Videohry a počítačové hry - a my

DISKUZE » Volná diskuze


RamonVarga
RamonVarga 16.05.2016 v 09:03

Hrajete někdy, když si chcete odpočinout od všedního života, videohry? Jaký žánr, titul či sérii? Já mám hodně rád závodní FlatOut 1, FlatOut 2, pak taktéž sérii Need for Speed - hlavně Underground 2 a z RPG Skyrim a ze stříleček Return to Castle Wolfenstein, první Far Cry a taky Far Cry 2, který se odehrává v Africe, kde - SPOILER ALERT - vyzbrojuje obě strany konfliktu Šakal, zmrd, kterého musíte zabít.


Podělte se o to, co Vy hrajete, co byste chtěli si zahrát a jaké jsou Vaše oblíbené hry.

Děkuji za reakce!!!

Text příspěvku byl upraven 17.05.16 v 14:38

bikovnice
bikovnice 16.05.2016 v 10:49

Hraju ráda, bohužel poslední dobou na to není tolik času jako dřív :/ Nejradši mám Fantasy RPG - série Dragon Age, Záklínače ( třetí je naprosto super), Skyrim.. Momentálně dohrávám Assassin's Creed: Syndicate. Po delší době assassin, co mě baví. Potom mě hodně bavilo The Last of Us. Několik let jsme také s přítelem hráli World of Warcraft na offíku, teď si dáváme menší pauzu, hlavně kvůli tomu nedostatku času.

RamonVarga
RamonVarga 16.05.2016 v 12:25

A co si myslíte o novém BATTLEFIELDU 1?

http://games.tiscali.cz/preview/battlefield-1-bude-historicky-autenticky-ale-ne-na-ukor-zabavy-275999

EDIT: Myslíte si, že se po vydání BATTLEFIELDu 1 roztrhne pytel s prvoválečnými FPSkami?

Text příspěvku byl upraven 16.05.16 v 12:45

Ikkju
Ikkju 16.05.2016 v 14:16

Osobně si rád zahraju střílečku na odreagování (poslední dobou mě zaujalo třeba Metro), rpg pro ponor do světa fantasie (těším se až si sednu ke kultovní hře Pathologic), strategii pro radost z řešení komplexních situací (Cossacks), nebo adventuru kvůli atmosféře či příběhu (temné postapo Primordia ve kterém roboti řeší dědictví po lidech, nebo česká hra s pohádkovou, ale ne dětskou atmosférou - Samorost), podle nálady. Posledních dobou vybírám pokud možno něčím zajímavé záležitosti, a podařené věci jsou pro mě stejně hodnotné jako dobrá kniha - zůstane po nich neodbytný pocit unikátní atmosféry z nebo zajímavá myšlenka zažitá při hraní...

Zvláštní kapitola her by tu byly hry podle knižní předlohy, aktuálně doháním četbu Kima od Kiplinga, než si koupím stejnojmennou nezávislou hru (zrovna ta stojí za zmínku, protože v knize se zmiňuje slovo hra několikrát - kimova hra, velká hra), jsem zvědavý třeba na Nantucket (Bílá Velryba)

Text příspěvku byl upraven 16.05.16 v 14:20

EvaTurner
EvaTurner 16.05.2016 v 19:16

Videohry je důchodcovský termín.Říká se počítačové hry.

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 13:48

EvaTurner: Njn, kdybys raději napsala zážitek, nebo kterou hru právě hraješ, bylo by to lepší, nemyslíš? :-D


RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 13:49

Btw, hraje tady někdo Skyrim? Popřípadě hrajete hry po dokončení s modifikacemi?

EvaTurner
EvaTurner 17.05.2016 v 14:02

Hrála jsem toho hodně, to ani nevím, kde začít :D I když teď už asi jen Hearthstone

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 14:03

tsal: Děkuji za názor!

Jinak obecně: Těšíte se na české hry, které v brzké době vyjdou? Myslím tím třetí díl Mafie, Kingdom Come: Deliverance a Ylands od Bohemia Interactive?

Já se hlavně těším na KC: D páč, už jen to, že hra běží na CryEnginu super generace, je fajn podnět proto se na hru těšit. Dále mne na hře baví, že je taková slovanská, a docela mne nasrala jak si jednou nějací zahraniční redaktoři stěžovali, že ve hře NEJSOU - teď se chytněte za břicho - černoši (!!!). Také, ač mám draky rád, je docela fajn, že vyjde snad na světě první fantasy RPG, kde draci nebudou hrát prim.

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 14:07

A ještě k Mafii - hrál jsem jenom jedničku, ta se mi líbila, ale srala mne tím, že se ve městě nic nedalo dělat, asi jsem ten typ hráče, který chce chodit do Burger Kingu jako v GRAND THEFT AUTO: San Andreas, navštěvovat bary, pěstovat si postavu v posilovně a oháknout se v obchodě.

Druhý díl Mafie jsem nehrál, i přesto, že mám doma originálku. Njn, ale vlastně ta není moje je jen bratra - koupil jsem mu ji na Vánoce!!!

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 14:09

A zde můžete taky napsat recenzi na svoji oblíbenou hru, tak jak činím já:

FAR CRY 1

Když peklo není jenom DOOM

Byl nebyl, jeden nájemný lodivod, jménem Jack, kterého si najmula jistá novinářka, píšící o bůhvíčem, ale vlastně ho přivedla do pekla – pekla sic tropického, ale to se náš tuctový hrdina měl dozvědět až poté, co jeho šalupu odstřelili, nájemní žoldáci, kteří nechtěli, aby se náš milý tuctový hrdina dozvěděl, co se na ostrovech v překrásné krajině děje. Uf, úvod bychom za sebou měli a teď už jen rozeberu, co se mi na hře tak moc líbí/nelíbí!!!
Zaprvé: Hrdina – normální tuctový klaďas, kterého do všeho toho navezla ženská (zde doopravdy platí za vším hledej ženu), ač neobeznámen se situací na ostrovech, v brzké době na začátku hry dostane přítele na telefonu – pardón vysílačce – a tak začíná jeho dějství, jak vyzrát na všechny ty záhady, které se na souostroví doopravdy dějí.
Zadruhé: Zbraně – Začínáte s obyčejnou devítkou a mačetou, ale hned v začátku hry dostanete pro své potřeby M4ku, a následně i – jak jsem ji pro sebe nazval – hřebíkomet, sniperku, raketomet. Vždy je záhodno vědět, jakou zbraň na kterého protivníka použít. Jistě nepůjdete proti skákajícím opicomutantům, s devítkou, ale hřebíkomet zase nebude stačit na opravdu velké badass raketčíky, kteří pálí jako o život.
Zatřetí: Grafika – V roce 2004, kdy hra vyšla, šlo o top, kdy jste museli žebrat u svých rodičů/tet/strýčků Skrblíků/babiček, abyste si mohli koupit nové železo do Vašeho PC Master Race. Hra na svůj běh potřebovala dnes už běžných 3 GHz a 1 GB RAM, ale vzpomeňte, že šlo o rok 2004. Na druhou stranu jste dostali opravdu krásné prostředí, ve kterém voda byla krásně modrá a vše doopravdy připomínalo džungli, jakou na skutečných pacifických ostrovech doopravdy najdete.
Začtvrté: Pro splnění misí jste mohli využívat džíp, rogalo, člun, a vždy záleželo jen na Vás, jak misi projdete. Nejvíce se mi na Far Cry líbí to, že v každé misi musíte přemýšlet, jaký postup pro hraní je opravdu vhodný. Hra vybízí spíše k opatrnému postupu, nežli k RAMBO stylu, ale k tomu se dostanu v odstavečku ohledně umělé inteligence.
Umělá inteligence je na velmi vysoké úrovni. Po 12 letech, kdy jsem hru spustil, díky SCORE, které hru dodalo s českým dabingem, jsem si uvědomil, jak aktuální hry jsou dělané jako pro blbečky, ale Far Cry ne! Ne, tady, doopravdy platí, jedna rána ze sniperky – GAME OVER, spuštěný alarm – horda (ne ta z World of WarCraft) maníků v maskáčích skáče do džípů, ostatních vehiklů a snaží se kooperovat, tak abyste doopravdy poznali zač je toho LOKET (ne, doopravdy nemyslím ten hrad).

Za mne krásných 95 bodů.

PLUSY:
Originální prostředí, krásná grafika, velká rozmanitost splění misí,

MÍNUSY: Doopravdy těžcí protivníci, tuctový příběh a hrdina

?: Svého času doopravdy krásná hra, která potěší nejednoho fandu FPSek, který má rád výzvu, a baví ho i jiné hry než koridorovky typu Call of Duty.

EvaTurner
EvaTurner 17.05.2016 v 14:11

Já už si vystačím jen s Hearthstonem, příběhové hry nejsou pro mě, to je 100x lepší vzít si knihu.

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 14:11

EvaTurner: Hearthstone miluju, za jakou classu hraješ? Máš nějaký odkaz na super balíček? Povědaj holka!!!

EvaTurner
EvaTurner 17.05.2016 v 14:15

Za všechny :-) Nejradši mám asi Control Warriora, Entomb Priesta nebo teď toho nového N´Zoth Paladina

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 14:34

EvaTurner: Nehrávala jsi dříve Magicy?

EvaTurner
EvaTurner 17.05.2016 v 14:48

To asi jednou nebo dvakrát v životě :-)

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 15:02

EvaTurner: A na PC nebo s kamarády v reálu?

EvaTurner
EvaTurner 17.05.2016 v 15:07

To jsem ještě PC snad ani neměla :-) Ale už si to moc nepamatuju

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 15:08

Mimochodem, když už nehrajete, ale chcete vědět co se děje okolo videoher, tak doporučuji tyto dva podcasty:

hPod: http://www.hrej.cz/podcasty/

Fight Club: http://games.tiscali.cz/podcast/


Btw, doporučuji aktuální 276tý díl Fight Clubu, kde se jeden z překladatelů rozpovídal o překladu videohry Zaklínač 3.

Koukněte se zde: https://www.youtube.com/watch?v=EcawVZUfAhQ

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 15:10

A moje další recenze, mojí srdcovky:

RETURN TO CASTLE WOLFENSTEIN

Z hradu do podhradí a dál

I am back! Tak takhle bychom mohli představit nejen plecháče z Rakouska, ale i náckobijce, který se nám ukázal naposledy ve Wolfenstein: The Old Blood. Ano, skutečně mám na mysli Bí Džej Blaszkoviče, či jak se tenhle matador herní scény píše. My se však nezastavíme u nového kousku v této sérii, nýbrž se budeme snažit zastavit tajné pikle Jindřicha, zvaného Ptáčníka, který se snaží vydolovat různé paranormální síly, které by pomohli náckům v podrobení si celého světa. Příběh, jako vždy u her od id software, zde hraje podružnou roli, ale hlavně to vůbec nevadí. Určitě nikomu nebude vadit, když řeknu, že hra je pěkná i po několika – vlastně už patnácti letech. Má svůj look, a je typická tím, že tak jako v různých jiných first person shooterech, první získáte kudlu nábožnou, pak Luger (nespojovat se slovem lagovat) a v jedné chvíli už třímáte MP40, který má každý nácek. To že se vlastně "vyskytnete" na hradě, nic nemění na tom, že hra má pozvolný průběh. Misí je sdostatek a mají různý charakter – tu narazíte na skřety se štítem (nevím jak jinak bych je měl nazvat), tu na misi, kde hrajete, jako byste byli Agentem 47. Možná si na má slova vzpomenete, protože u mise, kde jsem se měl dostat do základny, když jsem byl vyhozen z letadla s padákem na zádech, jsem tuhle misi proklínal. Tak těžká byla a asi si nebudu nalhávat, že pro dnešními Cool Of Dutami odkojenými hráči, by to zabalili snad po třetím opakování. Kromě toho, vlastně každá mise je různorodá, a je skutečně doopravdy znát, že si id software dalo záležet, aby hra nebyla dnes už běžným koridorem, ale je mistrným znakem level designu. Tu opouštíte hrad na lanovce (ne, nevypadá jako z pražského Petřína), dostáváte se do prostředí tajných laboratoří, kde se klonují/vyrábějí/whatever roboti, jako by postižení tím, že nemají dolní končetiny. Bossové jsou hodně tuzí a jsou výzvou pro nejednoho matadora. Co ale bude dnešnímu hráči – pokud si hru sežene – vadit nejvíce, bude to neexistence autohealu, či gears of warovským krytím za bednami. Prostě musíte sbírat lékarničky, ale taky – pokud narazíte na podezřelý předmět, kterým se dá otočit něco – může se Vám stát, že objevíte tajnou skrýš (v angličtině je pro to krásný výraz secret area). Takže pokud máte rádi tématiku paranormálních sil, jinou druhou světovou válku, než ta která se odehrává v Call of Duty, běžte na STEAM, GoG či kde se dá nyní hra sehnat (teda legálně samozřejmě) a vrhněte se do víru německého hradu a podhradí.

Za mne krásných 85 bodů.

PLUSY: malá hardwárová náročnost, rozmanitost prostředí a německých nacistických hajzlů

MÍNUSY: obstarožní grafika, tuhost některých nepřátel a mise, kde se máte dostat na základnu s V2.

?: Doporučuji všem, kterým se už přejedla už válka mechbotů, crys a nanobotů, a chtějí se vrátit do doby, kdy lékarnička nebyl pro vývojáře sprostý pojem.

EvaTurner
EvaTurner 17.05.2016 v 15:13

Já občas sleduju jen nějaké věci ohledně HS :)

RamonVarga
RamonVarga 17.05.2016 v 15:15

HS? Hearthstone? A nejsi náhodou registrována na hearthpwn.com???

EvaTurner
EvaTurner 17.05.2016 v 15:21

To nejsem, ale trošku to znám. Hodně balíků se na těch webech dá najít, ale já si spíš dělám svoje vlastní :-)

RamonVarga
RamonVarga 18.05.2016 v 10:34

Kouká někdo z Vás na let´s playe Vašich oblíbených her? Já sice nehraju nového DOOMa, ale z JůTubu už jsem si stáhl let´s play, který dělá hovado Agraelus.

Luvák
Luvák 18.05.2016 v 11:00

To mi popravdě přijde jako naprostá ztráta času. Jinak si plesknu strategie - Hearts of Iron, Crusaders Kings, Europu Universalis či Victorii. A nebo mojí nejmilejší hru - Plants vs. Zombies.



Vložit příspěvek