Potřebuji poradit....

DISKUZE » Volná diskuze


livres
livres 21.04.2017 v 11:38

A navíc jsem tím pomohla hannah2000, aby se účastnila vynikající soutěže.

Text příspěvku byl upraven 21.04.17 v 11:39

Falquar
Falquar 21.04.2017 v 13:44

Ne, to tedy nepomohla, neb jste o soutěži nenapsala ani ťuk. ;) Kdybyste se přiznala, k čemu to potřebujete vědět, tak mlčím, ale takhle? Působilo to na mě, že chcete využít někoho jiného, aby hledání oddřel za vás, a smetanu jste slízla vy. A přitom stačilo zadat tu větu do Googlu, hned vám to vyjede!

nataly777
nataly777 23.04.2017 v 09:51

Dobrý deň!
Nemáte náhodou knihu Filosofie existence
od: Wolfgang Janke?
Ďakujem za odpoveď.

R.E.M.
R.E.M. 24.04.2017 v 16:50

Máte někdo zkušenost s antikvariátem Knižní archa? Spolehlivost, zabalení zásilky, rychlost atd.

kapr
kapr 06.05.2017 v 18:08

VYSVĚTLENO - UZAVŘENO
Dlouho jsem přemášlel, kam toto vložit, kde se dotázat.
Cituji:
Váš komentář (text níže) byl přesunut do diskuze u knihy. Buď nebyl vaším názorem na knihu, nebo obsahoval spoiler (prozrazení děje).

Přesto, že ve skutečnosti jde o jednoho z mých oblíbených autorů, zde na DK jej prozatím mezi nimi neuvádím.. Až si od něj něco nového přečtu. také jej sem pravděpodobně zařadím. Knížka je parafrází, jak už název Mein Kamm napovídá, k Mein Kampfu. Vzhledem k této skutečnosti, i k ubývajícímu porostu na mé straně, knížku zatím odkládám.
Protože jsem knížku nedočetl, nebo vlastně nečetl, netroufám si ji zatím ani hodnotit, ani blíže komentovat. (dnes v 17:37) X

U knihy ani u autora jsem nic nenašel. Co se týče spoileru, tak v té úvodní větě u knihy je v podstatě něco podobného.

Přečetl jsem pár stránek, a pak ... pak jsem se zaseknul, a dál už se mi vůbec číst nechtělo. Prostě jsem sáhnul po jiné knížce, a podělil se o osobní pocity. Něco podobného se mi už stalo u mnoha knih.

Text příspěvku byl upraven 11.05.17 v 11:46

siena
siena 06.05.2017 v 18:16

kapr, příspěvek byl přesunut do diskuze ke knize, neztratil se:
http://www.databazeknih.cz/diskuze-o-knize/na-ostri-hrebenu-8391

Text příspěvku byl upraven 06.05.17 v 18:18


Naias
Naias 06.05.2017 v 18:21

Máš ho aj v profile
http://www.databazeknih.cz/diskuze-knihy/kapr-182647

Čo sa týka presunu, robia to moderátori a to preto, lebo v komentároch by mali byť názory na knihu po prečítaní, nie pred prečítaním knihy. Ty sám píšeš „netroufám si ji zatím ani hodnotit, ani blíže komentovat.“

kapr
kapr 06.05.2017 v 18:58

Nejlépe se omluvit. (všem)

Nějak jsem nepostřehl, že u knih nejsou jen komentáře, ale i diskuze. U komentářů tam na mne křičela nula, a tu načervenalou Diskuzi, jsem, když jsem právě viděl rudě, nějak vůbec nezaregistroval.

@Naias Díky za reakci.
Přesto, když jsem napsal
= netroufám si ji zatím ani hodnotit, ani blíže komentovat. =
měl jsem na mysli podrobněji, zásadněji rozebírat, hodnotit a komentovat.
Netušil jsem, že k napsání komentáře je nutné přečíst knihu do poslední stránky.
I když je pravdou, že tentokrát těch stránek bylo opravdu jenom tak deset až patnáct, možná třicet, čtyřicet.
Přiznávám, že jsem se spíše potřeboval podělit o své pocity, a že to prostě patřilo spíše do té diskuze.
Příště se budu snažit držet emoce více na uzdě.

Naias
Naias 06.05.2017 v 19:04

Nemyslím, že je nutné prečítať knihu do poslednej stránky, ale vlastne jediné, čo si napísal o knihe samotnej, sa týkalo názvu „ Knížka je parafrází, jak už název Mein Kamm napovídá, k Mein Kampfu.“ Ale ide len o môj názor, prečo ti asi moderátor komentár presunul.

Nina2
Nina2 07.05.2017 v 21:39

Dobrý den, pokud by někdo věděl kde tyto knihy koupím jako e-knihu prosím napište. Děkuji

Audrey se vrací - S. Kinsella
Chladnokrevný ničema - L. Kleypas
Čtyři vteřiny rozhodnou - K. A. Tucker
Dívka ze Summer Hillu - J. Deveraux
Eclipse Bay - Léto - A. Quick
Historie nás dvou - R. Harris
Hlavně to nikomu neříkej - M. Varáčková
Jako pravá dáma - A. Johnson
Navždy po francouzsku - F. Valpy
Popel ve větru - K. E. Woodiwiss
Přístav naděje - N. George
Šťastně až navěky - J. Deveraux
Vánoce po francouzsku - F. Valpy
Jedna malá lež - K. A. Tucker
Kdo chce víc - N. Roberts
Koho miluješ - J. Weiner
Kylandovo vykoupení - M. Sheridan
Láska v parchu hvězd - K. Sutherland
Mizera - B. Cartland
Náhlá vzplanutí - N. Roberts
Nalehko - C. Bensen
Neodbytný hrabě - G. Callen
Povídej, co vidíš - J. Fielding
Řekni mi tři věci - J. Buxbaum
Tíha vesmíru - J. Niven
Ztráta a zrada - S. H. Kolee

Text příspěvku byl upraven 08.05.17 v 00:39

Moon.song
Moon.song 09.05.2017 v 18:57

Dobrý den, měla bych dotaz, ohledně fantasy ságy Zaklínač.
Mám trošku problém, kamarád mi půjčil svou knihu, ale říkal, že chronologicky a dějově, je první Krev Elfů, ráda bych znala Váš názor. Děkuji za všechny odpovědi.

Hraboshka
Hraboshka 09.05.2017 v 19:17

Moon.song: Krev elfů je první v sáze, ale před ní jsou ještě dvě povídkové knihy - Poslední přání a Meč osudu (v jiném vydání se to může jmenovat jinak, ale každopádně je to takhle chronologicky). Na ty povídky pak sága navazuje.

Pelapania
Pelapania 09.05.2017 v 19:25

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Eldar80
Eldar80 09.05.2017 v 19:59

Moon.song - rozhodně doporučuju začít povídkama. Je to jak píše Hraboshka. Povídky dějově zasahují až do druhé knihy ságy a čtenáři, kteří si nepřečtou povídky se pak v sáze zbytečně ztrácí. Platí tak číslování jak je uvedeno v sérii Zaklínač. (Ještě poslední povídka z Meče osudu je alternativní závěr ságy a není dobré ji před ságou číst.)
Čemu teda nerozumím, že v poslední době někdo pořád vrací číslování cyklu o zaklínači 18 let do minulosti :( Čtyři roky je to v pořádku a teď to někdo začne mrvit. Ach jo.

Text příspěvku byl upraven 09.05.17 v 22:43

Mr.Money
Mr.Money 12.05.2017 v 17:00

Nevíte někdo o nějaké dobrodružné, dlouhé a hlavně zajímavé knize? Pokud by jste měli tip, dejte prosím vědět.

reader.007
reader.007 14.05.2017 v 17:19

Mr.Money: a téma? Nebo alespoň doba kdy by se měla odehrávat? A nepiš že "je to jedno", ono dobrodružný a zajímavý je Jih proti Severu, ale i Patnáctiletý kapitán nebo řekněme všechny ty trampoty Angeliky...

Text příspěvku byl upraven 14.05.17 v 17:19

Koka
Koka 14.05.2017 v 20:43

Mr.Money - dle profilu je ti 12 let. Proto jednoznačně a výhradně doporučuji Foglara a Verneho - cokoliv od nich, resp. téměř vše.

kapr
kapr 21.05.2017 v 07:09

Hledám "vlastní komentáře" sliboval jsem jejich zestručnění nebo smazání a teď to nemohu najít.

Text příspěvku byl upraven 28.07.17 v 07:42

Mr.Money
Mr.Money 21.05.2017 v 14:18

Díky moc!

kapr
kapr 21.05.2017 v 16:20

Rozhodně Verne, ten Patnáctiletý kapitán je výborný tip, ještě bych přidal Dva roky prázdnin, a navrch Tajuplný ostrov.

barbora8859
barbora8859 24.05.2017 v 15:48

Zdravím, mám takovou otázku - překvapivě, že? :D Sháním nějakou pidi svítilničku, která vydává tlumené světlo. I přes svou velkou lásku ke knihám na ně nemám ve dne příliš času, a tak svoje oblíbené příběhy louskám v noci. Jenže i světlo mého mobilu, ztlumené na minimum, docela dost šajní a to se nelíbí taťkovi. Takže mi po jeho nevrlém příkazu jít spát nezbývá nic jiného než knížku zaklapnout a nechat si o ní tak maximálně zdát. :( Poradil by prosím někdo, kde takovouhle podobně úžasnou věc koupit? Podotýkám, že čím by byla svítilna menší tím lépe. Ostatně, lustr, či něco podobně velkého, bych pod peřinou schovávala asi těžko, že? :D
Děkuji.

cecetka
cecetka 24.05.2017 v 16:06

barbora8859: Mas na mysli lampicku na knizku? Takovych jsou spousty https://m.heureka.cz/lampicky-knihy/ Jednu jsem dostala i jako darek k objednavce knih, a ano, da se u toho v noci cist :-)

barbora8859
barbora8859 24.05.2017 v 16:14

Vlastně jo. Díky. :D Akorát jsem nevěděla, že to vyrábějí i takhle malý. Nedávno jsem tu lampičku viděla větší. Asi je perou na devadesátku. :D

kapr
kapr 24.05.2017 v 16:43

Zkuste zbozi.cz a heureka.cz
Já už mám lampiček asi 7, a pořád sháním další.
Používám LED žárovky s barvou teple bílá
Snažím se aby měly minimální odběr a také aby moc nesvítily. To u těch LED žárovek znamená tak 0,5W - 1,5W
http://www.kupzarovky.cz/tipos-520-lampa-s-klipem-bila-1x40w-e14-p-26418.html
Arguslight
TipoS 520 lampa s klipem bílá 1x40W E14
TipoS 520 lampa s klipem bílá 1x40W E14 (520_Kl_BL)
Max. příkon: 40W Napětí: 230V
Patice: E14 - plast Barva: bílá
Materiál: kov, umělá hmota Rozměry: 120 x 130 mm
Průměr stínidla: 60 mm
Do 1 až 4 dnů
Cena bez DPH: 117,5 Kč
Cena vč. DPH: 142,2 Kč
Je tam možný osobní odběr, a pokud to mají na prodejně, tak ani není nutné to předem objednávat, zatím vždy byla cena na interntu a na prodejně stejná.
Tohle je pražský tip (není jediný), když hledám na netu, tak se pravidelně spíše chytám v Blansku nebo Hodoníně.
Pokud chcete skutečně minimální osvětlení tak by ta žárovka asi měla být stmívací.
Tohle byly první nápady. Zkusím se nad tím zamyslet a poradit snad něco vhodnějšího.
Viděl jsem i brýle s dvěma LED diodama v supermarketu NORMA. Mívají je jako nepravidelné zboží tak každé dva až tři měsíce.
Musíte si ujasnit co přibližně vlastně sháníte. (Na baterie nebo na síť a podobně.) Různých pidilampiček a blikátek jsou stovky druhů.
Některé LED žárovky s naprosto minimálním odběrem elektřiny svítí až moc. Já na to jdu metodou pokusu a omylu. Už jich mám asi těch sedm, a žádná není úplně ideální.
Možná to můžete zkusit zadat to sem jako téma - víc hlav víc rozumu.
Narazil jsem ve vietnamském obchodě dokonce na LED žárovku 0,5W, ale údajně se závitem E12 a žádnou lampičku s tímto závitem jsem nikde v nabídce neobjevil - na to také pozor.
Kombinace síťového napájení a LED žárovky představuje levný a dlouhodobý provoz, baterie naopak příliš dlouho nevydrží a bývají i drahé.
Ještě mne napadlo. Existují lampičky, vypadá to jako svítilna, má to základnovou stanici do zásuvky a vestavěný akumulátor. Jde to používat samostatně jako svítilna nebo dlouhodobě uložené v základnové stanici. Má to stmívací a pohybový senzor (které nepotřebujete), má to obvykle celkem malý výkon (nutno vyzkoušet). Buď si to dáte i se základnovou stanicí napojenou do prodlužovačky, anebo to budete používat samostatně. Má to zpravidla ještě i režim blikání (který taktéž nepotřebujete). Já mám zatím dvě různé. Jedna svítí docela silně, tu bych Vám asi nedoporučil, ale ta druhá to je spíše takové orientační blikátko, ta by mohla vyhovovat. Nekupujte první co uvidíte. Ceny se pohybují zpravidla mezi 200 - 500. Pokud se pamatuji tak ty moje byly tak za 230 až 250. Dnes už ani nevím kde jsem je kdysi koupil.

stickler5309
stickler5309 05.06.2017 v 21:53

Zdravím, prosím vás hledám/sháním nějakou knihu / knihy o vikinzích? nevíte někdo nějakou? Prosím seriál Vikingové sem nemotat. :D děkuji moc! za vaše typy. :)



Vložit příspěvek