nezamiluje, nejsou to typičtí hrdinové, do kterých se chce čtenář vžít. To je právě ale super, protože kniha umožňuje přečíst si příběh lidí, kteří prostě dělají chyby, jsou slabí, zmatení, vědí, co je správné a nedokážou to udělat, nedbají rad okolí. Za své problémy si vlastně mohou převážně sami.

A co se týká nakousnuté otázky ohledně vhodnosti pro náctileté slečny? Pokud si mladá dívka troufá číst o tom, co se děje ve vztazích, když je člověk DOSPĚLÝ a na VYSOKÉ, tak by měla očekávat, že se postavy budou chovat jako DOSPĚLÍ NA VYSOKÉ. Tvářit se, že vysokoškolačka bude stále na úrovni kresleného seriálu Sofie I., to je teprv naivita. Kniha má ode mne pět hvězdiček právem.

Kniholenka9
08.10.2021 4 z 5

Už dávno nejsem cílová skupina, ale i přesto se mi kniha líbila. Tessa a Hardin jsou důkazem toho, že protiklady se přitahují.

Aktenanka
06.10.2021 4 z 5

První půlka knihy super. Pak už mi to přišlo jen o natáhnutí děje na více stran. O ničem. Kdyby se příběh o čtvrtinu zkrátil, prospělo by mu to.

Kriss15
30.09.2021 5 z 5

Dámy co si budeme, každej by chtěl alespoň kousek našeho vlastního Hardina. Ti kteří jste na tu knihu narazili, ale nepřečetli, tak to udělejte.

Pedruska01
28.09.2021 4 z 5

Chystala jsem se dávno na knihu/sérii ještě v době, kdy na světlo světa nezaútočilo jako obří boom filmové ztvárnění, jenže ačkoliv jsem to všemožně odkládala, stejnak mě to dohnalo. Četlo se to dobře a rychle, vyhovovaly mi kratší kapitoly, styl mi seděl a bylo to psáno z pohledu jen hlavní hrdinky. Vyprávění je protkané logicky nespisovnou mluvou/textem, což je v pořádku v rámci prostředí a věku postav, ale bylo to pro mě dost neobvyklé to skutečně vidět jako např. "řek, protos". A zároveň některé výrazy, které by člověk i čekal prasácky napsané, tak naopak byly spisovně tak moc, anebo se vyskytovaly jiné perličky až zrak přecházel. Neberu to jako výtku samotného příběhu, spíš takovou nejspíš překladatelskou anomálii. Jinak autorka má svým způsobem můj obdiv, a to z mnoha důvodů.
Hlavní hrdinka Tessa... no, jak se k ní vyjádřit. Tu holku jsem si dokázala oblíbit, nebyla zlá ani protivná, jen nechutně naivní dívenka, co celý život žila tak v cca 18. století a najednou se příchodem na vysokou propadla portálem a vyfluslo jí to v dnešní "drsný" době. Jako ať se na mě nikdo nezlobí, ale vážně holka, která fakt nebyla zavřená od předškolního věku ve sklepě, ale normálně fungovala, může mít názor, že sex až po svatbě a se svým letitým přítelem mají dotyky jen přes oblečení a na veřejnosti se k sobě nijak citově/fyzicky nechovají?! Vážně?! Tessa mě dokázala většinu knihy štvát - právě díky naivnímu chování a myšlení. Takže tuhle stránku osobnosti bych hodnotila tak, že ta holka je vážně pacoš hadr. Každopádně dokázala se teda nakonec mentálně dostat do 21. století a tak i fungovat, jenže to zase podnikala až moc uspěchané kroky. A to nemluvím o těch jejích skvělých myšlenkách. Jsem romantická duše, ale i já bych v těch projevech a činech chodila obří brzdu. Kdo se po tejdnu zamilovává do morku kostí a konce života a po měsíci se k sobě stěhují?! Na to, kolik stránek to mělo, tak tohle jelo rychlíkem. Ačkoliv to v Tessině případě (obří uvozovky) "chápu", tak svoje vztahy neměla nijak vyrovnané - pořád jen Hardin, neexistovalo nic jiného, smrdělo to až posedlostí, ale nějaké pořádné kamarády vlastně vůbec neměla. Nechovala se standardně, slušně řečeno. Každopádně mrzel mě vztah s její mámou - ta se mi příčila fakt strašně moc, ale ani Tessa kupodivu nebyla svatá v rámci jednání. A co už se mi vůbec nelíbilo, tak to, jak se zachovala k Noahovi. Sama vyžadovala okamžité a pravdivé informace, tak proč to samé nedokázala dát i tomu chudákovi? Zachovala se hnusně, byla to krapet blbka. Však měla i dobrou stránku, líbilo se mi, jak zafungovala v Hardinově rodině, dokonce jsem byla ráda, když získala stáž. Nikdy se pořádně nepsalo, že by se učila, protože prostě vždycky něco měla, ale i tak jsme se dozvěděli, že je s učivem tak týden dopředu, takže vlastně v cajku. Nevím proč, ale za tohle bych jí kopla. Přesto mi Tessy bylo zatraceně líto na samotném konci knihy. Tohle je brutální prasáckej hnus.
Hardin, druhý hlavní hrdina je klasický zatracený bad boy. Nádherný, temný, opředený tajemstvími, problémy nejen s disfunkční rodinou. Noční můry, zuřivost, žárlivost, rvačky, nenávist, kamarádi, párty a taky, když už tak silné lásky a knížky. Jo, nebudu zapírat, získal si mě hned a bavil mě. Byl neskutečně náladový a stačilo lusknout prsty, nevypočitatelný, což bylo taky na palici. Každopádně dokázal mě mnoha činy i řečmi okouzlit, přesně jako Tessu. Měla jsem z něho radost, cítila jsem zmatek a vztek. Pořád tam bylo něco, co jsem toužila zjistit (což Tessu nijak výrazně netankovalo), hráli v tom velkou roli i ti jeho kámoši, a povedlo se to až na samém konci, což cením, protože se napětí stupňovalo. Na konci mi spadla brada, zamrzelo mě to a zároveň naštvalo. Jsem ve fázi, že nevím, zda mu to přát nebo ho litovat nebo co vůbec je možný cítit.
Kniha měla neskutečně moc stránek, a to jenom proto, že měla pasáže, které se tam téměř do nekonečna opakovaly. Jen jak se příběh posouval, tak se lehce měnilo "prostředí" smyčky. Hádky, usmiřování, neskutečně rychlé odpouštění a pak i sex. Pořád dokola. Kdyby se to osekalo, tak celkový příběh je hrozně fajn a víc než zajímavý. Nemůžu říct, že by mi to vyloženě vadilo až bych knihu musela vyhodit, to ne, ale zase si říkám, proč číst stále o tom samém na víc jak pětiset stránkách? Kapku škoda.
Musím každopádně přiznat, že mě to bavilo a líbilo se mi to. Film jsem neviděla, takže nejsem tou verzí ovlivněná, za což jsem ráda, jediné co, měla jsem díky hlavním filmovým protagonistům jasně dané tváře Tessy a Hardina. Krom nestabilní a podivné osobnosti hlavní hrdinky, která mi tam z těch "nedostatků" vadila nejvíc, nemám žádnou zásadní výtku, takže rozhodně mohu doporučit. Navíc to skončilo tak neskutečně šíleně, že to chce hned pokračování, na které se teda fakt těším, takže hodnotím krásnými 4*. :)

Karol23
23.09.2021

Děj je jistě zasazen pro nižší věkovou kategorii, ale ta sexuální část?... Myslím si,že by se rodiče měli více touto knihou zaobírat, než ji koupí své dceři, která byla nadšená z filmu na Netflixu, který byl doslova slabým odvarem. Bylo pro mě zarážející, kolik mladých dívek si přišlo koupit první díl a zaručeně jim nebylo ještě ani 15let. Zajisté je to hlavně můj názor, ale myslím si,že tu se stala chyba.

Přidáme-li k tomu fakt, jak se k sobě hlavní postavy chovají a jak hnusná a ponižující je zápletka, tak opravdu nerozumím tomu,jaká je pointa pro dívky,které jsou momentálně v životní fázi vztahového poznávání. Hlava mi nebere,že tato kniha má další díly, kdy se Tessa vrací do tak toxického vztahu.

Doufám tedy,že když se dnešním dospívajícím lidem servírují takovéto detailní příběhy, dokáží se z nich poučit a sami usoudit, jaká reakce by v takových případech byla adekvátní.

Markyna05
16.09.2021 5 z 5

Miluju to!

Calwen89
08.09.2021 5 z 5

Ačkoliv už jsem daleko za cílovou skupinou já jsem si to opravdu užila. Má to akci, spád, děj je plný klišé a zvratů a především skvělé postavy. Tessa mě popravdě nijak neuchvátila a nepřišla mi ničím zajímavá, ale nevadila mi ani přestože se někdy chovala opravdu hloupě a naivně. Když se však vezme v potaz její věk a situace v které se ocitla její chování se dalo i pochopit. A Hardin... No ruku na srdce komu z vás ještě podobný badboy nikdy nezkřížil cestu. Je to nejspíš jedna z nejrozpolcenějších postav o které jsem četla. Všechno s ním je buď černé nebo bílé, nic mezi. Milujete ho nebo nenávidíte, litujete ho nebo se mu chcete pomstít, naháníte ho nebo od něj utíkáte. Za mě skvělý, jen ty erotické scény na můj vkus už byly teda dost přes čáru.

Janca001
05.09.2021 4 z 5

Na sérii After jsem se strašně moc těšila a na 1. díl jakbysmet. Hltala jsem každé slovo, každý řádek. Užívala jsem si to, protože se to četlo samo. Ano, je tam trochu více těch erotických scén, ale dá se to překousnout . První díl mužů doporučit všema deseti. I když na to může mít někdo jiný názor, tak ten první díl za to docela stojí.

Kukacka13
03.09.2021 5 z 5

Mě to bavilo a četla jsem jedním dechem.

aquaver
01.09.2021 4 z 5

V první řadě bych chtěla k tomu říct, že jsem viděla první film, takže už jsem zhruba věděla o čem to bude. Proto mě ten konec vůbec nepřekvapil. Tuto knihu jsem měla v plánu číst už hodně dlouhou dobu, jenže z nějakého důvodu jsem to stále odkládala. Za mě to není úplně topovka, spíš takový lepší průměr. Mám v plánu si v brzké době přečíst další díl popř. díly, ale pro teď si dám na chvíli od této série pauzu.

kajka.bhlv
31.08.2021 3 z 5

Na druhý pokus jsem ji dočetal. Nevím co k tomu říct. Jsem trochu v rozpacích ze spádu knihy.

DajaF
21.08.2021 1 z 5

Hodnocení si nechám asi na později, opravdu nevím, jak knihu hodnotit...

Jita160
08.08.2021 2 z 5

Toto je prý kniha pro děti a mládež.Z mého pohledu rozhodně neeee....
Nevím co jsem čekala,ale takovou omáčku bez nějakého hlubšího příběhu taky ne.
Ještě nikdy mě tak hlavní hrdinové nerozčilovali jak tady,netuším přesně který víc.
Hardin je naprostý idiot,sobec a kterén,který by se měl jid léčit.
Tessa ,pipina bez hrdosti a tím mě asi ona štvala,z těch obou víc.
Rozčiloval mě jejich vztah od začátku až do konce kde šlo jen o jedno...pusa,hádka,omluva,sex,hádka,omluva a ubližování si navzájem...prostě neskutečnej kolotoč,pořád dokola.
Jen proto ,že jsem zvědavá jestli tito dva pitomci najdou společnou řeč tak budu pokračovat ve čtení.
Asi se najdou čtenářky,které tuto knížku doporučí ,ale já se k nim tentokrát nepřidám.

joslin
26.07.2021 2 z 5

Nesnáším je :D a přesto se snažím prokousávat zbytkem série.

Ešína
25.07.2021 2 z 5

Po doporučení kamarádky jsem se dokopala a knihu přečetla a nijak zvlášť mě neoslnila. Takový levný pokus o 50 shades.

Nikychlupova
20.07.2021 3 z 5

Knihu after polibek jsem četla po knize místa, kde jsem plakala. A tohle na mě působilo jako další hodně toxicky vztah. Tess, hlavní postavu jsem si oblibila, připomíná mi me a dokázala jsem i pochopit i to, že se zamilovala do Hardina, i přes to, že trpěl častými změnami nálad a agresí.