Zvláštny web - knihy na stiahnutie zadarmo

DISKUZE » Volná diskuze


syskas
syskas 16.02.2018 v 14:01

Poznáte niekto túto stránku?
leparchotelperu
Autorka tejto knihy tvrdí, že ju rozhodne zadarmo na stiahnutie tomuto webu neposkytla. Je tam nejaký prazvláštny kontakt - mailová adresa. Divné je, že ku knihe je pridaný môj komentár stiahnutý odtiaľto:
https://www.databazeknih.cz/knihy/saktolen-361553
Môže sa autorka nejako brániť alebo žiadať vymazanie jej knihy z ponuky?
Môže niekto z "našej" stránky bez môjho vedomia a súhlasu zobrať môj komentár a použiť ho na inej stránke?

Text příspěvku byl upraven 19.06.23 v 15:49

nokid
nokid 16.02.2018 v 21:45

Zdarma to není, jen na první 3 dny a pak zaplatit celý měsíc.

syskas
syskas 17.02.2018 v 08:52

Mne nejde o to, či je to zadarmo.
Prvý problém je, ako môžu predávať niečo, za čo oni sami nezaplatili (autorke za knihu) - porušujú tak autorské práva. A druhý problém, že použili moje hodnotenie knihy z tejto stránky. Či je to možné, prípadne či sa môžem brániť a žiadať zmazanie.

nokid
nokid 17.02.2018 v 19:55

Spoj se s oběma adminy - z těchto i z DK. Dozvíš se více.

voshi
voshi 17.02.2018 v 21:45

Zda Tě to posune dál?

Text příspěvku byl upraven 25.12.22 v 19:02

syskas
syskas 17.02.2018 v 21:47

Ďakujem, takže to vyzerá na nejakú českú firmu...
Už som napísala správu priamo Danovi, tak počkám na jeho odpoveď - či to mám riešiť sama alebo to bude riešiť on, ako prevádzkovateľ tejto stránky, kedže na tej stránke použili údaje z môjho tunajšieho profilu (nick, fotku). Možno nie som jediná, kto vie, koľko ďalších nickov a hodnotení takto "použili"...

Text příspěvku byl upraven 17.02.18 v 21:52


voshi
voshi 17.02.2018 v 21:59

Tak mam pocit, že to indexuje hodnocení všech uživatelů. To Vás bude víc a můžete podat hromadnou žalobu :-)
(vtip)

Text příspěvku byl upraven 17.02.18 v 21:59

denib
denib 18.02.2018 v 10:33

Taky koukám, že tam mají i moje komentáře včetně mého nicku a obrázku. Pěkně mě to štve. Jestli ti Dan odpoví, dej mi prosím vědět.

soukroma
soukroma 18.02.2018 v 10:50

Nedalo mi to a ověřila jsem si (tedy namátkou jen na jedné knize, kterou jsem zde komentovala, ale nemám důvod pochybovat o zbytku ani čas se tím dál probírat), že tam skutečně mají zkopírované komentáře odtud, se vším všudy. Takže s tím někdo něco musí udělat...

Text příspěvku byl upraven 18.02.18 v 10:51

R.E.M.
R.E.M. 18.02.2018 v 11:09

Podívala jsem se na jednu z knih a jsou zkopírovany komentáře z DK viz
http://leparchotelperu.com/naslouchac-stazeni-download-pdf-ebook-prectete-si-online/
a ne jeden!

Text příspěvku byl upraven 18.02.18 v 11:15

Edda
Edda 18.02.2018 v 11:15

Já tady na DK zatím nemám žádný komentář, pouze jsem napsala odkaz na to, kdy bude vydán další díl a jak vidím, i ten byl zkopírovaný:
http://leparchotelperu.com/lustrum-stazeni-download-pdf-ebook-prectete-si-online/

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.02.2018 v 11:16

Jediné pozitivum je to, že se po kliknutí na uživatele, který tam "napsal" komentář, se nikdo k ničemu nedostane. Ale to neznamená, že to není prasárna a nemělo by se s tím něco udělat. Já nechci být jinde, jenom na DK. A s tou žalobou bych to nebrala na úplně lehkou váhu. Jasně, něco napíšeš na internet, takže si to přečte hodně lidí. Ale nějak nepočítám s tím, že si ony myšlenky někdo bude kopírovat (natož takhle masově). Tý tabulce z odkazu nerozumím, mě stačí co o internetu vím, a takhle hluboko to nejde. Pokud se jedná o nějakou spolupráci DK s onou firmou (tak o tom měli být uživatelé informováni!), pokud ne, neporušuje to zároveň moje práva? Mě se nikdo neptal, jestli o to mám zájem, takže je jasný, že tady něco smrdí. Sama si chci vybrat, kde budou moje názory, protože jsou moje.

R.E.M.
R.E.M. 18.02.2018 v 11:23

U Naslouchače byly od určitého data zkopírovány všechny komentáře z DK. A porušení práv to podle mne je (i když nejsem právník).

intelektuálka
intelektuálka 18.02.2018 v 11:37

Raději tam ani koukat nebudu, protože já píšu hodně komentářů...
Ale nezdá se mi to fér...

Naias
Naias 18.02.2018 v 11:50

Intelektuálka, ja mám menej komentárov než ty a som tam tiež. Inak, všimli ste si, že to okopírovali aj s počtom palcov? Pred dátumom komentára je číslo. Bez vysvetlenia, proste len tak.

syskas
syskas 18.02.2018 v 11:53

Ďakujem, že ste sa toľkí ozvali.
Tušila som, že nie som jediná, ale nevedela som, že je toho tak veľa. Toto naozaj vyzerá tak, že niekto "ťahá" všetky naše údaje priamo z DK na tú "divnú" stránku. Nechce sa mi veriť, že je to so súhlasom prevádzkovateľa DK, takže si počkáme na Danovu odpoveď (zatiaľ sa neozval, ale veď je nedeľa, tiež má právo na oddych).
Ak to niekto robí na čierno, tak je to naozaj na žalobu.

intelektuálka
intelektuálka 18.02.2018 v 12:59

Naias - děkuji za zprávu. Syn mě varoval, že vše, co sem uložím může být použito.

R.E.M.
R.E.M. 18.02.2018 v 13:25

intelektuálka: Může to být použito na DK nebo i na jiném webu?

intelektuálka
intelektuálka 18.02.2018 v 13:37

R.E.M. - musela bych to konzultovat, syn pracuje v oboru, může se to prý objevit kdekoli - hackeři jsou mistři..

R.E.M.
R.E.M. 18.02.2018 v 13:46

intelektuálka: Už chápu příspěvek - myšleno nelegální kopírování. Jasné.

DK, předpokládám, nespolupracuje s jiným webem ohledně sdílení obsahu databáze vč. komentářů.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.02.2018 v 13:49

Je v pořádku napsat tři komentáře na poslední stranu jako se to děje u https://www.databazeknih.cz/serie/dc-komiksovy-komplet-6687 jenže tam je napsáno, že je to převzaté z určité stránky, v omezeném počtu komentářů (evidentně mají nějakou smlouvu). Ale okopírovat celý formát druhého člověka je něco jiného (jsou tam i palce!).
Ale na druhou stranu. Já tohle beru jako krádež a majitel (webu, on byl okraden) by s tím měl něco udělat. Ale je tady ta technická strana.
Tohle všechno by muselo strašně dlouho trvat, když je to v takovém měřítku. Jenže voala a jsme zase tam, kde jsme byli celkem nedávno. Pamatujete, jak se sem někdo minule naboural a od té doby jsou ostatní uživatelé ochuzeni o dost funkcí? Takže jestli jde o krádež, napadá mě jediné. Bezpečnost tady stojí za stejné prd jako když tady měl naposled mejdan ten mazač profilů. Jestli se o krádež nejedná, neděle neneděle, odpověďi jsou potřebné a je jasné proč.

Dodatek:
Šíření nebo publikování obsahu Databáze knih bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Tak by s tím chlapec měl něco udělat, když si to napsal do svých pravidel...

Text příspěvku byl upraven 18.02.18 v 13:56

intelektuálka
intelektuálka 18.02.2018 v 13:49

Pokud to řeknu laicky, záleží, jaké má databáze jištění. Také si nemyslím, že by nás DK využívala. A kdo to stáhne bez souhlasu - to by mělo být trestné.

syskas
syskas 18.02.2018 v 14:05

Mám info od autorky knihy, ktorá ma upozornila na "môj" komentár, ktorý tam je:

Bavila sa so známym ITčkarom a ten jej povedal, že to žiada registráciu a pri platbe údaje z platobnej karty. Takže je to zrejme podvod na získanie údajov z platobných kariet.

Okrem toho tam vraj našla aj veci stiahnuté zo stránky www.martinus.sk a už ich na to upozornila. Tak snáď bude aj z ich strany nejaká reakcia.

Každopádne, uvedomme si, že je nedeľa a nikto nepracuje non stop. Doprajme všetkým čas na vyjadrenie (Danovi z DK a prípadne aj niekomu z Martinusu).

Hneď ako budem vedieť niečo nové, napíšem to aj sem.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 18.02.2018 v 15:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 18.02.2018 v 16:07

Hanka_Bohmova: fajn, berme to tak. Ať si ty moje pindy z komentářů kopíruje někdo cizí. Hrajme s tím, že je mi to jedno. Ale on si ten někdo okopíroval i mé foto a nick (který působí jako aktivní odkaz, ale na té strance je to 404, veškeré odkazy hází taky 404) a je tam i hodnocení. Z toho mi plyne, že někdo okopíroval základní formu DK, aby mohl online prodávat knihy. A jak jsou všichni dnes tak citliví na kopírování a krádeže, protože online jdou rychle, tak bych se naštvala být ten, kdo to tady vymyslel a vede. A jak jsem kopírovala do svého předchozího komentáře, kopíruju znovu:

Šíření nebo publikování obsahu Databáze knih bez předchozího písemného souhlasu provozovatele je zakázáno.

Pochybuji, že se to týká pouze článků, které napíše někdo z vedení. Měla jsem za to, že se to týká veškerého obsahu. Asi to tam z nějakého důvodu je. Nebo snad ne? Pokud by si mohl každý kopírovat cokoliv od kohokoliv s tím, že "jako internet", tak ať je smazána ona formulace z pravidel jako zbytečnost. Jsou pravidla. Že je někdo porušuje je věc jiná. A pokud mu to během onoho porušování nedochází, je věc další.

Rozhodně jsem zvědavá, jak to dopadne a co z toho vyleze.



Vložit příspěvek