5 her a jedna aktovka

5 her a jedna aktovka https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/36775/mid_5-her-a-jedna-aktovka-XgV-36775.jpg 4 45 2

Divadelní hry (S vyloučením veřejnosti [1944] — Počestná děvka [1946] — Ďábel a pánbůh [1951] — Kean [1954] — Holá pravda [1955] — Vězni z Altony [1959]), v nichž autor vesměs, i když se některé odehrávají v minulosti, reaguje na nejživější současnost, hlásí se k jejím pokrokovým snahám a vyzvedá morálnost komunismu a odsuzuje nemorálnost antikomunismu.... celý text

Literatura světová Divadelní hry
Vydáno: , SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Huis clos / La Putain respectueuse / Le Diable et le Bon Dieu / Kean / Nekrassov / Les Séquestrés d'Altona

Palivo
15.06.2018 4 z 5

No Exit jsem zazil uz predloni na narozeninach, kdy jsem nebyl schopny odjet, protoze jsem mel pet promile a kdyz prijela tramvaj, tak jsem se netrefil do dveri, ale pouze do boku tramvaje, coz me odmrstilo zpet na zabradli, ktere jsem prepadl hubou do kopriv. Prosim timto vsechny lidi z Podoli co to nataceli z tramvaje, aby zaznam smazali, protoze se budu jednou uchazet o post presidenta a nerad bych byl zdiskrimititovan.

No Exit je ta znama valba od Sartra, kde jsou lidi v pekle a ti lidi jsou vlastne to peklo. Nedivim se tomu, pac je tam hlavni hrdina zavren se dvema slepicema. Myslim si ale, ze cely tento existencionalni postoj stoji na vratkych zakladech, protoze kdybych byl v pekle napriklad s Pecivem a kopacakem, nikdy bych k podobnemu zaveru nedosel. Ja bych delal spagety boloneze, peci by si cetl a pak bysme si hrali s kopacakem.

Problem? Nevidim.

8/10, mohlo to bejt lepsi.

Ctihodna prostitutka byla taky docela prijemna valba, ale cekal jsem neco trochu vic funky a ne jen regulerni prispevek na tema "cernosi se meli v Americe spatne dokud se nevynalezl basketbal." To bylo mozna i za 6 nebo 7. Dalsi dve hry byly tez docela dobry, ale ne vynikajici - co me ovsem vylozene nastvalo byl fakt, ze jsem si tu knihu koupil kvuli aktovce, kterou jsem potreboval do prace, ale postou mi prisla jen kniha, ale aktovka nikde. To je opravdu pohorsujici, byt takto sproste okraden.

matyas4259
11.07.2014 5 z 5

Dokonalá hra na téma. "peklo jsou ti druzí aneb prožij si své vnitřní peklo"

francouzská literatura výbor z díla

Jean-Paul Sartre
francouzská, 1905 - 1980