Adventures of Huckleberry Finn

Adventures of Huckleberry Finn https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/480224/bmid_adventures-of-huckleberry-finn-2ik-480224.jpeg 4 731 84

Mistrovsky vyprávěný román o putování Huckleberryho Finna a jeho černošského kamaráda Jima po řece Mississippi. Dobrodružství Huckleberryho Finna je jeden z velkých amerických románů, volné pokračování Dobrodružství Toma Sawyera, které malé i velké čtenáře přitahuje už dlouhá desetiletí zejména díky barvitému jazyku, hovorové řeči a poutavému vyprávění. Příběh zachycuje putování tuláka Hucka a jeho černošského přítele Jima, uprchlého otroka, po proudu řeky Mississippi. Přestože ve své době sklidila kniha mnohé kontroverze, zejména kvůli údajné nereálnosti postav, dodnes patří ke klenotům světové literatury. Vydáno v anglickém originálu.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: ekniha , e-bohém

Adventures of Huckleberry Finn , 1884

Hellboy
30.11.-0001 5 z 5

Četl jsem vydání této knihy z 30. let. Je zvláštní, jak se od té doby změnil český jazyk. Není problém číst tento "starý" jazyk, rozumět lze všemu dobře, je jen zajímavé, jak se některá slova změnila, například v otázce černochů se výrazivo změnilo naprosto zásadně. Protože před 80 lety se to v Dobrodružství Hucka Finna jen hemžilo negrama. Jinak jde o krásný příběh, který mám od dětství rád.

Alix
30.11.-0001 5 z 5

Myslím, že to je nadčasová kniha. Lidské charaktery jsou vykresleny naprosto brilantně. Není to jen popis klučičích dobrodružství, kniha má i silný protirasistický podtext.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Rozhodně mi byl Huck vždycky sympatičtější než Tom a jeho příběhy jsem hltala jedním dechem. Ať žije svoboda!!!

Márinka
30.11.-0001 5 z 5

Je zvláštní, jak některé příběhy, byť napsané v devatenáctém století, dokáží zaujmout i po téměř sto letech.