A na nebi čekají hvězdy

A na nebi čekají hvězdy https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/407032/bmid_a-na-nebi-cekaji-hvezdy-Gn6-407032.jpg 4 184 67

Erika, úspěšná realitní makléřka z New Yorku, má všechno – skvělou kariéru a dvě krásné dospívající dcery. Jenže jedna z nich, Kristen, zemře při vlakové nehodě. Kromě smutku nad ztrátou dcery se trápí také výčitkami. Ten den měla obě dcery vézt do školy ona, jenže dala přednost kariéře. Annie, druhá Eričina dcera, má svoje vlastní výčitky. Neměla nechat Krissie ten den odjet. Objeví se však jiskřička naděje. Co když došlo při identifikaci k záměně a Kristen je stále naživu? Její nezvyklé chování v den, kdy zemřela, i tajemné vzkazy, které Erika začne dostávat, tomu nasvědčují. Propast mezi Erikou a Annie se rozšiřuje, a tak zatímco Erika začíná pátrat na odlehlém ostrově Mackinac, kde sama vyrostla, odjíždí Annie do Paříže, protože věří, že Kristen se skrývá právě tam. Ale je Krissie opravdu to jediné, co je dokáže znovu sblížit?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Quote Me , 2016

Monačte
24.09.2020 4 z 5

Myslím, že neexistuje rodina, která má všechny vztahy v pořádku. A každý jistě zná situaci, kdy došlo k dramatickému nedorozumění jen proto, že někdo něco řekla a druhý si to vyložil úplně naopak. A tahle kniha je v podstatě hlavně o tomhle. Na pozadí dramatických událostí a zajímavých reálií se odehrává tenhle obyčejný příběh ze života.

Restang
01.09.2020 5 z 5

Co k tomu říct? Krásný příběh, dobře napsaný, možná ten kdo zažil nějakou rodinnou tragédií či předčasná úmrtí, tomu bude kniha bližší a pochopí. Malinko uberu za ty pochyby, které v reálu by byly nezpochybnitelné? Takže 4,5* a to málokdy dávám.

tess.de.veles
01.09.2020 4 z 5

Kniha se mi líbila, ale úplně se lišila od dvou předchozích, které autorka napsala... Zda se mi, že se lišila tak moc, jako by ji napsal někdo úplně jiný... Její první kniha Seznam tajných přání se mi asi líbila nejvíc.... Jsem zvědavá, jaká bude - bude-li její 4.kniha...Jo, kdosi tu psal o krásné obálce.... Já ji shledavam spíše ošklivou, ne povedenou....

amanek
06.06.2020 5 z 5

Příjemná oddechová četba.

Bubo19
31.05.2020 4 z 5

Kniha se četla dobře, ale čekala jsem od ní trošku víc. Po tragické události v rodině k sobě hledají její členové cestu a řeší i kostlivce ve skříni z minulosti. Kdyby se postavy navzájem vyslechly hned, byla by z románu povídka, ale během dlouhé cesty k pochopení, dovedla i mě kniha několikrát k zamyšlení. Hvězdička navíc za úžasné citáty.

"Znovu začínáš 365x v roce. Říká se tomu půlnoc."
"Když ti život podtrhne koberec pod nohama, vytvoří taneční parket."

coolpet.CP
11.05.2020 5 z 5

Zajímavá kniha. Moc příjemně se četla.

Kamilajznik
30.04.2020 5 z 5

Tohle bylo velice příjemné oddechové čtení.

kristykristy
18.03.2020 3 z 5

Není to úplně můj šálek kávy ale dobře se čte. Hezky pojaté téma, jak se člověk smiřuje se smrtí blízkého.

Galaty
17.02.2020 5 z 5

Na tuto knížku jsem se hrozně těšila...navnadilo mě skvělé hodnocení i obálka a musím říct, že nezklamala. Dojemný příběh o ztrátě dcery/sestry, která tragickou nehodou přišla o život. Zanechala tu svoji rodinu, která se s touto krutou skutečností jen těžce vyrovnává. Dokážou k sobě matka a dcera znovu najít cestu? V knize jsem si oblíbila i krásné myšlenky, které autorka zasadila do textu.

kika 13
03.02.2020 4 z 5

Napínavé až do konce.

Illaa
12.01.2020 3 z 5

Příjemná, nenáročná, místy velice dojemná kniha. Podle anotace jsem v první třetině knihy doufala, že se bude vyvíjet v napínavějším duchu. Pak bylo jasno, že to není ani tak o ději jako o pocitech a vzpomínkách. Klidně to tedy mohlo být o pár stránek kratší, takhle to bylo pak už pořád o tom samém.

mayinka
03.01.2020 3 z 5

U hlavnich postav doslo k popirani skutecnosti, hnevu na nejblizsi osoby. To ze pri pitve opomenou na zavazny fakt.. to jsem nepochopila.

Ajinka79
31.12.2019 3 z 5

Cetla jsem na doporuceni, ale moc nechapu vsechny ty oslavne komentare.
Postavy jednaly dost nelogicky a celkove jsem tomu pribehu vlastne neuverila.Ne, u mne opravdu nezabodovala..

niknikita
28.12.2019 5 z 5

Není důvod váhat se stoprocentním hodnocením.
Krátké a přehledné kapitoly jsou napsány čtivým jazykem a nechybí napětí ani emoce.
Krásný příběh a skvěle se hodil do vánočního rozjímání...

Cituji větu, jako vystřiženou z mého života:
"Všechno, co jsem mu chtěla říct, zůstalo uzamčeno v mém srdci."

Liilith
05.12.2019 4 z 5

Román upoutá milovníky bouřlivých rodinných vztahů, stejně jako těch, kteří si libují ve spletitých cestách hrdinů ke šťastnému a spokojenému životu.

Kočičáci
10.11.2019 4 z 5

"Začít znovu můžeš třistapětašedesátkrát v roce. Říká se tomu půlnoc."

Erika a její dcera Annie se pokoušejí vyrovnat s tragickou ztrátou jejich milované dcery a sestry Kristen. Aby mohly začít znovu žít, musí překonat výčitky a tíživé mlčení, které zatlouklo klín do jejich jinak pevného vztahu. Po vlažnějším začátku se příběh rozvíjí v divoký propletenec rodinných vztahů, který vás vtáhne do děje.
Je to příběh o smíření se s osudem i pocity viny, příběh o odpuštění sobě sama i svým blízkým, příběh plný naděje... proložený krásnými citáty.

"Když ti život podtrhne koberec pod nohama, vytvoří taneční parket."

jana3099
22.10.2019 5 z 5

Moc hezký příběh ....... sice smutný, ale i plný emocí, komplikovaných vztahů, lásky a naděje. Za mě rozhodně plný počet ;-)

MOu598
09.10.2019 5 z 5

Pěkné, i ty e-maily ze záhrobí. Plné citátů, což mám ráda. Člověk skoro až do konce věří, že to dobře dopadne a opravdu to dobře dopadne, i když jinak.
Při čtení mne napadá nejdřív, že na nic není pozdě, ale pak zjišťuji, že to bohužel neplatí. Platí, že na ledasco není pozdě.
Citát:
"Rodičovství je jediný vztah, který když se úspěšně vyvíjí, tak vede k samotě."
"Začít znovu můžeš třistašedesátpětkrát v roce. Říká se tomu půlnoc."

PetraBery
06.10.2019 4 z 5

Příběh matky Eriky, které tragicky zahyne dcera Krissten. Smíření se s osudem není nikdy jednoduché, Erika i její druhá dcera Annie se o to ale pokusí. Dobře vykreslené nedorozumění a nekomunikace v rodině, proložené nejen e-mailovými citáty, ale i pocity viny a odpuštění. Příjemná, čtivá kniha.

Krristty
23.09.2019 4 z 5

První kniha od této autorky. Po všech různých thrillerech, vraždách, duševních poruchách a detektivkách to pro mě byla příjemná a vítaná změna. Nejlepší oddechový román, který jsem za poslední dobu přečetla. Dokázala jsem se vžít do děje - k tomu, jak samotná víra a čas dokáží "uzdravovat" i největší bolesti srdce. Dějová linka s panem profesorem tam asi být musela, aby kniha mohla určitým způsobem vygradovat, ale pro mě byly důležitější pocity, které se odehrávaly v hlavách a duších hlavních hrdinek. Určitě doporučuji ke čtení.

pro ženy zmizení lidí rodina vs. kariéra ztráta blízkých

Lori Nelson Spielman
americká, 1961
2013  85%Seznam tajných přání
2019  83%A na nebi čekají hvězdy
2016  77%Sladké odpuštění

Kniha A na nebi čekají hvězdy je v