Seznamy na Databázi knih


LordSnape
LordSnape 17.04.2015 v 23:26

Abych se přiznal, tak tomu rozdílu buď nerozumím, anebo mi nepřijde tak markantní. Já už na srazu trošku orodoval za to, že by se mi líbil a upotřebil bych i seznam "odložených - nedočtených"...

Azizi
Azizi 17.04.2015 v 23:50

Ja len na priblíženie k tomu zoznamu Zaujalo ma... Často sa mi kedysi stávalo, že som tu našla nejakú zaujímavú knihu, či už ma zaujala témou, alebo nejaký konkrétny komentár... Ale zhodnotila som to tak, že čítať by som ju ale asi nečítala. A potom povedzme o pol roka som si na tú knihu veľmi hmlisto rozpamätala, chcela som ju nájsť, ale nepodarilo sa mi to, keďže som nevedela názov ani autora. Len jedinú z mnohých takýchto kníh sa mi podarilo neskôr dohľadať, lebo som si trochu pamätala o čo v nej išlo a poradili ste mi tu v diskusii, čo to je za kniha - Torey L. Hayden - Spratek. Síce tú knihu čítať nechcem (aj keď nevylučujem, že do budúcna zmením názor), ale veľmi ma zaujala jej autorka, to čo podľa všetkého dokáže s deťmi. Alebo ďalší príklad, kedysi som videla skvelý film o černoške, ktorá ušla z púšte, presadila sa v Amerike a napísala o tom knihu (Waris Dirie - Púštny kvet). Tak tiež som si tú knihu uložila, lebo ma celý ten jej príbeh veľmi zaujal. Alebo ma zaujalo, že nedávno vyšla kniha o mojom obľúbenom spevákovi Leonardovi Cohenovi. Alebo tam mám knihy, ktoré mi odporučili kamarátky a aj keď to nie je celkom moja šálka kávy chcem si zapamätať, ktoré to sú. Tých rôznych príkladov je veľmi veľa. A priznám sa, že názor na niektoré z tých kníh sa u mňa po čase zmenil a rozhodla som sa, že si ich predsa len prečítam.

Zhrnula by som to asi tak, že nie všetky knihy, ktoré ma zaujmú, si chcem prečítať. Zato všetky knihy, ktoré ma zaujmú, si chcem zapamätať.

Text příspěvku byl upraven 18.04.15 v 00:32

LordSnape
LordSnape 18.04.2015 v 00:00

Já to vše hážu do "chci si přečíst" a pak to po čase proberu, protože u některých si to člověk rozmyslí atd. Nicméně to nic nemění na tom, že po funkci, kdy si můžeš vytvořit svůj vlastní seznam, ať už veřejný či soukromý, tohleto škatulkování je naprosto nesmyslné a nemá cenu cokoliv přidávat do hlavní nabídky plošně pro všechny, když by to využilo jen pár jedinců.

Dakarianna
Dakarianna 08.02.2017 v 15:19

Ocenila bych, kdyby vlastní seznamy byly trochu přehlednější. Kdyby zde byl vidět celkový počet knih v daném seznamu a kdyby se knihy daly seřazovat i jinak než jen podle abecedy. Například podle toho, jak byly knihy přidávány.

Jass
Jass 08.02.2017 v 17:39

Je pravda, že to, že ve vlastních seznamech nikde nelze zobrazit, kolik je tam knížek je na nic...

R.E.M.
R.E.M. 09.02.2017 v 16:19

No fajn, počet knih v soukromých seznamech už se zobrazuje. Ještě kdyby se tam vylepšilo to třídění/seřazení knih.


bookworm@
bookworm@ 12.03.2017 v 04:50

Nekteri mame seznam knih v PC v software catalogu (treba Readerware), ktere se daji exportovat do online knihoven, ci naopak z takovych knihoven seznam knih je do software mozno importovat. Tato funkce by byla zde velmi prakticka, Vlastni seznam by jen prijal seznam z PC software.

knihomol5555458
knihomol5555458 14.03.2017 v 18:18

Napadlo mě že by stálo za to že by se všichni uživatelé mohli podílet na seznamech typu děj v Praze atd. Byla by tam ikonka doporučit uživateli knihu a on by ji buď by kliknul ikonku přidat knihu nebo odmítnou knihu.

Text příspěvku byl upraven 14.03.17 v 18:19

denib
denib 14.03.2017 v 20:42

Podle mě na to stačí štítky. Jenom je málokdo používá.

siena
siena 16.03.2017 v 20:03

Seznamy knih odehrávajících se v určitém městě, zemi, tady dávno jsou...ad Seznamy.

knihomol5555458
knihomol5555458 16.03.2017 v 20:06

Já vím myslím to na totálně jakémkoli seznamu to byl jen příklad.

Geri.g
Geri.g 22.03.2017 v 08:55

Ráda bych přispěla návrhem na vylepšení u žebříčků - zvažovalo se někdy podrobnější hledání s možností výběru více žánrů, konkrétních let od do nebo třeba národnosti autora?
u ilustrátorů - budou mít někdy plnohodnotný profil? pokud si rozkliknu obálky autora, nevidím ilustrace u knih a naopak, nelze k nim vložit bližší údaje
děkuji

kapr
kapr 31.03.2017 v 14:31

Narazil jsem na případ, kdy bych chtěl nějakým způsobem převzít, nebo označit vlastní seznam jiné osoby. Následně bych jej procházel, knížky si půjčoval, případně i koupil, seznam doplňoval, a případně z něj i některý titul vyřadil.
Přebírání seznamu po jednotlivých položkách je už například už při 30 položkách časově velice ztrátové, a ve svých důsledcích kontraproduktivní.
Uvítal bych jednoduché technické řešení v tomto směru.
Pokud máte tip jak to je možné jednoduše řešit již ve stávajícím systému, budu rád.

Dan
Dan 31.03.2017 v 15:03

V detailu seznamu stačí kliknout na "To se mi líbí", a poté ve svém profilu v sekci "Vlastní seznamy" uvidíš přehled "Oblíbených seznamů".

kapr
kapr 31.03.2017 v 15:05

Dík! Hned to jdu vyzkoušet.
... ale u "vlastního" seznamu jiné osoby tato funkce není aktivována. Přesto díky!

Text příspěvku byl upraven 31.03.17 v 15:14

Dan
Dan 31.03.2017 v 15:59

Ano, lze to pouze u verejneho nikoliv osobniho seznamu.

kapr
kapr 31.03.2017 v 16:02

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

snimcibdim
snimcibdim 10.09.2017 v 17:43

Uvítala bych, kdyby u detailu knihy byly uvedeny i Seznamy, ve kterých je kniha zahrnuta.
Knihy v Seznamech mají nějakou souvislost, pomohlo by to, když hledám podobnou knihu nebo knihu, která má splňovat něco podobného. Je tam sice kolonka "podobné knihy", ale ne vždy uspokojí.

Koka
Koka 10.09.2017 v 18:31

snimcibdim - původně to tak snad i mělo být, že se časem seznamy, do nich je kniha zařazená, u knihy i objeví. Ale podívejte se, jaké existují veřejné (!) seznamy - mnohokrát naprosté blbiny, třeba:
- 40 románů pro inteligentní ženy
- Knihy, kterými když praštíte člověka do kebule, tak zemře
- Přečteno jedním dechem
- "50" knih, které musíte přečíst, než zemřete
- 100 naprosto nejdůležitějších knih, které, kdo si nepřečte, tak umře!
- Kniha, v níž má hrdina mé jméno

Aby byl u knih takovýto "údaj", o to vážně nestojím, a ani jiným nedoporučuji o to stát.

snimcibdim
snimcibdim 10.09.2017 v 19:23

Koka, chápu, ale domnívám se, že pokud byste o údaje o Seznamech nestála, nebylo by povinné ani nutné, abyste jim věnovala pozornost. Lze je umístit někam dolů na stránku. Mě také nejsou k ničemu údaje, např. kolik lidí se chystá tu nebo onu knihu číst nebo kdo si ji chce koupit - přesto to tam je a přesto nevyžaduji, aby tam ten údaj nebyl jen proto, že JÁ o něj "vážně nestojím".

Koka
Koka 10.09.2017 v 19:39

ano, snimcibdim, máte pravdu, na mě nezáleží a mé preference nejsou pro formát DK nijak důležité. Ale přesto se domnívám, že - bez ohledu na mě - by zařazení jakékoliv knihy do některých z těch ujetých seznamů tu knihu degradovalo. Opětovně doporučuji - pozorně si přečtěte seznam Seznamů a sama si odpovězte, zda je vhodné a komu co dá, když se dozví, že nějaká kniha je zařazena v seznamu Knížky pro Ondru, Mám doma, Moje E-knihy, Dodatek k výzvě 2017, Mé nedočtené knihy, Literatura česká (seznam české literatury obsahuje až 3 knihy!) atd. atd. ....
Já, naopak, jsem o údaje o zařazení knihy v seznamech velmi stála a hodně jsem za to bojovala, ale když jsem viděla, jaké veřejné (!) seznamy byli někteří lidé schopni vytvořit, změnila jsem názor. Takových 70 % stávajících seznamů dle mého názoru patří do osobních seznamů v profilu svých tvůrců, a neměly by být veřejné.

Text příspěvku byl upraven 10.09.17 v 19:40

snimcibdim
snimcibdim 10.09.2017 v 19:45

koka - už jsem si odpověděla a mě to zkrátka něco dá, jinak bych toto téma ani neotevírala.
A vám bych doporučovala více tolerance.
Že pro vás není něco přínosné nebo něčím pohrdáte ještě není důvod pro to, abyste to upírala druhým - zvláště když vám to žádnou újmu nezpůsobí.

cecetka
cecetka 10.09.2017 v 19:59

Snimcimbdim: zrejme jste nepochopila, co se Koka snazi vysvetlit. Spousta vytvorenych seznamu nesplnuji pravidla seznamu verejneho. Nekteri uzivatele stale nechapou, ze osobni poznamky, seznamy, pripadne i komentare nebo hodnoceni knih typu "cetla jsem jako mala" apod. jsou jejich osobni a mely by byt zarazeny v casti soukrome nikoli verejne.
Pokud by se u kazde knihy zobrazovalo, ve kterem seznamu je zarazena, vyjede u ni treba 100 seznamu a zahlti se tim system. Uzivatelum to stejne nic praktickeho bohuzel neda :-(

Koka
Koka 10.09.2017 v 20:03

Tak já vám nevím - sním či bdím? A vy, snimcibdim, sníte či bdíte? Zkuste se probudit a přečíst si můj příspěvek bez hněvu a zaujetí, možná se povede a vy porozumíte tomu, co píšu. A když se nepovede, nevadí, snite či bděte dál.
Já přece seznamem Knihy pro Ondru nepohrdám, třeba je to ten nejdůležitejší seznam ze všech, neboť si zapomětlivá babička značí, co chce koupit milovanému vnukovi k vánocům. Ale říkám, že by neměl být mezi veřejnými seznamy, kór pokud by ty seznamy měly být - dle vašeho přání - přiřazeny k daným knížkám.
Možná by pomohlo, kdybyste se šířeji rozepsala, co vám to dá - třeby to budou tak přesvědčivé argumenty, že i ty 3 knížky české literatury, zařazené do "nevídaného" seznamu Česká literatura, začnou být najednou přitažlivé.

snimcibdim
snimcibdim 10.09.2017 v 20:14

cecetka - ale pochopila.
U knihy se přeci nemusí zobrazovat všechny seznamy, může to být uvedeno úplně stejně jako položky v kolonce UŽIVATELÉ MAJÍ KNIHU.... a nebude tam viditelný ani jeden seznam, aby z toho ti, co mají se seznamy problém, neměli infarkt, byla by tam jen cifra a podrobnosti by se zobrazily až po rozkliknutí.
To vše řešit lze.
A opět připomínám, že pokud máte dojem, že vám to nic nedá, nemusíte tomu přeci věnovat pozornost.
Kolikrát za poslední rok jste si např. rozklikávala, kdo má nějakou knihu v Knihotéce? Co vám to praktického dalo?
Nevěřím tomu, že tento údaj někdo používá k něčemu jinému než k letmé orientaci, nakolik je kniha frekventovaná. Pokud tam bude i údaj, nakolik je frekventovaná i v Seznamech, tak opravdu nikoho neubude a kdo má se Seznamy problém, rozklikávat to nemusí.

PS: a mimochodem, nevím, za jaké uživatele mluvíte, ale já jsem také uživatel a kdybych nebyla přesvědčená, že mi to něco dá, tak to ani nenavrhuji.

Text příspěvku byl upraven 10.09.17 v 20:16



Vložit příspěvek