U řeky Piedra jsem usedla a plakala

U řeky Piedra jsem usedla a plakala https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/423/bmid_u-reky-piedra-jsem-usedla-a-plakala-hYU-423.jpg 4 1147 1147

A dne sedmého... série

Další z románů známého brazilského autora, publikovaný v Brazílii v roce 1994, vypráví příběh, v němž se prolínají fiktivní postavy – irská představitelka kultu „wicca“, novodobé severoamerické „valkýry“, mladá španělská dvojice.

Literatura světová Romány
Vydáno: , Argo

Na Margem do Rio Piedra Eu Sentei e Chorei , 1994

Ravabi
20.02.2014 3 z 5

Celkem čtivá a zajímavá kniha. Líbil se mi románek mezi hlavními postavami a to jakým způsobem si postupně mezi sebou utvořili vztah. Vadilo mi, ale že v knize bylo až příliš křesťanství, které mi není zrovna moc sympatické. Rozhodně se mi víc líbil Alchymista kde si každý mohl v příběhu najít svoji vlastní víru.

anoti
20.01.2014 5 z 5

Moje první kniha od tohoto úžasného spisovatele, kterého mám moc ráda a zároveň první kniha, která mě duševně obohatila...Neumím si to vysvětlit, ale po přečtení jakékoli jeho knížky je mi hezky u srdce.

Juicyk
23.12.2013 3 z 5

Moje druhá kniha od Coelha a ve srovnání s s Veronikou (která byla první a opravdu mě nadchla) mě tato docela zklamala. Asi jsem čekala zbytečně moc. Nevím, ale místy se mi to zdálo prostě až moc ... jak to nazvat ... předuchovnělé?
Netajím se tím, že nemám moc ráda, když autor "tlačí" čtenáře k jakékoli víře, a tady se mi zdá, že to tak opravdu trochu bylo.
Příběh byl hezký, s Pilar jsem se do jisté míry sžila a chápala ji, ale bohužel ani při čtení a ani po přečtení se žádné nadšení nedostavilo. Škoda. Ale i přesto za přečtení stála :)

HeHa
01.12.2013 5 z 5

Jediná kniha, u které jsem se kdy rozplakala... Stojí za to si ji přečíst.

hardrock
12.09.2013 4 z 5

Pri knihach Paola Coelha v podstate nejde o dej. Ide o pocit, ktory mate, ked citate jeho riadky. V jeho pripade nejde o "spotrebnu" beletriu, ale snazi sa obohatit zivot svojich citatelov.

na odlahcenie: tato kniha mi na jednej urovni pripomina seriu Twilight od S. Meyer a seriu 50 odtienov od E.L. James, rovnako, ako v tych knihach, aj tu autor rozpitvava myslienkove pochody mladej zeny zmietanej vzburenymi citmi lasky. Nehladajte tu vsak ani upirov, ani BDSM, duchovne je totiz niekde uplne inde :-).

Ulrika
08.09.2013 3 z 5

Moje první zkušenost s tímto brazilským autorem a musím říct, že jeho styl je i pro člověka považujícího se na věřícího je poněkud náročný, ale rozhodně to stálo za to:)

roxy8
19.08.2013

Naprosto nejlepší kniha, co jsem od Coelha četla, shltla jsem ji během dvou večerů (protože jsem si ji šetřila) a přečtu ji asi víckrát... člověk se tam v lecčem najde a nestačí zírat, jak ho autor "vyhmátne" :-)

Terry11
17.07.2013 2 z 5

Taky jsem plakala a plakala, fakt se snažím už od Alchymisty a pořád nic! Asi jsem málo duchovně založená, ale ty jeho knihy mě prostě neberou.

kadgam
14.07.2013

Prečítala som niekoľko Coelhovych kníh, no neoslnil ma svojimi kvalitami.
Táto bola zaujímavá romantickými vetami myšlienkami a myslím, že bude znieť hlavne v srdiečkach práve zamilovaných.

Keksík
19.04.2013

Paula Coelha miluju. Jeho knihy jsou skvělé. Bohužel tahle mě neoslovila a po 40 stránkách jsem tuto knihu zavřela a znovu už neotevřela. Možná to bylo tím, že mě téma víra a náboženství nic moc neříká, ale nebavila mě a doslova jsem se musela nutit abych četla dál. I přesto je Paulo Coelho mým nejoblíbenějším autorem, který stojí za to číst. :))

-Astarte-
25.03.2013 odpad!

Od Coelha jsem četla více knih a tato mi připadla doslova přehlídkou kýče a patosu. Bohužel se mi nelíbila :/

tonda0
23.10.2012 4 z 5

Krásná kniha. Krásná práce se slovy, která jen lehce plynou. Pro Coelha typicky malebný a poetický popis situací a pocitů. Na druhou stranu hlavně v druhé půli chvílemi až "fanaticky" strhávaný děj ke křesťanství. Kdo nemusí takto velmi nábožensky laděný styl, bude zde mít myslím celkem problém. Škoda toho. S přimhouřením oka mohu doporučit.

NikaLango
29.08.2012 2 z 5

Asi není úplně moudré říkat o Coelhových knihách, že jsou o ničem. U řeky Piedra jsem usedla a plakala se mi vůbec nelíbila a to z důvodu jakési umělosti, připadalo mi, jakoby autor chtěl a nemohl vyjádřit o čem přemýšlí a co mu přijde důležité. Celá kniha na mě nakonec působila sice zajímavě, ale přesto téměř sektářsky. Asi jako kdyby chtěl Coelho šířit "filosoficko-náboženské" myšlenky mezi lidi bez vkusu, uvyklé na naprosto jiný druh literatury. Touto knihou prostě pro mě potvrdil svou pověst pouhého pozéra. Třeba mě jinou knihou přesvědči o opaku.

helmiczka
18.08.2012 2 z 5

Po Alchymistovi a Veronike ma to trochu sklamalo, bolo to až príliš presladené, idealistické, nadprirodzené... Autor zrejme zamýšľal čitateľa nejak povzbudiť, dodať mu odvahy, ale činil to tak prehnane, že na mňa to pôsobilo skoro až opačne :D
Niektoré myšlienky boli zaujímavé a ako celok to určite nezatracujem! Nedokázal som sa ale vcítiť do postáv, boli mi úplne cudzie.

zdtrader
15.07.2012 4 z 5

Zajímavá kniha, jak je u Coelha obvyklé, plná náboženství, ale tak je potřeba jej brát :-). Nejzajímavější je knížka ke konci. Jinak místy lepší, místy horší, proto jen 4 hvězdičky.

Ikkju
03.03.2012 2 z 5

Tuto knihu jsem volil jako romantický dar své nastávající manželce. Knihu jsem též četl, ale obsah se ztratil někde v hlubinách zapomění... takže pro mě slabší.

zuzulique
29.12.2011 2 z 5

Toto bola ďalšia šanca pre p. Coelha, ale bohužiaľ opäť sklamal.Zopár pekných myšlienok sa našlo, ale to je asi tak všetko a to je pre mňa strašne málo, pokiaľ ide o čítanie a očakávania od knihy...

aychend
14.11.2011 1 z 5

Tohle byla asi poslední kapka a poslední kniha od Coelha, kterou jsem přečetla. Přišlo mi to hrozně nezáživné a o ničem... :-(

Addie
27.03.2011 4 z 5

Jedna z nejzajímavějších knih, co jsem kdy četla, jelikož mě snad do dvou třetin absolutně neoslovovala a několikrát jsem ji chtěla odložit (navíc na můj vkus byla v určitých částech pojata moc nábožensky), ale závěr byl pro mě strhující a vynesl ji poměrně vysoko.

katrinn
23.02.2011 5 z 5

Krásná kniha,.... pár knih jsem od Coelha přečetla, ale po nějakém čase mne přestal bavit, protože mi to připadalo pořád dokola, zvláště ty novější knížky...