Štítky :-)


elfos
elfos 04.07.2013 v 11:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Koka
Koka 12.07.2013 v 16:48

tyflopedie, optimismus, dermatomykózy, dermatovenerologie, sexuálně přenosné nemoci

- všechno de sebe zapadá, ale co u toho dělá ten optimismus?!

knedlik
knedlik 30.07.2013 v 21:50

Koka: to je jistě ten potřebný optimismus k tomu, aby to člověk nějak zvládl a neklesal na mysli :-))

mateřská láska, Henry Thoreau, antiochijská škola, hipoterapie, neuropsychologie

Koka
Koka 30.07.2013 v 22:23

Knedlik-u, pokud tě z děl autorů antiochijské školy nevyléčí ani Thoreau ani neuropsycholog, zbývá už jen hipoterapie placená z prostředků získaných na základě mateřské lásky. Jinak to nevidím :-)

HTO
HTO 30.07.2013 v 23:05

voříšci, přežití v přírodě, Polynésie, Aristoteles, sv. Tomáš Akvinský

knedlik
knedlik 05.08.2013 v 16:14

duše, spiritismus, hinduismus, teosofie, Buddha

jasný signál, že je třeba vydat se na cestu za vyšším poznáním! :-)


RADOST
RADOST 06.08.2013 v 18:48

fosilní paliva, účetnictví, výzkum, Večerníček, městská fantasy

RADOST
RADOST 16.08.2013 v 08:32

Kniha mrtvých, sovětská vesnice, noční můry, písemnictví, narcismus

knedlik
knedlik 16.09.2013 v 20:57

klinická smrt, starověká židovská filosofie, slovenský film, pizza, pece

ponorka
ponorka 17.09.2013 v 00:21

mlýny, Jan Amos Komenský, upalování čarodějnic, Černobyl, exekuce

Tyhle štítkové kombinace by mohly být osnovou básně.
Tahle by ale byla poněkud pochmurná. :-)

Text příspěvku byl upraven 17.09.13 v 00:22

MartinezZ
MartinezZ 24.03.2015 v 19:01

Mám např. nakladatelství Paseka:
http://www.databazeknih.cz/nakladatelstvi/paseka-92/rn/strana-1

A hrozně rád bych si vyfiltroval jenom knížky s tématikou WWII - nemám jak. Přitom knížky už nějaké štítky mít přiřazeny budou. Přitom vpravo od názvu nakladatelství a vpravo pod/nad reklamní pozicí by se seznam dostupných štítků u knih daného nakladatelství vejít mohlo, byť třeba jako rozklikávací podrobnější filtrování.

PS: V IE11 na Win7 pravá reklamní pozice způsobuje, že se vedle sebe nevejde pět knih, ale jen 4 a pátá je na vlastní řádce samotná. Pak jsou zase 4 knihy a pod nimi pátá atd.

MartinezZ
MartinezZ 25.03.2015 v 09:42

A když už jsme u toho, tak něco podobného také v sekci Knihy a Štítky.

V knihách si sice vyfiltruji žánr a podžánr, ale chybí mi možnost si dopilovat a dofiltrovat podrobnější vyhledání pomocí štítků. (Naučná lit --- Military --- 2. světová válka + případně další štítky).

Stejně tak Štítky - 2. světová válka mi vypíše všechny knihy s tímto štítkem, ale zase nemám jak si vyselektovat smysluplnější seznam knih např. pomocí konkrétního žánru nebo i dalších štítků, nemluvě o nějakém řazení od nejstaršího vydání originálu apod.

V databázi (Databázi) by mělo jít vyhledávat a využívat nashromážděné informace. Tady bohužel mám jen několik různých a rozdílně se chovajících možností jak si nechat vypsat a zobrazit výsledky, se kterými už dál nemohu nic dělat, takže mám pak třeba 3x něco různého ale ve výsledku neužitečného, protože to stejně musím všechno ručně proklikávat, což mi přijde trochu proti smyslu "databáze". :'(

Bonda
Bonda 22.03.2016 v 18:44

Ano, pokročilé vyhledávání s možností kombinace faset by bylo skvělé, souhlasím.

Jinak mně se navíc zdá, že vyhledávání podle štítků nefunguje. Např. štítkem surrealismus jsou podle mého názoru označeny i knihy, které se pomocí tohoto štítku nevyhledají. Nebo dělám něco špatně?

mmouse
mmouse 16.09.2017 v 23:58

Kromě toho, že by se hodil seznam existujících štítků (viz. samostatné diskuzní téma), navrhoval bych ještě zvýšení počtu možných štítků u knihy. Počet 10 mi připadá omezující, u některých knih lze snadno vyčerpat. Také bych se přimlouval za výpis štítků seřazený podle abecedy (platí i pro třídění jiných seznamů na webu tam, kde není zjevně dané jiné kritérium - například zobrazení podle roku vydání).

siena
siena 17.09.2017 v 10:07

Spíš než zvyšování počtu, by byla, pro vyhledávání knih, lepší a účelnější možnost jejich kombinace. Stejně jak je to teď u Kategorií/žánrů...

Text příspěvku byl upraven 17.09.17 v 10:14

Azizi
Azizi 17.09.2017 v 11:54

Ako už uviedla elfos, zoznam abecedne zobrazených štítkov tu je. Avšak ako tu už bolo veľa krát spomínané, bola by dobrá ich kombinácia so žánrami. A možno aj nápad, ktorý spomína siena. Osobne si tiež myslím, že "pokročilé vyhľadávanie" je dosť skryté pre nových užívateľov, ja tiež si málokedy spomeniem, že mám kliknúť na tú lupu a potom sa mi až zobrazí červené tlačítko, hm.

Teraz som si všimla, že položka "pokročilé vyhľadávanie" je už aj pod Knihami, ale tiež sa mi zdá trochu v úzadí, na to, že je to jedna z najdôležitejších funkcií. Dala by som ten odkaz možno trochu vyššie a výraznejší, neviem.

snimcibdim
snimcibdim 19.11.2017 v 14:54

Uvítala bych možnost u knih štítky nejen přidávat, ale případně i vymazat chybné. Aktuálně to ten, kdo knihu nevložil, dělat nemůže (nebo jsem nepřišla na to jak). Občas tam jsou hrozné blbosti.
Např. toto se opravdu neodehrává v georgiánské Anglii:
https://www.databazeknih.cz/knihy/valka-ruzi-1-boure-326493

Naias
Naias 19.11.2017 v 18:22

Ja nesprávne štítky, prekladateľov, vydavateľstvá a ostatné chyby hlásim cez „upravit / doplnit údaje“ – „Nahlásit chybu“.

siena
siena 19.11.2017 v 19:19

Existuje i samostatné vlákno, kde se tyto chybné štítky dají nahlašovat...
https://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6/chybne-stitky-upravy-a-opravy-3606/str-2#new

Ani ten, kdo knihu vkládá, nemůže nic sám mazat.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 05.06.2018 v 22:46

Ahoj, potřebovala bych znát názor ostatních. Nějak jsem se ztratila v názvosloví. Ve štítkách je možnost výběru "zfilmováno" a "zfilmováno tv seriál". Všem je jasný, co to v praxi znamená. Též nově přidaný štítek "novelizace" je taky jasný. Ale co případ, kdy vyjde kniha, která námětem vychází z filmu nebo seriálu, ale nejedná se o novelizaci, ale úplně nový do té doby nikde nepublikovaný příběh? Třeba, co se dělo mezi první a druhou sérii a podobně. Jak se tomu říká? Děkuji za odpovědi, pokud mi pomůžete. Potom nahlásím vytvoření štítku.

Text příspěvku byl upraven 05.06.18 v 22:48

Lector
Lector 05.06.2018 v 22:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Pelapania
Pelapania 05.06.2018 v 23:13

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.06.2018 v 06:59

Zatím děkuji za názory.
Spin-off ne, to je trochu jinde.
Ale to spojení "odvozeno" + něco k tomu zní dobře. Ale je to takový dlouhý. Jestli by mi prošel výraz z angličtiny "tie-in" si fakt nejsem jistá...

Text příspěvku byl upraven 06.06.18 v 07:00

Pelapania
Pelapania 06.06.2018 v 07:10

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 06.06.2018 v 07:15

Pelapania: jo, ten jsem myslela jako vhodný...toho, kterého se nemají chytnout je ta novelizace (vstávala jsem před pár minutami :D nechť mi to je výmluvou...)



Vložit příspěvek