18 oříšků k rozlousknutí

18 oříšků k rozlousknutí https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/25674/bmid_18-orisku-k-rozlousknuti-4wF-25674.jpeg 4 236 30

18 detektivních povídek, z nichž třináct řeší slečna Marplová (Úterní klub, Chrámek bohyně Astarty, Zlaté pruty, Krev na chodníku, Motiv contra příležitost, Znamení, Modrý muškát, Vánoční tragédie, Loupež ve víkendové chatě, Utopená, Podivný žert, Případ vzorné služebné, Případ domovnice) a zbylých pět pak Hercule Poirot (Královský rubín, Byt ve třetím patře, Dvojnásobný přestupek, Záhada na malém městě, Trojúhelník na ostrově).... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Povídky
Vydáno: , Československý spisovatel

The Thirteen Problems and Other Stories , 1976

SilvieSisinka
21.02.2018 4 z 5

Mnoho krátkých detektivek k rozlousknutí.Jako bonboniéra na chvilku jeden bonbon ;-)

bookcase
19.02.2018 5 z 5

Pro mě příjemný pobyt ve staré dobré Anglii, kdy vražda byla prostě vražda. Některé povídky byly parádní, jiné trošinku slabší, ale vcelku slušná sbírka. Agátka je prostě moje srdcovka, na tu nedám nikdy dopustit.

Půca4
19.06.2017 4 z 5

Samozřejmě, některé povídky bavily více, některé méně. Každopádně je to Christieovka, jak má být!

Majdule
14.02.2017 5 z 5

Někdy je hodnota souhrnu vyšší než průměr jednotlivých částí, v téhle sbírce to platí zcela jistě. Přemýšlela jsem o editorském záměru. Nejspíš je jím skutečnost, že se jedná o intelektuální „cvičení“. Přesto se mi zdá, že se některé povídky vymykají, ale jedná se o soubor, ve které nenajdete vysloveně slabší kus. Je radost tyhle povídky číst.

dagmar5477
08.01.2016 5 z 5

Jako vždy super.

Barbastelle
11.12.2014 4 z 5

Příjemná knížka do trolejbusu, není příliš náročná, ale hezky napsaná, navíc mi jeden příběh vyšel na celou cestu do školy. Nejsem příznivec povídkových knížek, ale tahle se četla výborně. Navíc v ní byly poměrně zajímavé zápletky, Agatha Christie dovede překvapit.

Ben Nevis
22.08.2014 5 z 5

Detektivní klasika. Asi neuspokojí lidi, co hltají jednu detektivku za druhou, protože dobová móda je znát. Postavy se tetelí hrůzou nad duchy a "nadpřirozenými" úkazy, aby jim pak bylo vmeteno do tváře vědecké řešení. Máme tu samé chladnokrevně vraždící sympaťáky pro peníze, slušné dámy a nehezké zjevy s křivou tváří, od kterých nic dobrého nečekat. Proč zločin provádět jednoduše, když to jde složitě?
Ale stejně obdivuji A. Ch. a její smysl pro detektivní zápletku. Její Poirot se téměř vyrovná Sherlocku Holmesovi. Téměř...

Yarwen
02.04.2014 4 z 5

Detektivky obecně nemusím, často je v nich spousta logických kiksů jen proto, aby byly překvapivé a realita je mnohdy méně pravděpodobná, než dobře napsané fantasy či sci-fi. V tomto případě se však jednalo o příjemnou, pohodovou četbu, jež měla blíže spíš k Čapkovým povídkám z kapes, než ke klasickému detektivnímu románu.
Kniha obsahuje 18 povídek, větší část (prvních 13 povídek se slečnou Marplovou) je převzata z původního originálu, ve zbylých pak figuruje Hercule Poirot.

HTO
28.09.2013 5 z 5

Četl jsem od autorky zatím jen pár detektivních knížek, ale díky povídce Podivný žert, kde je předmětem pátrání odkaz svérázného strýčka – podobně jako v jedné povídce s Jirkou, postrachem rodiny – jsem poprvé naplno zažil kouzlo milované staré Anglie, které znám z jiných knížek, i skrze A. Ch. Ach, padlo na mě jako tuna cihel! Jedna z nejpříjemnějších tun, které znám. Báječná knížka.

indianski
20.03.2013

mám povodné vydanie tejto knihy z roku 1976 velmi sa mi páči... bohužial sa stratila strana 109-110 - Vánoční tragedie neviem ako to tu funguje som tu prvý krát ak by mi mohol niekto poskytnút len túto stranu na doplnenie bol by som velmi vdačný... diky moc...