...třeba někoho zaujme v literatuře

DISKUZE » Volná diskuze


mata57
mata57 13.02.2020 v 11:50

Jájejí: Na zákaz zobrazování podob (kohokoli) a symbolů žádný zákon není. "Mykologickou příručku" schovávají pod učebnice. Jde o dokumentární artefakt... Jednou jste zde zmínila modelářský svět. Můžete se informovat o letitých sporech o zobrazování svastiky na maketách letadel. Věc není jednoduchá. Nelze na všech vyobrazeních malovat "okénko", a co je historické a co je propaganda, neurčitelná hranice.
Přece historii nemůžeme zakopat pod koberec... To stejné s "příručkou", ať se všichni dozví o co jde a o co šlo... Mami, tati, jak vypadá zlo?

Sarah01
Sarah01 13.02.2020 v 11:50

siena - Z mého příspěvku není jasné, že to není správné? Víte, neznáte mě, ale hned máte jasno. Nepíšu o tom, že nic nemá smysl. Ale jsem velký velký skeptik, to je snad z příspěvku znát. Jak už bylo řečeno výše, zákony máme, ale není vymahatelnost a nebude, dokud to půjde takto. Nepomáhá tomu ani korupce, kterou je prolezlá naše státní správa skrz naskrz.
A tím končím, protože to je nekonečná debata a tím, že o tom budeme jen mluvit, nic nezměníme.

Sarah01
Sarah01 13.02.2020 v 11:54

Ad červená knihovna - myslím, že podle obálky to dnes vůbec nepoznáte. Takové ty Panské domy a Venkovská sídla, to tam určitě patří taky a jaké mají krásné obálky.

encyklopedie
encyklopedie 13.02.2020 v 12:07

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 13.02.2020 v 12:07

Sarah01, ano, mně to zřejmé nebylo. Ano, neznám, mohu soudit jen dle toho co napíšete, ostatně jako každý tu. A ano, skeptický přístup, s dovolením, je pro mne přístup...všechno je jedno, nic se stejně nezmění. S tím souvisí i to Vaše "dokud to půjde takto"...

siena
siena 13.02.2020 v 12:10

encyklopedie, věřím, že s tím nebude spousta zdejších uživatelů souhlasit, určitě by se rozjela debata o svobodě slova a smýšlení. Ale pro mne je řešení, které přijalo knihkupectví, správné.


Sarah01
Sarah01 13.02.2020 v 12:25

encyklopedie - četla jsem o tom, bohužel lidi si na sociálních sítích nevidí do huby. Ok, vyhodili ji, v pořádku, ale ona tím názor určitě nezměnila.
siena - názor mám jaký mám, zatím mě nikdo nepřesvědčil, abych ho změnila, to jsou bohužel zkušenosti. A pořád jste nenapsala, jak byste chtěla zákony vymáhat vy sama.

encyklopedie
encyklopedie 13.02.2020 v 12:33

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

JáJejí
JáJejí 13.02.2020 v 13:45

pro mata57:

Proč té knize neříkáte jejím titulem? Proč napíšete "mykologická příručka", když myslíte dětskou knihu, která byla poprvé vydána v třicátých letech ve fašistickém Německu.?
Právě u jazyka tohle všecko začíná.

Kdyby ji dnes vydal někdo v tzv. kritickém vydání, tj. opatřil ji předmluvou, poznámkami a vůbec patřičným kontextem, nenapsala bych ani popel.

Co se týká svastik na maketách válečných letadel, neměl nikdy nikdo z našich modelářských přátel sebemenší problém. Ale Hitler na hrnek, tričko, podložku pod myš prostě nepatří, protože to není studijní materiál, ani výuková pomůcka, ani svědectví doby.

Nepotřebujeme speciální zákony na úplně všechno, potřebujeme pár neodporujícíh si zákonů, samozřejmě Listinu základních práv a svobod a HLAVNĚ nezávislé a nezkorumpované soudce, kteří budou ctít ducha zákona.

Text příspěvku byl upraven 13.02.20 v 13:46

Sarah01
Sarah01 13.02.2020 v 13:57

encyklopedie - asi mám na sociální sítě stejný názor, ale bohužel jsem též byla donucena vlézt na FB, kvůli koníčku, jinak bych neměla přehled a nebyla v kontaktu, který nutně potřebuju. Bez něj bych byla v háji a emailem už dnes nikdo nekomunikuje, spíš výjimečně.
O té propuštěné knihkupkyni jsem tuším četla někde ve zprávách, asi na aktualne.cz myslím, ony všechny zpravodajské servery o tom spěchaly informovat. Stejně jako o klučinovi sraženém na přechodu...mimochodem, nezdá se vám, že je teď těch srážek s chodci nějak víc?

Text příspěvku byl upraven 13.02.20 v 17:10

mata57
mata57 13.02.2020 v 14:25

Jájejí: Promiňte, ale zase začínáte "perlit". Pořádně se seznamte s kauzou hrnků s Ádou. Možná vám bude chvíli trvat, než zjistíte, že se s tím, bohužel, nedá nic dělat. Zde vám nepomůže žádná Magna Charta a pokud zapřemýšlíte dál, tak dojdete k závěru, že lepší je zlo viditelné a poznané než skryté a číhající. Názvy paroduji, neboť alespoň tak se od nich mohu vymezit a "dílo" zesměšnit. Co se týče modelů letadel, zjevně nevíte o co jde, asi vaši známí nejsou maketáři a milovníci letecké historie, což vám nikdo nevytýká.

encyklopedie
encyklopedie 13.02.2020 v 18:36

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 13.02.2020 v 19:26

encyklopedie: Co jsem to zahlédla?! V. Stýblová autorkou pokleslé literatury?! To snad ne. Přečetla jsem několik knih od V. S., Skalpel, prosím, Dům u nemocnice, Mně soudil noc. Jen Lužanská mše mě nebavila, ale jako pokleslou literaturu bych tuto knihu neoznačila.

JáJejí
JáJejí 13.02.2020 v 19:47

mata57: Neochotou odpovídat na přímo položené otázky a pro svá trvzení uvádět argumenty mi připomínáte Eicherika a ZÓNU. Můj zájem o diskusi s vámi skončil.

Znám jen dvě situace, v nichž se nedá nic dělat. A ani v jedné z těchto tří případů nenastala.

Eicherik
Eicherik 13.02.2020 v 19:57

To jsem celej já. :-D

http://nd05.jxs.cz/808/348/09a08c4251_81737227_o2.jpg

Lector
Lector 13.02.2020 v 20:04

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eicherik
Eicherik 13.02.2020 v 20:15

Lector: Máte samozřejmě pravdu. :-)

alekis
alekis 13.02.2020 v 20:38

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

R.E.M.
R.E.M. 13.02.2020 v 20:44

alekis: Nevadí :) , hledat znovu nebudu. V tolika příspěvcích už bych se ztratila. :)

Eicherik
encyklopedie
encyklopedie 13.02.2020 v 20:51

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 13.02.2020 v 20:55

https://www.ucl.cas.cz/cs/pracovnici/vyzkumni-pracovnici/106-travnicek-jiri

(minimálně) podle věku už měl mít trochu přehled. Jestli je paní Stýblová pro Ústav prototypem pokleslé literatury, dost by mne zajímalo, kdo je podle nich hoden jím nebýti.

R.E.M.
R.E.M. 13.02.2020 v 21:06

encyklopedie: Já jsem pochopila, že se podivuješ nad výrokem p. Trávníčka. Reagovala jsem na uvedený výrok a současně na tvůj dotaz, co si o tom myslíme.

alekis: Můj příspěvek byl trochu zavádějící, to je fakt.

Raksa.A
Raksa.A 13.02.2020 v 21:09

encyklopedie, z těch povídek doporučuju Vhoď vojáka - vhoď dalšího. A pak se mi líbila jedna o II.světové a Lokim, ale bohužel už nevím název.

triatlet
triatlet 13.02.2020 v 21:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.



Vložit příspěvek