Otázky


Naias
Naias 03.10.2023 v 10:22

Pavlína197, existuje webová stránka Forvo, kde si človek môže vypočuť kdečo nahovorené rodenými hovoriacimi. Vraj sú tam aj mená.

Janadvorackova
Janadvorackova 03.10.2023 v 11:16

Já když to nemůžu vyslovit, upravím si to do nějakého podobného patvaru, který mi to slovo připomene. Věřím, že si mě za soukromé prznění jazyků domorodci nenajdou a nepomstí se.

Pavlína197
Pavlína197 03.10.2023 v 11:21

Naias: děkuju, to jsem vůbec netušila. Hned jsem na to koukla a našla jsem skoro všechno. A taky mě to bavilo. Super stránky!

Janadvorackova: :-D

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 11:06

Plánujete na dnešek něco extra, nebo pojedete "v nudě" a večer si pustíte Pátek třináctého? Nebo si přečtete něco alespoň trochu strašidelného? Nebo to plánujete až na konec měsíce? Našla jsem knihu, která se jmenuje Pátek třináctého. A je to romantika! Ó!

Naias
Naias 13.10.2023 v 11:22

Schovám sa pod posteľ a budem sa báť.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 11:26

A už tam jsi i teď, Naias? :) trénink na halloween?


Naias
Naias 13.10.2023 v 11:27

Nie, som ešte v práci. A kecám. Pod posteľou nemám miesto, vyleziem si radšej na skriňu.

Text příspěvku byl upraven 13.10.23 v 11:28

Janadvorackova
Janadvorackova 13.10.2023 v 16:46

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 13.10.2023 v 17:17

Tak mě zatím dobrý, zaklepu to. A večer bude film. Dark Harvest. :)

Janadvorackova
Janadvorackova 19.10.2023 v 15:20

Dotaz týkající se bazaru. Jo, jsou tu bazarová vlákna, nevím, do kterého to dát... Tedy:
- vyprší mi platnost inzerátu a ukáže se mi možnost ho prodloužit.
- neudělám to a nechám knihu schovanou, protože dumám, má-li to cenu obnovovat.
No a teď je otázka: pokud se k obnovení rozhodnu třeba za měsíc, platí ta tříměsíční lhůta, kdy bude inzerát viditelný od doby obnovení, (i když byla kniha měsíc schovaná), nebo od doby, kdy mi bylo oznámeno, že si můžu inzerát prodloužit?

Janadvorackova
Janadvorackova 21.10.2023 v 10:59

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

jant02
jant02 21.10.2023 v 13:53

Janadvorackova:
Vypadá to, že ne. Měl by se k tomu vyjádřit někdo z moderátorů.
Já napíšu jak to vidím já. Myslím, že tříměsíční lhůta se počítá od data obnovení inzerátu, protože kdybyste si inzerát obnovila po třech měsících od data, kdy Vám bylo oznámeno, že si ho můžete obnovit a tříměsíční lhůta by se počítala od data tohoto oznámení, tak by Vám systém pouze odečetl kredity a inzerát by byl nadále neviditelný. To se mi nezdá logické. Ovšem ruku do ohně bych za to nedal. Jak se říká, jeden nikdy neví...

Text příspěvku byl upraven 21.10.23 v 13:54

Koka
Koka 02.11.2023 v 14:18

To už snad ani nejsou technické potíže, ale přímo čáry a kouzla:
- uživatelka Jana283 poptává knihu:
https://www.databazeknih.cz/kniha-v-bazaru/pruvodce-povetrim-a-tmou-129058
Když jsem jí tu knihu nabídla, ani se neobtěžovala na nabídku odpovědět, ale poptává ji dál. No, proč ne? Pointou příbehu je však skutečnost, že nad poptávkovým inzerátem Jany283 svítí zajímavý text: "Zatím zde není žádný poptávkový inzerát. Když se přihlásíte, můžete vložit poptávkový inzerát."

A kouzlo pokračuje: hledala jsem vhodné diskuzní vlákno, abych do něj napsala o existujícím neexistujícím poptávkovém inzerátu. Šla jsem na to cestou Diskuze - Chyby na webu - Technické potíže? A zde mě úplně zamrazilo: - jako autor posledního příspěvku ze včerejšího večera se v rubrice Technické potíže? zobrazuje jméno (přezdívka) člověka, který - jak jsme zde byli všichni tehdy informováni - před pár lety zemřel: https://www.databazeknih.cz/diskuze/chyby-na-webu-6
Je tohle možné?!

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.11.2023 v 14:59

Koka: týden zpátky jsem psala hlášení, že v přehledu nových komentářů diskuse u knih vidím komentáře, které u knihy nejsou, když si záznam knihy rozklinu, byly tam dřív, předtím jsem je tam četla, ale v ten moment u knihy už nebyly, ale v přehledu zůstávaly. V té době mi to nikdo nevěřil. Jsem schopná uvěřit, že tohle má spojit, tj někde se ukazují v posledních aktivitách jiné údaje, než jaké jsou reálné. Tak třeba tomu konečně uvěří, když si toho všimá víc lidí. Skoro jsem si připadala, jako když si to v vymýšlím. Tak jsem ráda, že v tom nejsem sama :)

Koka
Koka 02.11.2023 v 17:39

Tak popření existence poptávkového inzerátu u poptávkového inzerátu knihy Průvodce povětřím a tmou už někdo opravil, ale ten dávno zemřelý moderátor "nightlybird" jako autor posledního včerejšího komentáře v diskuzním vláknu - ten tam zůstává nadále. Já chápu - je "dušiček", vzpomínáme na drahé zesnulé a nightlybird si připomenutí rozhodně zaslouží, ale takto ...?!

ijcro
ijcro 02.11.2023 v 19:08

no, teď u některých položek komentářů vidím datum "30.11.-0001"

asi je nějak nešťastně nakopnutá databáze

Marthas
Marthas 03.11.2023 v 12:29

To Koka: Pokud to má být ve vlákně Technické potíže, tak je snad už technický problém vyřešen. Já tam nightlybirda už nevidím. Anebo že by zmizelo celé vlákno, protože ten odkaz, co jste sdílela je na rozcestník a ne na vlákno. I když jasně asi zafungoval šok.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2023 v 12:39

Teď už tam je jenom datum a čas, nick se u poslední aktivity ve vlákně, v přehledu vláken, neukazuje.

Text příspěvku byl upraven 03.11.23 v 12:40

Koka
Koka 03.11.2023 v 15:20

Marthas, ano, "technický" problém je už vyřešen - tak jak píše Lenka Vilka - namísto přezdívky autora posledního příspěvku v daném vlákně už zbyl v "rozcestníku" jenom datum a čas každého posledního příspěvku. Tedy zmizel nightlybird i všichni další. Potud tedy technická stránka věci. Ale mne šokuje i ta - pomiňte, prosím - "etická" stránka : jak je možné, že profil dávno zesnulého uživatele je aktivní, a že - ať už omylem nebo v důsledku technického šotka - se jeho přezdívka zde objeví jako jméno autora aktuálního příspěvku.
Ale raději už nad tím nebudu dumat, nic hezkého by mi stejně nepřišlo na mysl.

Koka
Koka 03.11.2023 v 15:20

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

ijcro
ijcro 03.11.2023 v 15:36

"Technický problém" je nejspíš problém s integritou databáze po aktualizacích. Zvenčí do toho vidět není a indikátory na formulářích promlouvají méně jasně než kouřové signály Siouxů (chtěl jsem říct něco jiného, ale neřeknu).

Pokud to má nějakou prioritu, měl by provozovatel databáze jednat a závady odstranit. Howgh.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2023 v 15:40

Vzhledem k tomu, že to nebylo jenom u jednoho uživatele, ale v každém vlákně, na to je důležité upozornit, aby někdo, kdo to zpětně čte nepochpil jako: Proč si vybrali jenom ten jeden profil?
Prostě se to zkřížilo a ukázal se nick uživatele prvního příspěvku ve vlákně s datumem posledního. Nezdá se mi proto správné pojmout to: Proč zrovna on? Když se to týkalo více uživatelů...

Text příspěvku byl upraven 03.11.23 v 15:42

Marthas
Marthas 03.11.2023 v 15:55

To Lenka.Vílka, Koka: Aha díky všem za vysvětlení a já si říkala, proč to tam nevidím.
To ijcro: Přesně.
To Lenka.Vílka: Co na to říct. Asi nic, abych se někoho ještě nedotkla.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.11.2023 v 15:58

Marthas: ani nejde o to "někoho se dotknout", ale prostě stačí jenom "dík", když se věci vyřeší :)

Marthas
Marthas 03.11.2023 v 16:09

To Lenka.Vílka: Až na to, že já tím "někým" nemyslela tebe, ale je logické, že když jsem to takto formulovala, že s to tak pochopila. Nechtěla jsem trousit nemístné vtipy. Nic víc. Ď.



Vložit příspěvek