Off topic a pověry a bludy všeho druhu

DISKUZE » Volná diskuze


woodward
woodward 30.06.2016 v 16:58

no, jestli jste si vy zasloužili vašeho vlada nebo tohle fico, tak jste museli bejt zlobivý stejně jako my s tím naším miloušem.

bamba
bamba 30.06.2016 v 17:03

no ja som v rámci svojho detstva prežila časť vo vyhnanstve na záchode. Ja to radšej beriem na seba. Nejako sme zabudli na lenina na putina...a mrskla by som sem aj Majakovského.

Text příspěvku byl upraven 30.06.16 v 17:04

woodward
woodward 30.06.2016 v 17:08

proč zrovna majakovskýho? rudejch básníků bylo za korunu kilo na obou stranách železný opony. a nejenom básníků. proto mě vždycky pobaví, když se o umělcích říká, že jsou svědomím národa. to teda musí bejt svědomí.

bamba
bamba 30.06.2016 v 17:19

Pretože Lermontova a Puškina mám príliš rada a nie sú dostatočne Vladimírovia..No ak u vás vezmeme za bernú mincu námatkovo Kryla, Wericha, Voskovca, Suchého, tak s tým svedomím to zase až aké zlé nie je. je to iba otázka výberu a je z čoho a uhlu pohľadu Ospravedlňujem sa tým básnikom, ktorých som vynechala.

woodward
woodward 30.06.2016 v 18:49

konečně jsem si udělal čas a kouknul jsem se na wikipedii, co tam píšou pod heslem literatura. Zjistil jsem, že literatura čili písemnictví je souhrn všech psaných textů (z lat. textum = tkanina), tj. všech existujících písemně zaznamenaných jazykových projevů lidstva. A zcela v souladu s tímto tvrzením jsem tam kupodivu objevil mezi jednotlivými odrůdami a žánry i odstaveček nadepsaný "Jednací písemnictví", což, jak praví wikimudrcové, jsou "Ustálené komunikační protokoly, úřední žádosti atd." Kdo by to byl řek?

Mimo jiné se tam lze také dočíst: " Nesprávná je definice, že krásná literatura působí na city čtenáře – na city totiž primárně působí jiné druhy literatury, např. reklama atd., tedy texty s funkcí persvazivní." To jsou věci!

bamba
bamba 30.06.2016 v 18:55

ja som bola v tom, že literatúra je výlet za písmenkami. A čo ústne podanie ? Klebety ? Ak tam patria formuláre a žiadosti, tak musia aj klebety...


bamba
bamba 30.06.2016 v 18:59

k Hanka_Bohmova - a ešte ako!

woodward
woodward 30.06.2016 v 19:15

mně hlavně zaujalo, že podle toho co tam píšou by se zdálo, že např. reklama atd. působí na city jaksi víc než krásná literatura nebo dokonce že krásná literatura na city nepůsobí vůbec. Jinak by přece v té větě "...na city totiž primárně působí jiné druhy literatury..." muselo být něco jako "i jiné druhy" nebo "také jiné druhy", ale ne, je to tam natvrdo. Když si vzpomenu jak se jeden ze zdejších uživatelů rozlítil ve svém komentáři k románu "Na západní frontě klid", že ho Remarque napsal tak nečtivě a komplikovaně, což ho okradlo o spoustu drahocenného času, tak musím s wiki-vědátory nesouhlasit, protože přinejmenším v tomto čtenáři krásná literatura vyvolala vztek, což je cit, i když v daných souvislostech poněkud nepatřičný.

TakySimona
TakySimona 30.06.2016 v 19:27

Wikipedie je otevřený zdroj. Pokud s tou defincí literatury nesouhlasíte, stejně jako já, můžete napsat svou vlastní a "nabídnout" ji editorům.

woodward
woodward 30.06.2016 v 19:33

Hm, mě jenom napadlo, že je to zajímavý téma do "off topic", spíš jsem čekal, že mi to někdo ještě pomůže rozvést. Neberte to tak doopravdy.

TakySimona
TakySimona 30.06.2016 v 19:50

Beru to tak doopravdy jako vy věříte ve 100% správnost každé definice na wikipedii.
:-)
Přečetla jsem si celý ten wikipedický článek a v podstatě s ním souhlasím. (literatura v širším a užším pojetí). Ale reklama podle mě působí především na pudy a ne city, jak autor hesla tvrdí.

woodward
woodward 30.06.2016 v 19:57

nojo, já čekal nějakej odlehčenej přístup, ne vážnou diskusi o wikipedii.

TakySimona
TakySimona 30.06.2016 v 20:01

Odlehčím tedy toto vlákno od 65 kg své živé vážnosti.
:-)

bamba
bamba 01.07.2016 v 07:51

okrem reklamy, mi am chýbajú štátnické prejavy. A tie dokonca vychádzajú často v tlačenej forme -- tlačia obyvateľstvo do formičiek.
Bola som na slávnostnom zahájení nášho preds. v EU. Dávno som sa tak kráľovsky nepobavila.

Text příspěvku byl upraven 01.07.16 v 07:52

woodward
woodward 01.07.2016 v 08:52

taky tam nejsou volební programy. ty se taky tisknou, i když jen málokdo (jestli vůbec někdo) ví proč.

Já jsem byl v Paříži, když tam slavili padesát let od konce války. Nejdřív přijel Mitterrand v obrovským vojenským teréňáku a za ním republikánská garda na koních. ty koně pokadili Champs Elysées pěkně po celé šíři. A když se pan prezident usadil na tribuně k dalším asi 80 potentátům z celého světa, přijeli policajti na velkých motorkách se širokými pneumatikami, předvedli pěkně nacvičenou sestavu skupinového ježdění a kroužení, a ty kobylince dokonale rozjezdili, takže posledních pár desítek metrů před náměstím Etoile pokrýval Elysejská pole jednolitej, smradlavej koberec. Taky to bylo zábavné. :)

bamba
bamba 01.07.2016 v 09:10

v podstate sa to od toho francúzskeho nelíšilo. Mne tento večerný program osviežil hovnocuc.

bamba
bamba 01.07.2016 v 09:10

a to nik nedostal šmyk ?

woodward
woodward 01.07.2016 v 09:15

Nedostal. Jak říkám, měli široký pneumatiky, jezdili dost pomalu a určitě byli dobře vycvičený. :)

A co dělal ten hovnocuc na ceremonii s předsednictvím EU?

woodward
woodward 01.07.2016 v 15:54

Zkus ten Zadar, jak už jsem kdysi říkal. Ale v itálii nebo v Řecku určitě najdeš starodávný chrámy s dostatečně tlustou zdí, aby tam nebylo horko.

A taky v pyramidách je chládek. Prej. :)

Text příspěvku byl upraven 01.07.16 v 15:55

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 01.07.2016 v 15:54

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 01.07.2016 v 15:57

nebuď provinční. jsou prázdniny, rozběhni se do světa. ;)

mimochodem, jak to, že ausgerechnet o prázdninách nekvetou žádný kytky, který by tě zajímaly? nebo sis to tak naplánovala?

woodward
woodward 01.07.2016 v 16:16

Hanko, jsi tu ještě?

Hanka_Bohmova
Hanka_Bohmova 01.07.2016 v 16:23

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

woodward
woodward 01.07.2016 v 16:36

školkovitý děti můžeš vzít do civilizovaných zemí s sebou a bez manžela jezdíš i do izraele, tak proč ne třeba do itálie?

Teď jsem si zrovna vzpomněl na takový zvláštní vyprávění (zadal jsem před chvílí hádanku v Hádejte autory, tak jsem to použil). Je to trochu starožitnost, už jsem se na to vyptával všelijakých historiků, jenže oni tak podivně mlžej, jako že něco takovýho se snad někdy stalo, ale zdá se že nevědí nic přesného. nevím jestli se to vejde do soukromých zpráv, ale zkusím ti to poslat (odkaz na stránku v projektu Guttenberg). V každým případě je to krásně napsaný a kdybys náhodou někdy potkala nějaké příslušné vzdělance - v církevních kruzích se lidi se znalosmi historie určitě najdou - tak by ses mohla zeptat, jak to vlastně je. http://www.gutenberg.org/files/16026/16026-h/16026-h.htm

R.E.M.
R.E.M. 01.07.2016 v 18:30

Ad Hanka, ad románská - gotická bazilika
Třeba tato je nádherná, navíc v ČR :-)
http://www.mesto-trebic.cz/bazilika-sv-prokopa.php



Vložit příspěvek