Různé knižní kluby - zkušenosti s nimi


slepyce
slepyce 01.04.2016 v 13:57

Dnes jsem měla reklamní telefonát, chtěli abych se zaregistrovala do knižního klubu a objednávala si knížky podle katalogu co mi přijde do schránky, jako člen bych to měla se slevou. Šli byste do toho? Jste členy knižního klubu? Vyplatí se to? Jste spokojení?

woodward
woodward 01.04.2016 v 14:06

záleží na tom, co chceš číst a co ti budou nabízet. když se ti strefí do vkusu a do nálady, trochu na tom vyděláš. Když ne, budeš muset jednou za čas povinně odebrat aspoň jednu knihu, i když o ni nestojíš - aspoň tak to bylo, když tahle nabídka přišla před lety mně. Já jsem do toho nakonec nešel, stejně jsem tehdy prolejzal každý knihkupectví, co mi přišlo do cesty a než bych čekal, až mi objednaná kniha přijde poštou, to jsem si ji radši koupil rovnou.

Naias
Eicherik
Eicherik 01.04.2016 v 16:19

Já bych do toho nešel.

R.E.M.
R.E.M. 01.04.2016 v 17:48

Ani já ne.

siena
siena 01.04.2016 v 18:14

slepyce, já jsem se zaregistrovala už před hodně dlouhou dobou a zatím spokojená jsem. Jsou to čtyři knihy za rok, které musíte povinně odebrat, což není zase až tak limitující. Hodně záleží, jakou četbu vyhledáváte. Zkuste si projet současnou nabídku...A také, jestli si budete moci dojít osobně koupit. Nechat si je posílat se rozhodně nevyplatí.

Text příspěvku byl upraven 01.04.16 v 18:29


Koka
Koka 01.04.2016 v 18:24

Já tam zaregistrovaná nejsem, ale od kamarádky jsem slyšela, že prý je možné místo povinné knihy odebrat i jiné zboží, které Klub nabízí - puzzle, hrací karty, dětské hračky, kosmetické balíčky atd. Což je asi dobré pro toho, kdo si nedovede v některém roce z knižní nabídky vybrat, ale nechce o to členství přijít.
Každopádně - KK je velice aktivní, jednou při nějaké soutěžní anketě na Světě knihy jsem jim sdělila svůj mail a teď pořád dostávám nějaké výzvy k nepředstavitelně výhodnému nákupu - hi, hi.

siena
siena 01.04.2016 v 18:27

Koka, no nejsou jediní, co obesílají:) Ostatně jim nejspíš ani nic jiného nezbývá...
Ale máš pravdu, že to nemusí být jen kniha, ještě I DVD a CD s hudbou i mluveným slovem.

woodward
woodward 01.04.2016 v 18:28

To znám. Před dvanácti lety jsem byl v Portugalsku na fotbale a dodnes mi dotyčná cestovka několikrát do roka posílá lákavé nabídky. Nevědí, že já cestovky nesnáším - tenkrát jsme jenom potřebovali sehnat lístky na Euro. ;)

Koka
Koka 01.04.2016 v 18:31

Tys byl v Portu?!!! Nikdy jsem nikomu nic nezáviděla, alo tohle závidíííííím, až jsem zelená závistí. Tak bych chtěla znát někoho, kdo byl u toho! A viděl jsi i ten mač s Nizozemci? Ten si opakovaně hrávám na videokazetě, když je mi úplně, úplně nejhůř a když vidím tu scénku, jak Nedvěd objímá Baroše, hned je mi líp. Už je to tak dávno!

Text příspěvku byl upraven 01.04.16 v 18:31

woodward
woodward 01.04.2016 v 18:34

Nezapomenutelný zážitekl! Zápas v Aveiru byl vůbec první fotbal na takovým velkým turnaji, kterej jsem viděl živě na vlastní oči. Tenkrát jsme bydleli v Alenquer, v takovým malým kempíčku, kde kromě nás byla jenom tlupa Angličanů. Z Aveira jsme se vrátili po zápase až kolem jedné v noci - bylo to asi 250 km - a když jsme vešli do baru, Angláni povstali a zatleskali nám.

Koka
Koka 01.04.2016 v 18:38

Ano, to musí být nezapomenutelné. Takové zážitky zůstanou, i když kloubní maz člověku "odejde". Tak silný zážitek by měl mít každý člověk, alespoň jeden, aby měl z čeho čerpat, když v LDN-ce čeká na večerku.

woodward
woodward 01.04.2016 v 18:41

Bylo legrační, že cestou do Aveira jsme se zastavili v Coimbře a tam nás oslovil nějakej Němec, jestli nechceme lístky na zápas česko-německo. my už jsme je ale měli, tak neuspěl. Když jsme pak v lisabonu na stadionu hulákali Deutschland, Deutschland auf wiedersehen, říkali jsme si, že ten dotyčnej měl asi nějaký zlý tušení...

Koka
Koka 01.04.2016 v 18:45

Němci tehdy špatně nesli, že je porazilo naše "Béčko", protože hráli většinou náhradníci a hvězdy zůstaly na lavičce oddechovat. Tehdy se krásně zachoval trenér Bruckner, když prohlásil, že národní tým nemá žádné hráče B-kategorie, a že německý tým byl poražen českou REPREZENTACÍ! To bylo rytířské.
Ale už jsme moc odklonili toto vlákno, nabídka KK asi žádné zážitky z Aveira, Porta a z toho stadionu vytesaného do skály nanabízí, tak za sebe toto téma končím.

woodward
woodward 01.04.2016 v 18:47

nevím už které belgické noviny tenkrát měly titulek, že češi vyřídili němce Heinz, zwei.

bamba
bamba 01.04.2016 v 19:03

k woodward - to je krásne ten heinz.

woodward
woodward 01.04.2016 v 19:05

Nojo, Marek Heinz byl za hvězdu a novináři se dohadovali, jestli to není Brücknerův levoboček, protože prej si jsou podobní. ;)

tsal
tsal 02.04.2016 v 08:56

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.04.2016 v 09:05

Tsal, jak jsem slyšela, bazírují. A ještě přesně v období, kdy jste se zaregistrovala.
Jinak s Vámi souhlasím, nabídka se rozšířila i na jiná vydavatelství, takže lze si vždy vybrat. Jen bych byla opatrná s posíláním. I přes Zásilkovnu zaplatíte 36 Kč, resp 29 Kč při platbě předem.

tsal
tsal 02.04.2016 v 09:12

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

siena
siena 02.04.2016 v 09:32

Tsal, neříkám, že to jsou nějaké převratné částky a samozřejmě ve srovnání s jinými jsou více než příznivé. Jen bych při rozhodování zvažovala i toto a možnost nákupu přímo na prodejně, v Koutku KK, bych přihodila jako velké plus pro případné členství. Pak se ta sleva opravdu vyplatí:)

tsal
tsal 02.04.2016 v 09:52

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

IŠ
02.04.2016 v 16:52

Byla sem členem Knižního klubu již v roce 1993. Měli jsme spolu takový "krátkodobý románek". Vždy jsem se těšila na jejich katalogy a nakonec si objednala knihu jen proto, abych splnila klubové podmínky. Opravdu jen málokdy jsem tam našla něco, co by bylo to "moje". Velmi ráda nakupuji přímo v nakladatelství Vyšehrad nebo v antikvariátech. Znovu bych do KK nešla, ale rozumím jejich snaze získat členy stejně jako tomu, že mají své příznivce. Je to jen o tom, zda si u nich člověk najde ty svoje knihy.

slepyce
slepyce 04.04.2016 v 13:26

Děkuju všem za odpovědi, nakonec jsem se rozhodla že se ukecat nenechám. Kniha se nemá vybírat podle katalogu a nic nenahradí procházení knihkupectví a antikvariátů. Nehledě na to že z toho katalogu bych si nejspíš nevybrala.
Ještě jednou všem moc děkuji :)

woodward
woodward 04.04.2016 v 13:31

Procházení knihkupectví a antikvariátů... moje řeč! Kdo při nákupu knih necourá, ten jako by nebyl! ;)
Teď se tu zjeví encyklopedie a dá nám lekci z efektivity a hospodaření s časem. ;-p



Vložit příspěvek