13. komnata milenek

13. komnata milenek https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115082/mid_13-komnata-milenek-wMQ-115082.jpg 3 204 61

13. komnata milenek série

Nevěra v přímém přenosu, Aneb když láska bolí... Kniha 13. komnata milenek od autorů Sofie Králové a Tomáše Kristla je pohledem do světa nevěrného muže, jeho milenky a jím podváděné ženy. Kniha je inspirována skutečným příběhem milostného trojúhelníku a čtenářům přibližuje myšlení, pocity a emoce lidí, kteří nevěru a paralelní vztah v nedávné době sami prožili. Tomáš je šťastně ženatým otcem, který se nikdy neocitá v potížích. Jednou však prožije zdánlivě nevinný flirt se svou kolegyní z práce. Časem Sofii svede a v průběhu několika měsíců si s ní vytvoří paralelní vztah, který před okolím úspěšně tají. Sofie otěhotní a poté Tomášovi porodí dceru. Několik dalších měsíců Tomáš žije dva oddělené životy, plné jeho výmluv, lží, obviňování a manipulací. To se nezmění ani poté, kdy se vše dozví jeho žena. Tomáš rozehrává hru, ve které se všichni ocitají ve slepé uličce a v níž zákonitě není vítěze. Proč se autoři rozhodli napsat tuto knihu. Na téma nevěry, milostných trojúhelníků a problematiky v partnerských vztazích bylo napsáno již mnoho knih. Většina autorů těchto knih jsou odborníci, psychologové a sexuologové. V jejich knihách se dočtete zejména o příčinách, následcích a možných řešeních nevěry a partnerských krizí. Tato kniha je v mnoha ohledech jiná. Autoři nejsou odborníci, psychologové ani sexuologové. JJsou to lidé, kteří nevěru, milostný trojúhelník a paralelní vztah v nedávné době osobně prožili. Knihou se čtenářkám a čtenářům snaží přiblížit různé osobní pohledy, emoce a prožitky dospělých lidí zapletených v milostném trojúhelníku. Cílem knihy není hledání příčin nevěry, ani poukazování na muže, manželky nebo milenky jako na viníky partnerské krize, ale cílem je ukázat čtenáři nevěru takříkajíc v plné nahotě a ze všech úhlů pohledu. Dnešní velmi populární bagatelizování nevěry totiž není vůbec na místě. Dlouhodobá nevěra, nebo chcete-li paralelní vztah, ve svém důsledku přináší spíše více bolesti, zklamání, výčitek a strachu než čehokoliv jiného. A je přitom úplně jedno, na kterém vrcholu milostného trojúhelníku se ocitnete. Kniha chce čtenářky a čtenáře přimět k zamyšlení nad jejich vlastními partnerskými vztahy. Ať již dnes žijete ve šťastném manželství, nebo jste právě součástí milostného trojúhelníku, je nejdůležitější věcí vaše budoucnost. Vaše bezstarostná budoucnost. A to je ten hlavní důvod, proč se autoři rozhodli napsat tuto knihu.... celý text

Durancie
02.05.2023 odpad!

Výblitek ublížené blbky a sebestředného dementa. Proč vůbec někdo tuhle knihu vydal?

DominaCZ
04.06.2022 odpad!

Je.ali se za zády ženy a ještě o tom napíšou "knihu", blbci dva...
Popisek životopisu u ní mě dostal: "Sofie je mladá aktivní žena se smyslem pro rodinu a partnerský vztah. Přesto, že jí ještě nebylo ani 30 let, zažila již v životě a zejména v partnerských vztazích spoustu velkých dramat."
Jo, první byl ztráta a druhý? No holt je š.ětka a tak taky vznikl no.

Ono se to stalo nejprodávanější knihou roku? Já jen že to ona píše na fcb...

Líbí se mi vážně moc že zrovna ONA na fcb dává vtip o muži jak se přiznal k nevěře den před svatbou a když jí tam tři slepice hýkají
smíchy, tak ještě napíše "o čem by ten život byl, kdybych se nedokázala zasmát takové BLBOSTI."
Takže nevěra je pro ni pouhá blbost, které se jen směje. Proto je pro mě pouhým kosočtvercem s čárkou upro.

Odporní autoři i ten počin twl.
Na poblití věc.

attila1
16.10.2021 3 z 5

Tato knížka neurazí,ale bohužel ani nenadchne ️

adevis
05.09.2021 3 z 5

Tato série knih rozebírá nikdy nekončící téma. Téma, o kterém se dá diskutovat dlouhé hodiny. Proč jsou lidé nevěrní? Proč jsou mezi námi tací, kteří dokáží žít třeba i několik let spořádaný život s manželkou, dětmi a zároveň odcházet za milenkou? Co vede člověka k tomu, aby byl nevěrný? Může být někdy nevěrný člověk někomu věrný?
V knize se setkáváme se Sofií a Tomášem, kteří přesně takový vztah zažili. Knihu napsali společně, je to jejich zpověď. Nahá zpověď zamilované milenky a muže, který úplně všem lhal, možná i sám sobě řekla bych. Dále v knize najdeme názory jejich přátel a také zážitky a zkušenosti s nevěrou náhodných podváděných manželek.
Pokud si chcete odpočinout na dvě hoďky u knihy, která ve vás může něco zanechat, tak po ní sáhněte. Nebo taky ne.
Nikdy jsem nečekala, že budu něco takového číst, ale změna je život. Přečtu si i další díly. Teď se ale konečně vrhnu na něco pořádného.

Na závěr zase jeden výpisek:
“A to je asi ta nejdůležitější věc, kterou si milé ženy musíte uvědomit. Nezáleží na tom, jestli jste šťastné manželky, podváděné manželky, nebo třeba milenky. Všechny musíte být tak silné, abyste se uměly postarat sami o sebe. Čím více jste totiž závislé na muži, tím jste zranitelnější.” - A tohle prosím, VYTESAT DO KAMENE! :))))
Knize dávám 3/5*. Ne proto, že by to bylo špatné, ale proto, že vyšší hodnocení ode mě dostávají knihy, které jsou na trošku jiné úrovni. Chápeme se? :)

Pechule
16.04.2021 3 z 5

3,5 *
Dlouho mi ležela v knihovně a čekala na přečtení, konečně se tak stalo. Po prvních stránkách jsem si říkala, to asi nedám, vždyť to je samé moudro. Naštěstí to bylo pár stran a pak mě samotné příběhy bavily. Přijde mi docela dobré zpracovat téma nevěry takto z pohledu samotných aktérů než jen "chytré" odborné poučky. A je to odvaha takhle se zcela otevřeně "odhalit".

Jandula
30.11.2020 3 z 5

Čekala jsem katastrofu a docela to šlo, dokonce jsem se do toho začetla, ale není to kniha, kterou bych chtěla mít v knihovně. Přečíst a vyhodit ;)

Květinka008
09.10.2020 2 z 5

Jako první jsem si přečetla medailonky autorů. Takové sebechválící... A pak už tak ke knize přistupovala - věděla jsem, kdo ji psal. Proti zpracovaní a obsahu nemám výhrady, dokonce oceňuji otevřenost a upřímnost. Napadá mě však strašná spousta velmi osobních komentářů, které zde nebudu publikovat. Na otázku PROČ?! opravdu nikdy žádná ex-manželka nedostane odpověď, stejně jako na "oni na to mají nějaký gen?!?". :-D

majinka
17.02.2020 2 z 5

Příběh by nebyl špatný, ale styl psaní je děsný...

Kristulda
15.02.2020 2 z 5

Nenadchne neurazí.

Julia848
03.01.2020 2 z 5

Kniha nebyla vyloženě špatná, ale rozhodně to není něco co bych musela číst znovu. Kniha byla napsaná celkem čtivým způsobem, ale u těchto autorů pořád postrádám jakousi originalitu.
Díkybohu to nebyla taková katastrofa jako další kniha od těchto autorů "Pravdomluvní sedmilháři".

Atak
31.12.2019 5 z 5

Nádherný životní příběh

Luque17
13.10.2019 4 z 5

Lepší, než jsem čekal. Napsáno svižně a hutně. Osobní výpovědi lidí, nevěrníků, povedených, případně osob blízkých, kteří si na takové události zformulovali osobní názor. Za mě povedená, věčně zajímavé čtení - nic víc, nic míň.

silvie.s
16.09.2019 2 z 5

Na doporučení jsem si knihu přečetla. Za mě však celkem normální námět, nic neobvyklého pro dnešní dobu. Nepřekvapí, ale ani neurazí.

yaja8823
07.08.2019 4 z 5

Zajímavé téma, velmi dobře se čte, a neuškodí, když si ji bárkdo přečte....třeba by někdo mohl předejít chybám....

Gweny
10.04.2019 3 z 5

Outlá knížka na jedno jarní odpoledne. Zajímavý námět a vlastně zpověď dvou mladých lidí. Žádné teoretizování, žádné psychologické "kecy", jen čistě vzpomínky, prožitky, emoce lidí, kteří se octitli v milostném trojúhelníku. Kdo někdy něco takového prožil, se při čtení v některých částech prostě musí najít, i kdyby nechtěl.

jaroiva
01.01.2019 1 z 5

Nevím, jaký cíl měli autoři při psaní této knihy, ale nedovedu si představit takový, který by touto knihou byl splněn. Cíl z anotace, že "se snaží přiblížit různé osobní pohledy, emoce a prožitky", nemohl být vzdálenější skutečnosti. Naopak, jde o velmi povrchní a hodně vzdálený pohled na nevěru, nepříliš zajímavě sepsaný, který mě nechal naprosto neuzaujatě přihlížet z povzdálí, jestli se postupně kniha vyvine v něco víc než jen nezajímavé tlachání. Nevyvinula se. Lituji. Čtenář se tu nedozví ani nic konkrétního osobního o osudech zúčastněných aktérů, jak by se dalo usuzovat z názvu, ani žádnou radu, jak by sám mohl postupovat, aby se vyvaroval podobných zkušeností.
Přestože se tvrdí, že jde o knihu podle skutečnosti, doporučuji spíš přečíst nějakého Patrika Hartla, kde je podle mě tato problematika popsána mnohem skutečněji, i když jde jen o beletrii, která si nehraje na to, že je sepsaná podle skutečnosti.

Ála41
15.12.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře a rychle. Není špatná,ale není to ani žádná hitovka, která by zůstala uchovaná v mé knihovně, abych se k ní mohla vrátit.

hadenka
12.08.2018

Za mě ne,nemohla jsem se začíst,nebavila mě.

Endy834
27.05.2018 5 z 5

Krasna knizka.

adela2230
15.04.2018 3 z 5

Kniha se četla dobře, je ze života, ale zase tak úplně mě nezaujala ani nenadchla.

Autoři knihy

Tomáš Kristl