Vánoce a vše, co k nim patří


book_fan
book_fan 24.12.2019 v 15:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Skallarix
Skallarix 25.12.2019 v 11:03

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

encyklopedie
encyklopedie 25.12.2019 v 11:23

....já bych si dovolil napsat, že většina těch cizích pi...in, jako je "helouvín" krampus, posr.nej Santa s kokakolou a hambáčem.... jsou na dvě věci ..... na ..... a na nic.
Není nad pravé české Ladovy Vánoce....
...připadá mi to, že si už lidé ani neváží tradic a krásy kdysi českého národa...

Text příspěvku byl upraven 25.12.19 v 11:30

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2019 v 11:39

Ladovy Vánoce...no, u nás včera celý den buď andělé plakali nebo čurali, ale nemrzlo jim to... :(

encyklopedie
encyklopedie 25.12.2019 v 11:41

Lenko ....krásné Vánoce nejsou jen o sněhu /sice už 30 roků sníh pořádně chybí...

hannah2000
hannah2000 25.12.2019 v 11:48

Před Vánoci jsem doma dělala malý průzkum, na co se kdo u nás v souvislosti s Vánoci vlastně těší (a co všem pomáhá zdolávat tu předvánoční honičku :-) )
- manžel má na Vánocích nejraději pohádky, co budou dávat v televizi a ten klid, co nastane po tom shonu
- dcera se těší na příval nových knížek pod stromkem (je po mně knihomol:-) )
- neteř (studuje střední školu) se těšila nejvíc na salát a řízek, co bývá tradičně k štědrovečerní večeři :-D
- no a já mám na vánocích nejraději bramborový salát (děláme ho jen na Vánoce) a tu spoustu volna (co tedy hrozně rychle uteče) a čtení knížek

Takže shrnuto u nás k Vánocům patří bramborový salát, televizní pohádky a knížky :-).

PS: A nová pohádka na ČT1 "Princezna a půl království" se nám, přes počáteční rozpaky, docela líbila. Tak trochu jiná, humorná, celkem koukatelná :-).

PS2: Všichni by chtěli sníh nebo aspoň pár vloček, co by tu vánoční pohodu zdokonalilo.

Text příspěvku byl upraven 25.12.19 v 11:52


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2019 v 11:49

Encyklopedie: jo, každý rok je všechno, co je třeba, aby to bylo dokonalé (letos jsem měla třeba jenom dvě kosti v krku a dostala ponožky), ale s tím sněhem by to bylo dokonalejší :)

Naias
Naias 25.12.2019 v 12:00

Ja sa najviac teším na to, ako odfláknem upratovanie a namiesto toho si budem čítať. Ešte furt nemám plne upratané, ale však aj zajtra je deň. A ponožky som nedostala. Čo si želať viac?

R.E.M.
R.E.M. 25.12.2019 v 12:10

Naias: Líbí se mi tak rozumné názory a přístup. :-))
Nemám ani "stoprocentně vše naklizeno" ani vše cukroví naplněno a dozdobeno, ale mám doma pohodu a mj. komínek nových knih. Když bude docházet hotové cukroví, naplním za pár dnů další, hm, nebo nenaplním. :)

Text příspěvku byl upraven 25.12.19 v 12:10

R.E.M.
R.E.M. 25.12.2019 v 12:11

hannah2000: Skvělý nápad a skvělý průzkum.

Skallarix
Skallarix 25.12.2019 v 12:35

@encyklopedie - :-D Na takový erudovaný příspěvek tak kulturně vzdělaného člověka se odpovídá těžko.....

Eicherik
Eicherik 25.12.2019 v 13:24

Vánoce jsou fajn a je jedno, jak si je kdo oslaví. Jen by se nikdo neměl pokud možno zbytečně stresovat. Bez dvou věcí si neumím Vánoce představit. Bez jmelí a nějakého svícnu. Letos jsem viděl prodávat takové obří trsy jmelí za 150,- Kč, takoví si musím příští rok taky pořídit. A na co se těším? Na takovou tu nepopsatelnou atmosféru starých věků. V peněžence už mám taky novou kapří šupinku. :-)
Ponožky jsem dostal a radost z nich mám nefalšovanou. A taky třeba "jégrovky", pod "kapsáče" je to v zimě neocenitelná výstrojní pomůcka. :-)

Naias
Naias 25.12.2019 v 13:57

Ja bez kapustnice. Bez kapra sa zaobídem, aj bez imela, a už som rozchodila Vianoce aj bez stromčeka. Ale kapustnica musí byť! A stresovať som sa začala práve teraz, lebo som si uvedomila, že som si nechala toľko kníh špeci na sviatky, že nemám šancu to stihnúť. Ale ak prihodím aj víkend a Nový rok, tak snáď hej.

bamba
bamba 25.12.2019 v 14:50

myslím, že pri Vianociach nastávajú dve základné filozofické otázky - pri vešaní stromčeka a pri výrobe šalátu. Teda či idú čokolády na stromček, alebo do misy, a či je šalát majonézový, alebo octový.

Eicherik
Eicherik 25.12.2019 v 15:17

Taky by na stole neměla chybět podzemnice olejná. Neloupaná a pražená. :-)

Dudu
Dudu 25.12.2019 v 15:42

Já tedy zásadně bramborový salát /klidně i bez křížku/ k tomu mám nejraději čerstvě upečenou bagetku. U nás držíme o svátcích špacírovatelský zvyk. Včera to bylo Na Tokáni a dnes Brand. Zítra musím do práce, takže vychutnávám ještě klídek před zítřejším ranním vstáváním/které mi nedělá dobře/.

encyklopedie
encyklopedie 25.12.2019 v 15:44

Dudu, ty ráno vstáváš do práce a já vstávám do důchodu.....nevyměnil bych

ijcro
ijcro 25.12.2019 v 15:55

Šupina z kapra do peněženky je základ, že třeba i to štěstí na blbouna sedne :)

ale taková šupina ze žraloka? Má vůbec žralok šupiny?

Text příspěvku byl upraven 25.12.19 v 15:57

Dudu
Dudu 25.12.2019 v 16:03

Encyklopedie, to věřím. Jedinou výhodou zítřejšího vstávání vidím v tom, že silnice budou prázdné.

ijcro
ijcro 25.12.2019 v 16:04

jen se nespleťte, zítra je obvyklý den nájezdní :)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2019 v 16:11

Víte, co bylo nejhorší na tom být 23 a 24 v práci? Koukat na to, jak lidi s těma svejma plbejma vozejma a nakupují žrádlo, jako kdyby 25 měla být apokalypsa. Dva dny zavřený obchod a lidi jsou z toho úplně mimo :( klid a mír nikomu už nic neříká. Spíš obžerství rovno Vánocům :(

encyklopedie
encyklopedie 25.12.2019 v 16:15

Lenko ....na Vánoce jsem bral 30 deka šunky /mám domácí klobásky k tomu/ .... na to jsem čekal 42 minut ve frontě.... přede mnou brala baba půl kila šunky, debrecínky, vysočiny, zauzeného salámu a kladenské rolády ....a to všechno dvakrát.....

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2019 v 16:26

Encyklopedie: já nechápu, kdy to lidi všechno sní. Nebo spíš, kde na to vezmou čas všechno sníst :D

Tajně doufám, že to paní měla pro sousedku, když to měla dvakrát, ne všechno pro sebe :D

encyklopedie
encyklopedie 25.12.2019 v 16:34

Lenko, jak jsem vyrozuměl z jejího kecání ve frontě, tak to brala taky pro dceru .... já dělím při pohledu silnější lidi na "docenty" a "nadcenty" .....tahle paní byla "nadcent" ...tak se nedivím, že do sebe dostane dvě a půl kila uzeniny /podle mého úsudku ji ještě tak kilo uzeniny chybělo ....a pokud je její dcera po ní ...... tak není co řešit

Text příspěvku byl upraven 25.12.19 v 16:40

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 25.12.2019 v 16:51

Encyklopedie: snědla jsem teď tři chlebíčky a mám dost. A ke kachně k obědu měla tři mini bramborový knedlíky. Jsem najedená asi i na zítra :D proto nechápu, kam to lidi rvou... :( ale ti prostorově rozměrnější lidé to asi nemají na hlad. Možná jenom na chuť. Ale nechci soudit. Jenom nechápu, protože mi to nedává smysl...



Vložit příspěvek