Off topic a pověry a bludy všeho druhu

DISKUZE » Volná diskuze


pavlinda
pavlinda 01.07.2016 v 20:26

Hanko,Klášter v Předklášteří u Tišnova znáš?A pro děti je nedaleko Westernové městečko.

woodward
woodward 01.07.2016 v 20:42

hanko, přečteš si ten esej z gutenberga?

R.E.M.
R.E.M. 01.07.2016 v 21:08

Bezva, mám tip na výlet díky Pavlindě - díky.

tester
tester 02.07.2016 v 06:02

Dnešní školství potřebuje naučit studenty ne různé předměty jako takové, ale musí je naučit řešit nově vyvstávající problémy a požadavky doby. To nemá v minulosti obdoby a to v žádné starší LITERATUŔE není popsané. Jdu studovat, neumím nic a vylezu ze školy a umím všechno. Umím řešit COKOLIV nového o čem jsem neměl ani tušení. Se vzděláním v jednom oboru nepřežiji. Ten rychle zaniká a objeví se další a jsem na lopatkách. Kolik lidí tento nový způsob vzdělání zvládne nedovedu odhadnout. To tady ještě nebylo. Je to klíčový problém našeho školství s návazností na použití studentů v praktickém životě. Ti teď vyjdou ze školy a to co se učili je dávno zastaralé a pro praxi nepoužitelné. Podle oka odhaduji že takových použitelných lidí bude u nás asi 10%, zbytek nepoužitelný. Degenerujícími vlivy, např. TV, PC hry, jiná pasivní činnost, drogy, nezaměstnanost atp. počet použitelných lidí klesá.

Text příspěvku byl upraven 02.07.16 v 08:06

woodward
woodward 02.07.2016 v 08:39

Uvědomuju si, že ani do off topic nemá smysl psát o fotbale. Ale velšskou hymnu byste si vy, kdo ji ještě neznáte, měli poslechnout. Je nádherná.
https://www.youtube.com/watch?v=5cD7um4Lm8s

woodward
woodward 02.07.2016 v 10:10

proč jsi destruktivní? máš prázdniny!


bamba
bamba 02.07.2016 v 10:10

keď už hmyna, tak sa mi páči maďarská - na rozdiel od takej anglickej - kde má God save the Queen najdôležitejšiu úlohu chrániť kráľovnú, v maďarskej hneď v prvých riadkoch -
Isten, áldd meg a magyart
Jó kedvvel, bőséggel,
Bože, požehnaj Maďara
dobrou náladou a blahobytom, - wkiped
má na starosti náladu a blahobyt obyčajného človeka.

woodward
woodward 02.07.2016 v 10:29

přece si maďaři nebudou předělávat hymnu jen proto, že jsou tam usedlí nemaďaři?

bamba
bamba 02.07.2016 v 10:31

asi by v českej hymne tiež blbo znela repka olejná, veterné elektrárne a regulované vodné toky.

kní
woodward
woodward 02.07.2016 v 10:35

Hanka: copak se stalo? nějaká bouřka doma?

woodward
woodward 02.07.2016 v 10:39

kní: to zní divně. když už, tak v tomhle podání je to afrika jako vyšitá:
https://www.youtube.com/watch?v=pI7V324e1zg

bamba
bamba 02.07.2016 v 10:55

s tou prerábkou to zase až také márne nie je. Potom by sa ale muselo dodržiavať percentuálne zloženie obyvateľstva v rovnakom pomere ako v hymne. Morava už hymnu mala.A my by sme tú slovenskú možno nemuseli až tak prerábať. zlodejov a lumpov máme dosť a máme tam aj resuscitačné postupy. .

bamba
bamba 02.07.2016 v 10:57

no spievanie hymny sa v mojej rodine veľmi neosvedčilo. Ale možno to niekomu inému pomôže.

woodward
woodward 02.07.2016 v 11:03

bamba. právě proto se mi líbí anglická hymna. Tam veškeré "prerábanie" spočívá jednou za čas v tom, že místo "Queen" tam šoupnou "King" a místo "send HER victorious" zpívají "send HIM victorious" (nebo naopak, podle situace). žádný řeči o tom, které národy by bůh ochraňovat měl nebo neměl. ať hezky chrání vladaře (vladařku) a on(a) už se o zbytek postará. možná trochu naivní, ale je to trvanlivý a nemusí se na tom nic měnit. :)

bamba
bamba 02.07.2016 v 11:17

Kedy si videl naposledy usmievať sa britskú kráľovnú? Rada by som tu mala monarchiu - lacnejšie na prevádzku, ale svoj život by som radšej zverila vyššej vrchnosti.

kní
kní 02.07.2016 v 11:21

Tak tak, woodwarde, HM forever.
Ta keňská zpívaná je nádherná. Ale i ta oficiální mě svou melodií neobyčejně jímá, všimla jsem si jí až přednedávnem na nějaký olympiádě. Neobyčejně nevojensky nepochodová záležitost, že?

woodward
woodward 02.07.2016 v 11:24

nešpekuluj nad tím tak moc. řeč je o hymně. žádný národy, žádný slavný nebo neslavný skutky, opěvuje se jen panovník a šmytec. to je účelný. nikoho to nemůže pohoršit a všichni si připomenou symbol, kterej je spojuje, ať už se jejich rodiče naplavili odkudkoliv, ať už mají jakoukoliv barvu pleti nebo víru. jenom komoušům to asi nevyhovuje - těm nevyhovuje nic, ale kdo by se o ně staral?

woodward
woodward 02.07.2016 v 11:28

kní: když mě právě to orchestrální podání zní jako funébrmarš. zato zpívaná verze, s typickými barevnými africkými vokály, tam je všechno, savana i prales.

woodward
woodward 02.07.2016 v 11:55

písnička pěkná. a ten dialog v půl desátý večer je důležitej, jinde v půl desátý večer zíraj do bedny a neřeknou si ani půl slova. ;)

woodward
woodward 02.07.2016 v 12:32

Co je otčenáš ve svahilštině? Ta hymna nebo ta civilizace?

Teď jsem si vzpomněl na slaboduchej školní vtip, jak manželka nechávala manželovi na lístečku vzkaz "Cu", aby nezapomněl koupit rum...

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.07.2016 v 12:35

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 02.07.2016 v 12:46

předpokládám, že tvůj muž je taky nealkoholickej, takže to nevyužiješ.

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 02.07.2016 v 12:49

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 02.07.2016 v 12:57

No, vy jste se hledali... :D



Vložit příspěvek