Polibek

Polibek https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249218/bmid_after-after-polibek-cXd-249218.jpg 4 2350 2350

After série

Tessa má všechno – žije v láskyplném prostředí, má chápající rodiče a taky kluka snů, laskavého, milého, kterého jí závidí všechny kamarádky. Lepšího už si ani nemohla přát potkat. Tessin snový svět ale náhle změní jediné setkání. Hardin je pořádně drzý kluk, s nepřeslechnutelným, nafoukaným britským akcentem, nezapomenutelným rozcuchem, tetováním a piercingem ve rtu. Tessa si nemůže pomoct – Hardin je zkrátka jiný než ostatní... A to po všech stránkách – dovede být i pěkně krutý. Neměla by ho spíš nenávidět? Neměla by jím Tessa pohrdat? Jak to, že se od něj nemůže odpoutat? Nedokáže to – i přes všechny jeho chyby a prohřešky. Intenzivní vášnivou blízkost střídají neustálá Hardinova zmizení. Může takhle vůbec vypadat láska? Tessa sama nevěří, že by takový vztah mohl fungovat. Ale jde odolat jeho polibku?... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

After , 2014

Beatnice
31.12.2015 5 z 5

Četla jsem v kuse celý večer, noc, ráno a den a nemohla se odtrhnout. Konec byl trochu rozvleklý a působil na mě jako zbytečně uměle protahovaný. Ale celkový dojem z knihy byl úžasný, závěr opravdu překvapivý, až tak velkou svinárnu jsem nečekala a jsem zvědavá, co Tessu po takovém ponížení přesvědčí Hardinovi odpustit.

sekanimi
30.12.2015

Abych se přiznala tak jsem svůj první komentář napsala v polovině knihy,tak že ano je super a nemůžu se dočkat než si přečtu další ale prožít bych si to teda nechtěla.

misulef
28.12.2015 1 z 5

K After jsem se dostala ještě během svého "vandý" období, jakožto velká fanynka One Direction jsem tehdy After prostě přečíst musela, protože ho četly všechny Directionerky.
Z této chlapecké skupiny jsem už vyrostla, ačkoliv je nezatracuju, dávám přednost docela jiné hudbě. To ovšem neplatí o After...
Jakmile jsem se dozvěděla, že vyjde jako knížka, běžela jsem do prvního knihkupectví a rozhodně té koupě nelituju. I přestože má knížka přes pět set stránek, člověk ji přečte jedním dechem a ano, všechny ty věci jako klišé, předvídatelnost, opakování se, co jsou knize vytýkány, tam opravdu najdete, ale pro mě osobně je to mnohem hodnotnější čtení než třeba Padesát odstínů. Doporučuju všem, co chtějí vypnout od všech těch literárních veleděl a sáhnout po nějaké romantické - a trochu lechtivé - oddechovce.

sekanimi
28.12.2015

Je to super kniha.Stojí za přečtení. Okamžitě jak si přečtete,budete chtít si to taky prožít. Prostě je to bomba.

nikol1324
25.12.2015 5 z 5

Osobně si myslím, že se tato kniha ani zdaleka nepodobá odstínům.!!! Je to sice klasický románek, ale má v sobě kouzlo. Hned mě na knize zaujalo i počet stran a na konci knihy je ten nejúžasnější zvrat, který snad nikdo nečekal. Je to úžasná kniha :)
PRO TY CO VÁHAJÍ JESTLI SI JÍ MAJÍ KOUPIT, NEBO PŘEČÍST. JE ODPOVĚĎ ANO!!!!!!

čmuchinka
14.12.2015

Zamilovala jsem se:)))) nadherná knížka!!!

klarinka9974
08.12.2015 4 z 5

Trošku jako FanGirl, něco málo z 50 odstínů, ale stále je to originál. Láska, zklamání, nové přátelé, nový život, nové zkušenosti, kniha plná nových zážitků a kluka kterému se mění nálady jak na kolotoči. Stojí za přečtení :)

Evickar
24.11.2015 4 z 5

Děkuji autorce za to, že z knihy neudělala naivní románek. Je to jednoduchá literatura, proto jsem knihu přečetla za 2 dny a rozhodně mě příjemně překvapila.Asi nejnudnější bylo prvních 30 stran, pak už se děj pěkně rozjel. Tak trochu jsem chápala chování obou hlavních hrdinů. Těžko dokážete změnit naturu člověka za pár dní, když si šrámy nese roky. Určitě si přečtu pokračování.

Karolína18
21.11.2015 5 z 5

Možná není moje hodnocení tak úplně objektivní, ale After pro mě navždy zůstane důležitou knihou mého dospívání. V době, kdy jsem knihu četla - ještě jako on-line povídku - jsem byla samozřejmě velkou fanynkou skupiny One Direction, o jejíchž členech kniha původně byla. Pořád si ještě, i po změnění těch pěti jmen, představuji hlavní hrdiny podle kluků z této skupiny.
Řekla bych, že ten kdo nečetl příběh Hardina a Tessy za stejných podmínek jako já, ho nemůže tak úplně pochopit a přijmout.
Obrovský obdiv samozřejmě patří autorce. Po celém internetu bychom našli neskutečné množství další fanfictions, a proto musím nad Annou vážně žasnout. Dokázala se prosadit proti obrovské konkurenci.
Za mě mohu říct, že tato kniha vážně stojí za to, a pokud máte nějaké podvědomí o jejích začátcích a původním smyslu, tak vás prostě musí dostat.
Už jenom proto asi nedokážu cokoli, co je spojené s příběhem Hardina a Tessy, posoudit bez růžových brýlí.
Jediné, co se pro mě změnilo od prvního přečtení, je můj pohled na Tess. Vážně bych ji ve skutečnosti asi neměla ráda. Jak už jsem ale řekla, s ohledem na všechny ty spojitosti, co se k této knize váží, mi na tom vůbec nezáleží!

Ivy
18.11.2015 3 z 5

Tessa by měla mít aspoň trochu úcty sama k sobě. Takový věci, co si nechala líbit... panebože!
Z Hardina mi bylo občas na zvracení. Nechápu jak se někdo takhle dokáže chovat k někomu, koho miluje. Snad jen malou část knihy, to byl hrdina romantické knihy, který se dal jakžtakž unést a pochopit.
Druhou knihy v pořadí si asi přečtu, abych věděla jak to bude dál. Hlavně mě zajímá, jak se vrátí k sobě, protože po tomhle si nedokážu představit za jakých okolností by bylo přijatelné aby ho Tessa vzala na milost.
3,3*

azraelka
18.11.2015 2 z 5

Při prvním čtení jsem se celkem bavila a knížka mi rychle utekla.

Při druhém čtení opravdu trpím. Hrdinka je typická Mařena. Kam přijde, všichni se s ní chtějí kamarádit. Miluje Pýchu a předsudek, aby dokázala, že je inteligentní a chce být spisovatelka, aniž by za celou knihu cokoliv napsala. Ono to po té vysoké škole asi půjde samo. Má problémy s matkou. Autorka nečekaně zabrousila i do sci-fi žánru. Jako sorry, ale kluk, který bude hodiny naslouchat rozebírání Vašeho vztahu s jiným klukem a není gay ani se s hlavní hrdinkou nechce vyspat? (což by jeho chování osvětlilo). Situace se stále opakují. Proběhne hádka, Tessa prchá pryč, následně zjistí, že Hardin za ní běží a řve na ni, ať od něj neutíká. Naběhali se oba docela dost.

Co mě štvalo nejvíc
- když Hardin pronese, že když poprvé Tessu spatřil, hned si představil, jak mu provádí orální sex - romantika 21. století
- Tessina stáž
- hlášky typu: "vypadal zničeně, jako by měl zlomený srdce a to nemůžeš mít, když nemiluješ", "začal mi povídat o fotbale, což mě vůbec nezajímalo, ale protože jsem chtěla být zdvořilá, tak jsem předstírala, že jo"
- sázka, ta sázka a nelogické důkazy jejího splnění.

zmrzka88
17.11.2015 5 z 5

Kniha se mi do ruky dostala "omylem". Díky bohu! :-) Přečteno téměř jedním dechem až do konce. To, že měl Hardin "tajemství" mě vůbec nenapadlo. Přišla jsem na to jenom proto, že jsem brouzdala po netu a viděla, že kniha má druhý díl a přečetla si o čem bude. Pokračování mám již předobjednané a už se těším na další pročtenou noc :-)

maca5449
15.11.2015 4 z 5

Vlastně ani nevím, co napsat, abych neopakovala předešlé komentáře.

Ke knize bych se nedostala nebýt několika pochvalných recenzí, velké propagaci a zvědavosti na tu "čtivost," o které se zmiňuje téměř každý, komu se kniha alespoň trochu líbila. Očekávala jsem naivní zápletku se spoustou klišé, kterou jsem nakonec dostala. A co? Já jsem spokojená.

Když jsem se blížila ke konci knihy, vůbec jsem nechápala, jak to chce autorka ukončit. Nějakou hádkou? Ale proč, když se hlavní protagonisté hádali nepřetržitě celou knihu? Kupodivu mi to ani nepřišlo otřepané a otravné, i když jsem četla desátou hádku se stejnými argumenty - to asi ta čtivost. Vůbec mě nenapadlo, že knihu autorka ukončí tak, jak to udělala - a to většinou odhadnu jak příběh dopadne. Nějak jsem přes ty hádky a Hardina uplně přehlédla k čemu to celé směřuje, vlastně mě ani nenapadlo o tom moc přemýšlet, prostě jsem se jen 500 stran vezla a pak koukala na Poděkování místo další kapitoly.

Bookworm_213
10.11.2015 3 z 5

Já ti nevím... jak kdybych četla několik knih najednou. Kniha na mě působila, jako by autorka převzala náměty z různých knih a sepsala je v jeden celek. A že všechno původně vzniklo jako fanfikce na známou kapelu One Direction? No klobouk dolů autorce, že dokázala vytvořit další tři díly. Stydím se, ale musím souhlasit s většinou komentářů. Kniha je opravdu čtivá, a i když mi to trvalo dlouho, než jsem se prolouskala těmi pěti sty stranami, ani jednou mě nenapadlo, že bych ji nedočetla. A můžu říci, že i když jsme se na konci dílu dočkali velkého cliffhangeru, nepřemýšlím nad přečtením dalších dílů.

Gabiika9
07.11.2015 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem.. :D tak to bylo dobrý. Už je nemůžu na druhý díl. Dávám 5*

barbora.kr
24.10.2015 4 z 5

Dávám 4*, protože, co si budu namlouvat, ta knížka mě bavila. Sice byla opravdu hodně jednoduchá, často se dalo předvídat, co se stane, ale zároveň ji autorka napsala tak čtivě, že jsem nedokázala knížku zavřít.
Takže za mě skvělá oddechovka, která, i přes stereotypní děj, dokáže pobavit.

Ni_kolína
21.10.2015 5 z 5

Souhlasím, že autorka použila hodně námětů z Odstínů, ale myslím, že to vůbec nevadí. Všem detailům dodala šmrnc, postavy i příběh jsou opravdu dopodrobna rozpracované. Příběh mě absolutně pohltil a už se nemohu dočkat, až v prosinci vyjde další díl!

piskotka13
21.10.2015

Mě se knížka líbí. Je to přesně takový, jaký se od toho očekává :) Prosím, můžete mi říct, jak jdou názvy dílů po sobě? Díky moc !

Barus23
21.10.2015 1 z 5

V polovině knížky jsem se modlila, aby tam byl proboha nějaký zásadní zvrat, šok... Ale bohužel. Pořád jedna a ta samá písnička. Navíc on je zmetek a Tessa naivní nána, měla jsem na ni vztek, že mu pokaždé tak snadno odpustila. Konec byl takový, jaký jsem si myslela a další díly ani číst nemusím, jsou předvídatelné a už teď mam silné tušení jak to celé dopadne....

lukyli154
18.10.2015

Nevím, jak mám knihu ohodnotit, asi jsem na to už stará, ale vadilo mi neustálé střídání hádek a usmiřování, přišlo mi, že se se to opakovalo až moc často. Sexu tam bylo taky přehršel a podobně jako jiným mi to připomínalo Padesát odstínů šedi. Kladně hodnotím, že se knížka četla dobře, a že až do samého závěru jsem netušila, jaké má Hardin tajemství ;-) Konec mě navnadil na čtení pokračování, ale mám obavy, že to bude stejný jako u již zmiňovaných Padesát odstínů šedi...