Pevná vazba, nebo brožovaná?

tatjana173720.03.2016 v 20:46

Jsem příznivcem pevné vazby, kniha lépe zůstává "v celku" když se k ní čtenář nechová dobře, dává ji rozevřenou hřbetem nahoru apod. (podotýkám, že to není můj případ! Ale znám mnoho nebohých knih v knihovně...) Desky se také nepomačkají a rohy tolik neošoupou. Baperbacky mají desky sice z pevnějšího papíru, ale i tak se mohou ohnout či polámat, což u pevné vazby tolik nehrozí. A většinou mají knihy v pevné vazbě i nějaký pěkný přebal či látkovou záložku :-). Což by bylo zajímavé téma do diskuse - děláte na konci té záložky uzlík nebo ji necháváte se párat? :-)

bamba20.03.2016 v 21:04

ja teda neviem ale látkové záložky sú archaizmus - nepamätám si kedy som naposledy kúpila knihu s textilom v strede.

woodward20.03.2016 v 21:38

Já jsem u novějších knih látkovou záložku taky dlouho neviděl. Ale mám to rád, protože všelijaký papírky, co si strkám do knih, jednak mají tendenci vypadnout a jednak se stává, že je na nich napsané něco důležitého a člověk je pak nemůže najít.

Eicherik20.03.2016 v 21:49

Látkové záložky sice mizí, ale zase takovou vzácností ještě nejsou. Teď čtu třeba Černá křídla Cthulhu 2 vydaná loni a ty ji zrovna mají.

HTO20.03.2016 v 21:53

Taky má látkovou záložku: http://www.databazeknih.cz/knihy/david-copperfield-240471 Ta edice ji má obecně. Stejně tak edice AAA.

tatjana173721.03.2016 v 10:27

Látkovou záložku má i kupa odborné literatury. A tuším, že ji má i "Grey" a 50 odstínů obecně :-). Stejně tak ilustrovaný Harry Potter a kupa dalších knížek. Takže bych neřekla, že je to archaismus, ale pořád se ještě drží :-). A já patřím k těm, co na konci dělají uzlík :-))).

Azizi21.03.2016 v 10:32

Naposledy som mala vsadenú záložku v http://www.databazeknih.cz/knihy/nikdykde-1179
Ale uzlíky nerobím.

Marthas21.03.2016 v 12:51

Já tedy zrovna čtu Neklidné zlo (Připady Mitchelové a Markbyho) od Ann Granger a ta má též záložku... Pravda ale je, že z celé té série ji mají asi čtyři knížky a to má zatím 14 dílů a patnáctým, který ještě nevyšel by to mělo končit... Jinak já uzlíčky nedělám, ale taky tu záložku nestříhám, když se párá, to dělají v knihovně.-/

woodward21.03.2016 v 13:15

zaskočilas mě, a to hned dvakrát. jednak jsem netušil, že těch dílů je tolik a jednak jsem zjistil, že kromě dvou jsem už všechny přečetl. hned jsem si objednal v městské knihovně stíny vraždy. ;)

R0RI21.03.2016 v 14:19

Jednoznačne tvrdá väzba,ktorá je šitá a vydrží tým pádom viac..vo svojej knižnici doma mám len zopár kníh v mäkkej väzbe aj to len preto,že kniha nebola inak vydaná.Na druhej strane keď sa mi dostane do rúk poškodená kniha viem si ju opraviť :)

Daydreamer21.03.2016 v 18:29

RORI : naprostý souhlas. Pokud je kniha dosažitelná vázaná, není co řešit...:-). A taky si umím knihy opravit, i když nejsme žádný knihař - bohužel. Asi jsem se minul povoláním :-). A z jedné čisté brože jsem si dokonce vyrobil knihu vázanou :-). Výsledek je samozřejmě amatérský, ale i tak mne potěšil :-)

krevetinka29.10.2018 v 10:05

Máte raději knihy s tvrdou nebo měkkou vazbou? Popřípadě z jakého důvodu?

bamba29.10.2018 v 13:39

mám rada ultramäkkú - soft - svojich 300 g čítačky - pri beletrii.

Sinsin03. ledna v 10:37

Dobrý den.
Nevíte náhodou, jestli Vychri zimi budou mít podobné ilustrace jako předcházející knihy Písně Ledu a Ohně, nebo jestli nezačnou dělat úplně nová vydání s úplně jinými ilustracemi na vazbě?

Vložit příspěvek
2