13 děsivých těstovin - druhý chod

13 děsivých těstovin - druhý chod https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388552/bmid_13-desivych-testovin-druhy-chod-CEG-388552.jpg 4 9 2

Máte rádi italskou kuchyni? To vám přeji, ale tyhle chutě vám my neuspokojíme. Tady se totiž vaří úplně jiné těstoviny... Ty děsivé... Rád bych napsal, že mě nápad na sbírku světových creepypast, neboli internetem šířených "mestských legend", doslova posedl jedné bouřlivé noci, kdy se kolem mého usínajícího těla začaly nekonečně kroutit hrozivé stíny. Odpověď je však poněkud jednodušší. Již nějakou dobu se pohybuji právě ve světě těchto pravdivě se tvářících "kyberhistorek" a překvapilo mě, že neexistuje žádná ucelená publikace, jež by se touto problematikou zabývala, respektive podobné příběhy sdružovala v rámci tematické sbírky. Proto jsem se asi před dvěma lety rozhodl takovou knihu sestavit sám a vybrat třináct více či méně známých světových creepypast a doplnit je o stejný počet českých.... celý text

Lady.Lucrezia
Lady.Lucrezia
24.11.2019 3 z 5

Pokračování opět dopadlo na 3*, ale definitivně mě přesvědčilo, že na třetí chod dojde. Jako naprosto geniální mi přišla zahraniční creepypasta Dům pravidel (moje TOP) dále zabodovaly ze zahraničních povídky Beztváříčci, Dveře jsou od toho, aby se zavíraly a Vzkazy na druhou. Z tuzemské kuchyně nejvíce zaujaly povídky Karkulka, Neklikej a Sachalinský případ. Věřím, že výběr nebyl lehký a můj vkus je poněkud zvláštní, nicméně musím uznat, že až na malé výjimky je druhá antologie Creepypast vyrovnanější než ta první.

Ricmont
Ricmont
28.12.2018 5 z 5

Pokračování je vážně povedlo. Jak České tak Světové povídky jsou zde dobře vybrané.