49 + jedna / 49 + One

49 + jedna / 49 + One https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/360262/bmid_49-jedna-49-one-5kW-360262.jpg 5 3 1

Souběžný anglický text Obrazy slavných osobností (olej na plátně) malíře, hudebníka a spisovatele Vlastimila Třešňáka. Doprovázejí texty jsou torza převzatá ze zahajovací řeči profesora Waltera Kirchnera, pronesené při vernisáži výstavy těchto obrazů. Autor nevšední dokumentární knihy vyhledává stopy Škvoreckého literární tvorby a to zejména v jeho rodném Náchodě. Objevuje jeho oblíbená místa, jakýsi topografický klíč k jednotlivým epizodám románu, studuje autorovy poznámky, dopisy, deníkové zápisy, mapky. Díky jeho pátrání se našla řada zajímavých písemností spojených s tímto literárním dílem.... celý text

braunerova
09.09.2019 5 z 5

Téma malířství je mi zcela cizí, ovšem obrazy Vlasty Třešňáka jsou nejen krásné, ale zároveň i vtipně historické. Mimochodem kniha je dvojjazyčná, všechny texty jsou i anglicky.

"Málo známý je fakt, že ve Zlaté uličce na pražském hradě, v uličce plné dílniček alchymistů, měl svůj malý ateliér i císař a král Rudolf II. Kromě rudolfínské doby zde vynalezl volské voko."