1000 nejkrásnějších novell 1000 světových spisovatelů. Sv. 13

1000 nejkrásnějších novell 1000 světových spisovatelů. Sv. 13 https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/388077/bmid_1000-nejkrasnejsich-novell-1000-sve-Pen-388077.jpg 5 1 1

1000 nejkrásnějších novell 1000 světových spisovatelů, sv. 13. Obsah: S. Podlipská: U zlatého koníčka (Čechy). G. Flaubert: Herodias (Francie). A. Ephtaiotis: Marinos Kondaras (Řecko). Giov. Fiorenti: Novella (Itálie). G. Reuterová: Děti (Německo).

prof.chrobak
13.11.2019 5 z 5

Tak jako v dnešní době vychází například edice Nejlepší světové čtení, tak na počátku minulého století seznamovala české čtenáře se zajímavými literárními díly naší i světové literatury edice 1000 nejkrásnějších novell 1000 světových spisovatelů. Díla v ní obsažená byla pokaždé uvedena literárními úvody, které stručně seznámily čtenáře s osobnostmi autorů. Antologie podává ukázku stylu české spisovatelky Sofie Podlipské v novelle "U zlatého koníčka" ; dále dílko slavného francouzského klasika Gustave Flauberta "Herodias"; ochutnávku z "Ostrovních příběhů" novořeckého novellisty Argyprise Ephtaliose s názevm "Marinos Kondaras"; eponymní "Novellu" duchaplného tvůrce italské poetické prózy Ser Giovanniho Fiorentina; povídku egyptské literátky Gabriely Reuterové "Děti"; opus tvůrce prvních záblesků uvědomělého českého realismu Františka Jaromíra Rubeše "Kdo ví, k čemu to dobré"; črtu poslkého spisovatele Wl. St. Reymonta "Soud"; novellu španělské autorky Dony Maríe De Zayas Y Sotomayor "Pozdě se přichází k poznání" a řadu dalších.