Popsugar výzva 2015-2018


Maanna
Maanna 14.12.2017 v 10:55

rysavas: Není třeba si dělat starosti, každý máme své úchylky. Já zase mám sklony číst knihy v tom pořadí, ve kterém je pořídím/dostanu, aby nebyly některé upřednostňované. (A to už vůbec nezmiňuji to, že nesmím nikdy dlouho pobýt v hračkářství, jinak hrozí, že začnu mít pocit, že nějaká plyšová hračka nutně potřebuje domov, protože smutně kouká...;-))

rysavas
rysavas 14.12.2017 v 17:19

Maana: jak já vám rozumím :))Teď když mám malé děti, tak se té návštěvě hračkářství nevyhnu a pak mám pocit, že jsem někdy horší než ony :) Můj muž vždycky říká, že jakmile mi přijde nějaká věc porouchaná nebo poškozená, nebo že smutně kouká, tak mi jí hned začne být líto a snažím se jí najít domov. No, a mou zálibu v hromadění knih také moc nechápe, ale naštěstí mi do toho nemluví :)

Etule
Etule 24.12.2017 v 03:10

Celkem mě to zaujalo, ale asi nesplním úplně vše. Některá témata mě nelákají a nutit se do ničeho nebudu. :) Takže to bude spíš jako doplněk k výzvě tady na databázi a inspirace, když nebudu vědět, po které knize sáhnout.

RennyWest
RennyWest 26.12.2017 v 20:51

Zajímavá výzva - do téhle bych si mohla počítat i romány, které v češtině nevyšly, což se hodí, protože s Owlcrate rozhodně bud pokračovat i v příštím roce. :)

makynka911
makynka911 29.12.2017 v 06:48

Všechny Vás zdravím,

jelikož jsem pilná a puntičkářská včelička, tak jsem dnes ráno dokončila seznam knih, které si hodlám přečíst v rámci obou Výzev. Některé mám v seznamu dvakrát, protože jsem se rozhodla a promyslela si, že 70 knih je na mě asi moc, takže si budu knihy v Reading výzvě odškrtávat jedna kniha = více témat a na konci se rozhodnu, zda mi ještě zbývá čas na další, poté si ještě něco přečtu.

Některá témata jsou opravdu zapeklitá, takže ty jsem si "navrhla", ale realizovat je možná budu jinou knihou :)

Ale proč to sem píšu. Kdyby někdo chtěl, tak mám oba seznamy ve formátu PDF, takže pro inspiraci je můžu komukoliv poslat, stačí mi do zprávy poslat e-mailovou adresu :)

Ajrad1981
Ajrad1981 02.01.2018 v 11:20

Já nejsem puntičkářská a pilná včelička jako makynka911, takže seznam ještě nemám kompletní. Kromě knihy, co teprve vyjde (a kterou budu řešit operativně), mi ještě chybí pár témat z Popsugar výzvy. Ke konci roku jsem četla nadmíru a teď si dávám od čtení pauzu, tak aspoň hledám a vybírám, to mě baví.

Stále ještě nemám vše, ale objevila jsem dvě nadmíru potěšující informace. Pán prstenů je i muzikál, takže mám vyřešeno, kam nacpat třetí díl, když první dva mám v jiných kategoriích a nechci odkládat poslední část na neurčito. A Reese Witherspoon čte (nebo četla) Sucho od J. Harper, takže i v kategorii Celebrity book club můžu uplatnit svoji knihu. :-)


Maanna
Maanna 02.01.2018 v 15:03

Počítám s určitou nedůsledností - asi si dám toleranci pět vynechaných kategorií - ten kyberpunk mě opravdu spíš odpuzuje a vzhledem k tomu, že si čtení nijak neplánuji - když něco dočtu, jdu si pro další kousek - tak vlastně nemám žádnou knihu kterou "jsem chtěla přečíst v roce 2017, ale neudělala jsem to...

Ajrad1981
Ajrad1981 09.01.2018 v 08:43

Trochu jsem si pohrála s matematikou :-) Pokud chci stihnout splnit obě výzvy, tzn. 65 knížek, mám na přečtení jedné 5,5 dne. Je to dobrý, zatím stíhám :-D

Kyberpunk mě nejdřív taky trochu vyděsil, to když jsem si zjišťovala, co to vlastně je. Pak jsem koukla blíž na jednotlivé knihy a jedna mě praštila do očí natolik, že si ji chci přečíst. Podle anotace se mi zdá, že to bude thriller, kde se jen v trošku větší míře uplatňují počítače a informační technologie vůbec, tak to snad půjde. A knihu se škaredou obálkou ošulím tak, že si vytáhnu komínek nepřečtených knížek a vyberu si tu, která se mi vizuálně bude líbit nejmíň - já totiž to, co je na obale, většinou ani nezaregistruji ( s výjimkou názvu a autora).

Text příspěvku byl upraven 09.01.18 v 08:43

rysavas
rysavas 09.01.2018 v 12:49

Ajrad1981: já jsem magor, takže nakonec moje výzva popsugar má 71 témat (to číslo je osudové :) a +20 knih v rámci výzvy DK, vychází to tedy cca 4 dny/1 kniha, no, nevím, zatím mám přečtené 2 knihy (obě by se daly použít do výzvy, ale jen do jednoho tématu a ani jedna z nich není ta, kterou jsem si původně vybrala :) a dál mám rozečtených 6 knížek..... to jsem na to zvědavá.
Navíc mi tento rok končí rodičovská, potřebuji si osvěžit angličtinu a asi se budeme stěhovat....no nevadí, nechám se překvapit - výzvu z DK snad splním a případně si pak ke zbylým tématům z popsugar 2018 "připlácnu" další témata z popsugar 2019....tomu říkám plán :))

Text příspěvku byl upraven 09.01.18 v 12:50

rysavas
rysavas 09.01.2018 v 13:07

makynka911: Tak jsem zjistila, že vámi doporučovanou knihu nemají u nás ani v knihovně, vzhledem k žánru se mi jí moc nechce pořizovat. Zkusím to nějak vymyslet :) Jsem fakt trouba, že jsem si myslela, že v knihovně mají všechno? :)

Lina_S
Lina_S 09.01.2018 v 13:24

Já bych chtěla zvládnout 50 knížek do POPSUGAR Výzvy a 20 knížek do Čtenářské výzvy tady na DK. Zatím mi to jde nadstandardně, když jsem sama doma, jsem schopná detektivku "sežrat" za jeden den, ale dnů, kdy si můžu dovolit jen číst, je omezené množství, tak uvidím, jestli předsevzetí sedmdesáti knížek za rok dokážu splnit. Přiznám se, že jako největší oříšek se mi jeví bod 43. Kniha, kterou četl cizí člověk na veřejném místě. Už si ani nevzpomínám, kdy jsem viděla někoho někde číst...
Ajrad1981: Můžu se zeptat, jaký jste našla thriller do bodu Kyberpunk? Díky.

Ajrad1981
Ajrad1981 09.01.2018 v 13:26

rysavas: A někde v okolí? Občas využívám meziknihovní výpůjční službu. U nás třeba loni měli zákaz pořizovat do knihovny nové knihy, takže vím, že všechno tam rozhodně neseženu.

Mimochodem, jak jste se dostala k číslu 71?

Text příspěvku byl upraven 09.01.18 v 13:27

kdu
kdu 09.01.2018 v 13:28

Lina_S: je to sice oříšek, ale o to víc mě to baví, pozorovat lidi a všímat si co čtou. Zrovna včera jsem v MHD zahledla dvě slečny, ale jedna měla knížku v látkovém obalu a druhá ve čtečce, takže nebyla vidět obálka :D vyčkávám na okamžik, kdy název knihy půjde vidět :D

Ajrad1981
Ajrad1981 09.01.2018 v 13:31

Lina_S: https://www.databazeknih.cz/knihy/lod-duchu-355869

kdu: To mi něco připomíná :-) V prosinci jsem jela vlakem do Brna a kousek před cílem jsem si všimla, že kluk na sedadle za mnou má na stolku knížku, bohužel tedy zadní stranou nahoru. Tak jsem švidrala mezerou mezi sedadly, snažila se anotaci přečíst a pokud možno zapamatovat a doma jsem pak googlila jak o život :-)
Ale včera v buse jedna slečna četla a to už jsem se dokopala k otázce ;-) Bližší hovor jsem nezapřádala (přece ji nebudu rušit víc, než je potřeba!!), ale i do toho snad dorostu...

kdu
kdu 09.01.2018 v 13:40

Ajrad1981: taky jsem zvažovala oslovení, ale za prvé bych se asi trochu styděla a za druhé, myslím že mě bude víc bavit prostě celý rok pozorovat co tak lidi čtou :) pokud se zrovna nebudu soustředit na čtení své knížky :D

rysavas
rysavas 09.01.2018 v 13:43

Ajrad1981: já do knihovny nechodím, dívala jsem se jen přes jejich stránky, ale asi budu muset začít, abych nezkrachovala :) Takže se případně na tu meziknihovní výpůjčku zeptám, to je dobrý nápad :)

K číslu 71 jsem došla tak, že jsem z výzvy popsugar 2018 vyřadila témata, která jsou nebo byla ve výzvách DK a přidala jsem si tam témata ze starších popsugar výzev, které mě zaujaly. Jestli chcete, můžu vám večer poslat svůj seznam témat :)

rysavas
rysavas 09.01.2018 v 13:46

mimochodem, také se mi příliš nestává, že bych někde viděla někoho číst, ale je to asi tím, že jsem s dětmi buď doma nebo na hřišti a to je skoro bez šance. Výjimečně jsem byla minulý týden u lékaře sama a v čekárně si paní četla, nebylo pořádně vidět co, ale asi by nebyl problém se zeptat, ale byla mi tak nesympatická, že jsem si říkala, že bych si tu její knížku nechtěla číst, ani kdybych věděla, co čte.

Jen takový dodatek: nevím, co si ostatní čekající mysleli o mě....četla jsem knížku Sebevražda :))

Ajrad1981
Ajrad1981 09.01.2018 v 13:55

rysavas: Když si vzpomenete, byla bych ráda, ale spíš jen pro zajímavost, loni jsem skončila na 68 knihách, tak myslím, že to nebudu přehánět :-) Já si asi neumím vybrat tenkou knížku :-D

rysavas
rysavas 09.01.2018 v 14:09

Ajrad1981: já tam mám napsane i tipy na knihy, ale asi jen u poloviny. Jen mi prosím napište do zprávy emailovou adresu,at vim kam poslat :)
Jinak já to nevidím tak,ze to musím splnit,primárně se vyzvami snažím číst knížky,co mam neprecene a doma,jenže pak vybiram a nacházím spoustu knih a seznam se nekrati,ale roste :) a mám podobny problém,většina knih,co ctu, ma alespoň 300 stran :)

Ajrad1981
Ajrad1981 09.01.2018 v 15:21

rysavas: Zpráva poslána :-)

To já zas když se rozhodnu pro výzvu, tak ji chci splnit - a je jedno jakou. Loni jsem třeba chtěla přečíst týdně jednu ze svých knih a celkově aspoň 70; to druhé se nezadařilo, ale zas Pilíře země vydají tloušťkou za tři knihy, takže vlastně jo :-D
Kdybych to brala jen fakultativně, tak by se můj seznam "to si jednou přečtu" nebezpečně rozrostl - i tak je nesnesitelně dlouhý. :-)
Jinak se do Výzvy taky primárně snažím zařadit něco z toho, co mám doma, i když mě občas jiná kniha láká malinko víc, ale někdy to nejde - koneckonců když už platím poplatek v knihovně, není od věci si občas něco půjčit :-D

rysavas
rysavas 09.01.2018 v 17:01

Ajrad1981: já ji také chci splnit, ale tahle už je tak monstrózní, že ji asi nezvládnu, minulý rok jsem si říkala, že bych ráda přečetla alespoň 52 knih (1týden/1 kniha) a nakonec jsem jich zvládla jen 46, bylo toho moc a je pravda, že číst můžu, jen když holky spí, takže většinou chodím spát okolo třetí, abych měla alespoň chvilku čtecí okénko :)
Já jsem si to trochu zkomplikovala tím, že jsem si svou vlastní knihovnu chtěla doplnit o klasickou literaturu - prostě mi přišlo divné, že když už tak moc čtu a tak ráda, že co se týče české i světové literatury, tak jsem toho přečetla až podezřele málo. Knihovnu jsem si rozšířila, ale nějak se k nim nedostávám, navíc mi to komplikuje fakt, že už přes 4 roky je má knihovna čítající okolo 1700 knih téměř celá uložená v krabicích :( Aktuálně mám nepřečtených vlastních knih 850 a pak 55 rozečtených a asi 30 dalších, které nemám, ale chtěla bych si je přečíst. Domnívám se, že při tempu mého čtení, nákupu nových knih, bych potřebovala buď víc času pro sebe a nebo se dožít hodně vysokého důchodu :)))

rysavas
rysavas 09.01.2018 v 21:58

Prosím, co myslíte, šel by použít Stopařův průvodce galaxií jako kniha odehrávající se na jiné planetě? Já tuhle literaturu moc nečtu a tak nevím, jestli to není spíš jen v kosmických lodích. Škoda, že Artemis se bude odehrávat na Měsíci :( a Marťana jsem už četla.

Maanna
Maanna 10.01.2018 v 12:54

rysavas: Občas se dostanou i na jiné planety, takže si myslím, že podmínka je splněna:-) Případně můžete použít i Pratchettovu Zeměplochu a tam pravděpodobně spláchnete i knihovnu/knihovníka, bude-li třeba...:-)

Ajrad1981
Ajrad1981 10.01.2018 v 13:27

Já uvažuji o Feistovi. Sice se tam nepíše, na jaké planetě se ty příběhy odehrávají, ale zcela evidentně se nejedná o Zemi. :-)

rysavas
rysavas 24.01.2018 v 00:31

teď jsem narazila na zajímavou knížku do výzvy, bod Kniha o padouchovi nebo antihrdinovi: https://neoluxor.cz/pripravujeme/s-laskou-te-nenavidim-13-povidek-o-nicemnosti--4538/



Vložit příspěvek