365 dní s papežem Františkem: promluvy od Svaté Marty

365 dní s papežem Františkem: promluvy od Svaté Marty https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/275539/bmid_365-dni-s-papezem-frantiskem-promlu-Suh-275539.png 4 6 2

Už jsme si zvykli na to, že papež František se po zvolení odmítl přestěhovat do papežského apartmánu v Apoštolském paláci, ale ubytoval se v malém bytě Domu sv. Marty. V tamní kapli slouží každé ráno mši svatou, při níž pronáší krátkou promluvu. Promluvy od Svaté Marty začalo záhy sledovat mnoho lidí z celého světa, u nás především díky webovým stránkám české sekce rádia Vatikán. Vycházejí z Božího slova a přinášejí nezředěnou zvěst evangelia, ale je v nich přítomen i autentický František: jeho typické důrazy, zemité příměry i jezuitská spiritualita. Karmelitánské nakladatelství předkládá výběr nejsilnějších myšlenek z těchto ranních bohoslužeb, s nadějí, že poslouží mnohým, kdo chtějí denně čerpat z pramenů Boží moudrosti a zamýšlet se nad životem ve světle evangelia. Výběr úryvků z ranních kázání papeže Františka, které vedl v kapli u domu svaté Marty ve Vatikánu v letech 2013-2014. Vybrala Jana Csukásová.... celý text

Duchovní literatura Náboženství
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

Le parole di Papa Francesco: omelie del mattino, nella cappella della Domus Sanctae Marthae 1, 2, 3 , 2013

Janesky
23.07.2020 5 z 5

moja obľúbená kniha

Selinute
13.02.2016 5 z 5

Krátké výstižné promluvy papeže Františka na každý den roku 2016, které slouží k zamyšlení.