15 minus

15 minus https://www.databazeknih.cz/img/books/66_/66154/bmid_15-minus-LHv-66154.jpg 4 478 171

15 minus je zdánlivě nevinná televizní show. Skupina odvážlivců se snaží dostat skrz neznámé území na smluvené místo, kde na ně čeká odměna 60 milionů eur. Situaci ale komplikují dvě pravidla. Podle prvního se peníze rozdělí rovným dílem mezi všechny v cíli. Podle druhého soutěžící během hry nepodléhají žádným zákonům. Mají absolutní svobodu konání... Když se tyhle věci spojí dohromady, vznikne smrtící koktejl. Don přichází do soutěže s mladistvou naivitou. Záhy však pozná, že se musí mít ve střehu nejen před nebezpečnou krajinou, ale hlavně před ostatními soutěžícími. V atmosféře všudypřítomného strachu, kdy smrt hrozí odkudkoliv a kdykoliv, nemůže věřit nikomu. Brzy pochopí, že se v Patnáct mínus nehraje o peníze, ale o to, kdo koho dřív zabije. Jestli se chce vrátit domů živý, musí v sobě objevit zvíře...... celý text

HλNKA
27.02.2013 5 z 5

Nemám slov!
Myslím si, že pět hvězdiček je málo. Tahle kniha rozhodně patří k těm nejlepším, co jsem kdy četla.
Člověk v ní najde to, co očekával, ale i to, co ne. Naprosto mě dostala i překvapila. Koupě této knihy nebudu nikdy, ale vážně nikdy litovat!
15 minus - to je prostě něco, co vás donutí nevnímat čas okolo, jen číst. Ta kniha měla tolik zvratů a zásadních obratů, v jaké jsem ani nedoufala. V jednu chvíli se musíte smát nahlas, protože dokonalost vypuštěných hlášek v této knize maximálně překvapí. Vašim oblíbencům vás to nutí držet palce, v opačném případě máte chuť některé prostě poslat do háje.
Naprosto vás kniha pohltí do děje, takže vám přijde, jako byste tam byli s nimi, jako byste byli tichým pozorovatelem, co vidí přesně to, co oni. Máte radost z každého malého úspěchu, ale prožíváte s nimi i peklo krušných dnů a hrůzných okamžiků.
Všechno vám to prostě přijde tak "živé".
Někdy vás stránky nejsou schopné "pustit", jindy vám je do zvracení z některých scén a už jen při pohledu na ta písmenka popisující tu hrůzu vám je špatně.
A nakonec, když už si myslíte, že všechna překvapení máte za sebou, vás to vyvede z pořádného omylu..
Co víc napsat? Kdo ještě nečetl, čtěte! Stojí to za to!

vladka2104
29.12.2012 5 z 5

Kniha mě naprosto nadchla. Velice čtivá, dobrodružná, nemohla jsem se od ní urvat.

dalimoni
22.12.2012 5 z 5

Opět mohu poděkovat Databázi, protože díky tomuto webu jsem objevil tuto knihu, která mě, jak píší někteří další komentátoři, velmi chytla. Dobrodružná, napínavá kniha, které nechyběly brutální a drastické akce, ale jinak velmi zajímavě a poutavě napsáno. S charaktery postav je velmi dobře pracováno, nechybělo překvapení na závěr, prostě kniha má vše, co tento typ žánru má mít. Navíc pro mě neznámý, mladý český autor, takže velmi chválím a skláním kloubouk, protože i v Česku máme autory, kteří píší velmi zajímavé knihy, jen asi nemají tak marketingovou podporu, aby se o těchto knihách dozvěděla široká veřejnost.

ivankaax
23.11.2012 5 z 5

Jsem z knihy nadšená. Hunger Games jsem nečetla (ostuda :D), takže nemůžu srovnávat, ale 15 minus je pro mě jedna z nejlepším knih jakou jsem za poslední dobu měla v ruce. Napínavá, drsná, velice čtivá. Autor výborně popsal charaktery postav. Některé scény byly hodně drsné, až mi bylo nepříjemné o tom číst, ale celkově to k té knize patří. Určitě není pro hodně slabé povahy, každopádně knihu velice doporučuji.
Až je mi teď líto, že ji mám už přečtenou.

TessDragon
08.10.2012 5 z 5

Tato knížka je tak FANTASTICKÁ, že to nejde ani popsat! Strhne vás a už jen tak nepustí. Překvapilo mě, že ji napsal Čech a k tomu ještě tak mladý. Tomáš je opravdu strhující spisovatel, už se těším na další jeho knihy. V knížce se sice vyskytuje pár nechutných scén, takže to rozhodně není pro slabé žaludky, ale jinak je knížka ohromující. Je akční, na každé stránce se něco děje. A také samozřejmě postavy byly dokonalé. Já jsem si oblíbila hlavně Garetha, Bakariho, Dona, Indíru a Miyu. Taky nesmím ještě zapomenout na An-kh. Nemůžu říct, že byl konec byl překvapující nebo ohromující, protože to byla celá kniha, od začátku do konce. Takže já jen vřele doporučuji.

Rodaw
26.08.2012 5 z 5

Tuhle knížku můžu jen doporučit. Je naprosto úžasná. Nejlepší kniha, co jsem kdy četla!!
Tomáš je mistr a ví, jak upoutat čtenáře. Od knížky se nedá odtrhnout!

studentice
07.08.2012 4 z 5

Ze zacatku mi kniha pripominala slabsi kopii Hladovych her, postupne se vsak stavala vlastnim originalnim pribehem. Nicmene na me bylo v pribehu prilis mnoho drastickych scen. Pri jedne z pasazi se mi delalo az fyzicky spatne-podle me byly nektere nechutne popisy zbytecne a nechala bych vice na predstavivosti ctenare. Jako prvotina autora slibuje slibny potencional, za precteni urcite stoji

Hřibče
14.05.2012 5 z 5

Jedná se o neobyčejnou knihu, která poměrně rychle čtenáře vtáhne do děje. Autor hrdinům nic neulehčil a nechal je si svou cestu doslova "vyžrat", až mi jich bylo mnohdy i líto. Vždy, když se zdálo, že mají chvilku klidu, tak se objevila další a mnohdy ještě horší překážka. Knihu doporučuji všem, kteří mají dost mýdlových románků a opakovaných témat, ale zároveň ji nedoporučuji těm, kterým dělá špatně už jen čtení o krvi. Asi se vám totiž udělá mdlo velmi rychle...

ferda
17.01.2012 3 z 5

Na to jak byl popis lákavý , tak moc mě zase knížka nenadchla.Tak mě to připadlo jak hrdinové od J. Foglara.Spíš bych to pojal jako román pro mládež, nebýt těch krvavých scén.

Jarča70
19.07.2011 5 z 5

Jedním slovem SUPER!!!!! Vůbec netuším, co mě vedlo k tomu, sáhnout v knihovně zrovna po této knížce....jsem nadšená a nechápu, jak může někdo tak mladý, něco tak úžasného napsat... Děkuji! Ještě jednou BRAVO!!!!

Dexina
03.04.2011 5 z 5

Konečně jsem sáhla po knize, která se četla jedním dechem. 15 minus mě mile překvapilo, je to něco nového, jiného a především originálního. Většinou mám nedůvěru v neznámé autory, ale tentokrát musím říct, že pan Zářecký předčil všechna má očekávání. Napětí, tajemno, tolik zápletek...bouřlivé vztahy... a to nejdůležitější...má to dobrou pointu, dává to smysl..což se někdy o některých dílech nedá říct.