Ukradnutá kniha


bamba
bamba 29.12.2016 v 20:47

kniha, ktorú ste vzali, alebo vám bola odobratá...

newtory
newtory 29.12.2016 v 22:59

Bolo ich viac,ale som lupič gentleman,všetky som časom vrátil.
Zato mne sa nevrátil (a nemám ho dodnes) Joseph Roth,navyše osobou,od ktorej by som to najmenej čakal.

Text příspěvku byl upraven 29.12.16 v 22:59

Eicherik
Eicherik 30.12.2016 v 07:19

Mě může být Bible ukradnutá. :-D

bamba
bamba 30.12.2016 v 09:09

dobrovoľne sa priznávam k - Historickej príručke do Dorazila - boli by ju aj ta skartovali v rámci letnej údržby univerzitnej, knižnice - takže som ju skôr zachránila, než čmajzla.

eraserhead
eraserhead 30.12.2016 v 09:26

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

denib
denib 30.12.2016 v 13:39

Já jsem žádnou knížku neukradla, ale je pravda, že mi jedna nechtěně zůstala. Spolupacientka v nemocnici mi půjčila V tajném státě. I když jsme si na sebe vzaly kontakt, už jsme se nesešly, abych jí mohla vrátit. A adresu mi nenapsala. To ale není krádež, že ne?


Paulett199
Paulett199 30.12.2016 v 15:19

Přišla jsem o hodně knih,zejména když jsem ještě byla mladá a blbá a myslela si,že každý rád čte a každý chová ke knihám úctu tak jako já. Půjčovala jsem knihy ráda a často, až mě zkušenost vyléčila. Dnes půjčuji své knihy sporadicky a jen prověřeným lidem :-) Ztráty jsou tudíž minimální :-)

rafej
rafej 30.12.2016 v 21:50

Kdysi jsem byla v pokušení nevrátit do knihovny jednu knihu, o které jsem věděla, že je vyprodaná a mám téměř nulovou šanci ji sehnat. Nakonec jsem zdárně překonala pokušení a knihu vrátila.
A co se nestalo. Druhého dne po vrácení knihy jsem šla po ulici a na místě, kde obyčejně nic nebylo, se objevil malý stánek s knihami a jeho prodejce měl na pultě přesně to, s čím jsem se předchozího dne s tak těžkým srdcem loučila.
Knížku jsem okamžitě koupila i s dalšími dvěma díly, v naprosto perfektním stavu a do dneška ji spokojeně opatruji v knihovně.
Zní to téměř jako nějaký pohádkový příběh, ale díky tomuhle zážitku jsem už nikdy neměla cukání si něco, co mi nepatřilo, ponechat.
Já na oplátku ztratila jen jeden mimořádně neobvyklý kapesní slovníček, který jsem nepříliš proztřetelně zapůjčila a už se mi nevrátil.

Text příspěvku byl upraven 30.12.16 v 21:51

zlovlk
zlovlk 31.12.2016 v 14:17

A já už se těšil, že "ukradená kniha" patří do Čtenářské výzvy, že jaksi tvoří přirozenou dvojici s "darovanou knihou" - a že sem tudíž brzy začnou proudit první vyprávěnky o pokusech ve jménu Výzvy pronést Hledání ztraceného času pod kabátem, o pašování poezie ve formátu kolibřík v sáčku v žaludku jako heroin, o pěstních duelech s ochrankou Neoluxoru a vůbec o všem tom krásném kleptomanickém životě. Škoda. Tak snad příští rok - aby měla ta čtenářská výzva trochu šťávu. Protože vybrat knihu pohádek, to umí každý, to není žádná morální oběť!

bamba
bamba 31.12.2016 v 15:07

k zlovlk - ja som to chcela do výzvy pridať, ale nešlo to.

Skallarix
Skallarix 31.12.2016 v 15:15

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

zlovlk
zlovlk 31.12.2016 v 15:30

Možná by se na tomhle základě dala vytvořit úplně separátní výzva:

1. Kniha ukradená kamarádovi nebo příbuznému
2. Kniha ukradená neznámému člověku
3. Kniha ukradená v knihkupectví
4. Kniha ukradená v antikvariátu
5. Kniha ukradená v knihovně
6. Kniha ukradená z archivních fondů Národní knihovny
7. Kniha, jejíž krádeží způsobíme prodejci škodu alespoň 2000 Kč / 75 Euro
8. Kniha ukradená v zahraničí mimo Evropu
9. Rukopis ukradený autorovi před odevzdáním do nakladatelství
10. Ukradená kniha s podpisem autora
11. Kniha ukradená bez použití rukou
12. Kniha ukradená zcela nahým člověkem
13. Kniha ukradená, přečtená a vrácená, aniž by si vlastník ztráty povšiml
14. Kniha ukradená pomocí cvičeného zvířete
15. Kniha ukradená člověku, který vlastní pouze tuto jednu knihu
16. Kniha ukradená tak, aby se tato krádež projednávala před soudem
17. Leporelo ukradené dítěti
18. Kniha, jejíž veškeré dostupné výtisky jsou ukradeny
19. Kniha, jejíž krádež bude zmíněna v celostátním tisku
20. Kniha uloupená se zbraní v ruce

Kdo si troufne?

newtory
newtory 31.12.2016 v 15:32

21. Kniha která mi může být ukradená.

Skallarix
Skallarix 31.12.2016 v 15:42

... Což Eicherik tu vystihl už dokonale.

newtory
newtory 31.12.2016 v 15:46

Ale len za Vás. Zadania majú byť všeobecné.

Hraboshka
Hraboshka 31.12.2016 v 16:22

Zlovlku, to je paráda! Rozhodně dobrodružnější než darovaná kniha apod. Zítra máme prvního, všude bude zavřeno, takže mám skvělou příležitost vykrást knihkupectví, antikvariát a knihovnu...

denib
denib 31.12.2016 v 16:30

zlovlk: no super, hned začnu cvičit svojí želvu :-) a taky si pořídím pořádné zámky ...

bamba
bamba 31.12.2016 v 17:39

6 je univrzitná knižnica niečo ako váš archív národnej knižnice ? Potom by som mala bod splnený. A asi trošku premlčaný.

zlovlk
zlovlk 31.12.2016 v 20:27

Cílem šestého bodu je způsobit co nejnenapravitelnější škody na kulturním životě národa, proto je cílem Národní knihovna, která archivuje od každé publikace alespoň jeden výtisk. Bude-li tento ukraden, stane se neúplná sbírka předmětem krutého posměchu, tím spíše, pustí-li se do Výzvy početné zdejší osazenstvo. Je možné tento bod nahradit i univerzitní bibliotékou, ale pouze v případě, že jde o výtisk studenty často půjčovaný a nepostradatelný pro výuku!

tsal
tsal 01.01.2017 v 11:47

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

newtory
newtory 01.01.2017 v 12:27

Presne ste popísali,čo sa mi tiež stalo a dodnes mi to behá hlavou.
Neviem kedy,ako ani kam,ale niet jej.

bamba
bamba 01.01.2017 v 13:03

ja mám problém občas opačný. Mne sa knihy nasublimujú a sem tam sa stane - vo výnimočných prípadoch, že mám niečo dva krát a ešte na rozdiel od zvyšku knižnice sú tie dva výtlačky tesne za sebou.To nasublimovanie asi občas súvisí aj s dedením knižníc po svojich predkoch.

Bilky
Bilky 02.01.2017 v 15:41

TSAL:
Podla mna, ako existuje PLANETA PREPISOVACIEK, kde ziju vsetky "propisky", ktore sa stratia, alebo zahadnym sposobom vyparia, sublimuju, zmiznu atd. a ako existuje aj PLANETA PIPI, o ktorej sniva armada kuriat, ktora ide denne na spracovanie a potom v igelite do mraziakov a o ktorej spieva L.POSPISIL (od 4:10 min- https://www.youtube.com/watch?v=8dG2sYuexnk)
- tak existuje aj PLANETA KNIH, kde tie potwory ziju vlastnym zivotom, chodia do kina, na prechadzky, kecaju o laske a urcite maju aj diskusne prispevky o sublimovanych ludoch ;)

Text příspěvku byl upraven 02.01.17 v 15:42

tsal
tsal 02.01.2017 v 20:27

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Bilky
Bilky 02.01.2017 v 20:48

Tiez som prisiel k 4 kniham netradicnou cestou:
Ked som bol na vojne v base a nadsluhoval, tak zatial zavreli vojensku kniznicu kvoli stahovaniu a knihy som uz nestihol vratit ;) HOSTUJUCI PROFESORI sa odftedy stali mojou top knihou :)

TSAL:
To mas od toho Bulycova ;)



Vložit příspěvek