Žebříčky


MarketaP
MarketaP 08.10.2019 v 16:58

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

Speedemon
Speedemon 14.10.2019 v 08:46

Ahoj, na databazeknih moc nechodím (a když už, tak spíš sehnat nějakou knihu) a to především z důvodu nekvalitních žebříčků. Buď s tím neumím pracovat, nebo je to k ničemu.
Příklad: vyjedu si žebříček nejlepších fantasy knih a na 1.místě je jakési Inferno od A.Michálkové. Netroufám si tvrdit, že nejde o dobrou knihu (nečetl jsem), ale nejlepší asi nebude a má jen 16 hodnocení. Plánuje se nějak do žebříčku zanést faktor množství hlasování?
A dál mi zde chybí žebříček jednotlivých sérií. V dnešní době každá druhá kniha patří do nějakého cyklu a bylo by fajn si vyjet rovnou žebříček celých sérií a ne se u každé knihy pídit, kam patří.
Toť moje názory a přání, abych začal databazeknih využívat častěji. Pokud máte víc informací a vlastně to tu už všechno je, poraďte prosím :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 14.10.2019 v 14:28

Speedemon: to je asi jasné, ne? Kniha je sice nová, ale pokud všech těch 16 hodnotících dalo pět hvězd, tak je prostě na prvním místě :( za měsíc dva, kniha, klesne dolů, protože prozatím hodnotili pouze "natěšenky"...

Wizardos
Wizardos 15.10.2021 v 13:48

1) 100 nejlépe hodnocených knih (všechny žánry) - podle čeho to je seřazeno? podle hodnocení to určitě není.

2) 100 nejlépe hodnocených knih (konkrétní žánr např. fantasy) - proč to je seřazeno dle hodnoceno? nemělo by být seřazeno spíš podle hodnocení? takhle jak to je, bych to spíš nazval 100 nejčastěji hodnocených knih, ale rozhodně ne nejlépe hodnocených.

3) 100 nejlépe hodnocených knih (konkrétní žánr např. fantasy) - úplně tu chybí hvězdičky u knih, které už jsem četl, přitom pokud mám v kombu vybráno všechny žánry, tak se hvězdičky u knih zobrazují.

4) 50 nejhůře hodnocených knih - zase seřazeno nějak podivně, ale podle hodnocení to seřazeno určitě není.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 15.10.2021 v 14:25

Není pod tím vzoreček, jak se to vypočítává? :/

Wizardos
Wizardos 15.10.2021 v 18:53

Vida až dolu jsem nikdy nedoskroloval, tak pardon :-)


ThinThar
ThinThar 20.01.2022 v 19:38

Chtěl bych poradit ohledně žebříčků, konkrétně Detektivky-krimi. Lze nějak nastavit roky napsání a vydání? O co mi jde. Rád bych získal inspiraci co si přečíst, ale přiznám se že současná tvorba mne nebaví. Mám rád věci od spisovatelů jako A.C.Doyl, Rex Stout, Agáta Christi, George Simenon, v tomto období se psali detektivky které jsou můj šálek kávy. Určitě nebyli jediní svého období kdo psal krimi. Můžete mi tedy někdo poradit kde získat seznam, žebříček autorů tohoto období?
Díky moc.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.01.2022 v 19:42

Nejblíž je tomu asi hledání. Dáte žánr. Potom rok vydání a hodnocení třeba 80% až 100%. Přímo v žebříčku to nejde...

Text příspěvku byl upraven 20.01.22 v 19:42

ThinThar
ThinThar 20.01.2022 v 19:54

Lenka.Vílka
Super, moc děkuji.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 20.01.2022 v 19:58

ThinThar: rádo se stalo :)

hrano
hrano 06.02.2024 v 21:13

Zdravím, potreboval by som poradiť ohľadom vyhľadávania, viem že sa dalo pekne vyhľadať knihy podľa hodnotenia, počtu hodnotiacich a pod. ale momentálne túto možnosť nikde nevidím. Neviete, či sa iba niekam presunula, alebo úplne zrušila? Ďakujem vopred



Vložit příspěvek