... a bude hůř

... a bude hůř https://www.databazeknih.cz/img/books/79_/79118/a-bude-hur-79118.jpg 4 818 109

Román o třech dílech ( Děti rodičů, Děti ráje, Děti cest ) z prostředí českých mániček.

alaska
02.01.2012

Knihu jsem četl hned po jejím vydání a líbila se mi.Popisuje přesně život určité skupiny lidí v tehdejší době.I já jsem tehdy bydlel
v Klášterci nad Ohří a Jana Pelce jsem znal.Taky jsem chodil ,,Kaménkou" a k ,,Batíkovi".

pajunček
01.12.2011 2 z 5

Toto autorovo dílo se označuje jako kultovní, ...netuším, čím si to zasloužilo. Revolta hlavního hrdiny spočívá v hospodském životě, z celého příběhu vychází jako nesympatický alkoholik a flákač a byl by jím v každé době, viz motto knihy:
„Proto vy jste tak nešťastný, věčně vožralí, smějete se normálním lidem, ale přitom jim závidíte, když už nic, tak aspoň tu lásku, podívejte se na sebe, co jste – chudáci, ubožáci, pivní žoky, který se na nic jinýho nezmůžou, než na vopici a na nadávky na režim, kterej vás prej zkazil, jak říkáš, ale houby vás zkazil, vy byste byli stejně ubohý za jakýhokoliv režimu, vám to tady vlastně moc vyhovuje, aspoň to máte čím vokecat, blbci“.
Prostě jsem se s ničím nemohla ztotožnit, možná je to tím, že v popisované době jsem byla ještě v dětském věku, nevím... Navíc se kniha špatně četla, nejen, že nemá kapitoly, ale ani odstavce! A přesto ještě dám spisovateli šanci a přečtu si navazující román … a výstupy do údolí, abych se dozvěděla, jak se Olinovi dařilo ve vytoužené svobodě.

undodendron
31.10.2011 5 z 5

Už je to let, co jsem jí četl a pořád mám v hlavě atmosféru hospodské čtyřky v 9 ráno nebo situaci, kdy se shrbený v křoví raději nechal pomočit kamioňákem než aby se prozradil...

Pavelpi
26.08.2011 5 z 5

I když nejsem moc velkým vyznavačem tohoto stylu,musím říci,že se mi kniha líbila.Hlavně první a třetí část.Druhá část mi připadá moc filosofická a rozvláčná.Přesto ale hodnotím plným počtem bodů.

Dell
13.05.2011 4 z 5

Kdyby se ke mně tato knížka dostala jindy, (třeba teď), nevm, jestli bych ji vůbec četla. Ale měla jsem to štěstí, že jsem ji četla krátce po revoluci, kdy bylo její vyznění hodně silné a živé. I další okolnosti byly pro tuto knihu příznivé: především můj věk a celkové naladění.
I když čtyři hvězdičky jsou v mém pojetí hodnocení mnoho, musím je dát, i kdyby jen pro silný dojem, který ve mně kniha zanechala.

lue
03.04.2011 5 z 5

Po dlouhé době mě tato knížka opravdu potěšila. Toto dílo je tak krásné že se ani nechce věřit, že taková posraná doba tady opravdu byla. Tohle se musí prožít aby člověk pochopil.

papaja
26.03.2011 5 z 5

Skvělá kniha, nejdříve jsem viděla film, který patří mezi mé oblíbené, zfilmovaná je jen část knihy, kniha je báječná ale musím říct, že v poslední části knihy mě chvílemi kniha i nudila ale i přesto si zaslouží 5 hvězd, jinak 95%

pajonek
30.11.-0001 5 z 5

........ četl jsem hned první vydání.... ??kam se hrabe bukowski ?? - ted jsem si stáhl konečně i film -- nikolaev natočil hustou "prasárnu" , aby to člověk pochopil, musel si tu dobu prožít , já "měl to štěstí" --- více o filmu bude v mém profilu

RAiken
30.11.-0001 5 z 5

Kniha je krásná z toho důvodu, že přibližuje život, který si kdekdo z nás dovede těžko představit, ať už z hlediska doby, ve které se odehrává (70. komunistická léta) či z hlediska stylu života „dětí květin“ ztracených v zoufalé době, kteří by však byli ztraceni zřejmě i v jakémkoliv jiném čase. Styl psaní je bouřlivý, sprostý, plný sexu, chlastu, snad jen ten rock´n´roll chybí, což dohromady pochopitelně působí přitažlivě a podmanivě a přímo vybízí k tomu, si takový život alespoň na chvíli zkusit. Pelc se však jen nesoustředí na jednoduché popisy, ale rovněž se snaží něco sdělit o morálce, zbabělství, cti a lidské důstojnosti a o hledání si svého místa na Zemi. Platí, že kniha je horší na začátku (1. část - Děti rodičů), ale postupně se neskutečně zlepšuje (2. část - Děti ráje) a směřuje ke všeobjímajícímu vyvrcholení (3. část - Děti cest)…